Robot ve kodlama kursu

Kodla Büyü

crazyboss

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese selamlar. Okulda 5 ve 6. Sınıflara robotik ve kodlama kursu açmak istiyorum .Hafta içi sabahları dersim yok.Kursu hangi kapsamda açabilirim .Okulda egzersiz olarak mı .Halk eğitim kapsamında mı yoksa destekleme yetiştirme kapsamında mı daha önce açmış olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim

Hocam destekleme yetiştirme kursu ile açarsanız sizin için daha iyi olur. Fakat bu hafta okul idarenize dersi sisteme ekletmelisiniz.

Bu kursu (dyk yada egzersiz olarak)açmak için illaki Robotik Kodlama sertifikası olmalı mı? idareden böyle bir sorunla karşılaşırsam diye soruyorum.

Sayın hocalarım konu ile ilgisi yok o yüzden şimdiden özür dileyerek elinde arduino çalışmalarını similatör olarak çalıştıran program var mı?

Planım öyle hocam ama malum dersimizle ilgili kurs açmak isteyince engeller çıkabiliyor, ilginiz için teşekkürler.

Sayın hocalarım konu ile ilgisi yok o yüzden şimdiden özür dileyerek elinde arduino çalışmalarını similatör olarak çalıştıran program var mı?
tinkercad kullanabilirsin hocam, led, buton, 7segment display, motor uygulamaları, rgb led uygulamaları, lcd ekran, wifi modülü vb. uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. şayet bu sene bende önce buradan ilerleyip sonra fiziksele geçmeyi planlıyorum.

Hocam teşekkür ederim ofline olarak arıyorum vbb4 arduino güzel program seri no istiyor lütfen yardım :(

Proteus programına arduino kütüphanesi yükleyerek simile edebilirsiniz.
Teşekkürler hocam.O program tam olarak görsel değil ve yüklemeye çalıştım denileni harfiyen uyguladim tamsurum olmadı vbb4 arduino tarzı veya vbb4arduino seri no olsa iyi olur. 1 sınıftan 6. Sınıfa kadar öğrencilere göstermek için

Geri