Robotik kodlama sınıfı tavsiyeleriniz var mı?

Kodla Büyü

ofkar

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okul müdürümüz robotik ile ilgili faaliyetler yapmak ve öğrencileri yarışmalara hazırlamak için robotik sınıfı oluşturmak istiyor.
1. Sizce ortaokullar için en uygun set/malzeme nedir?(arduino, mbot ya da her neyse)
2. Bir de bunun için yerli üretim ürünler aynı performansı alabilir miyiz?

Kesinlikle reklam olarak algılanmasın bizim müdürümüz de aynı işlemi yaptırmak istedi. Benim birader kocaeli de bu işi yaptığı için istedi işin aslını sorarsanız. Ben de biradere sordum durumu ve ortaokul için mbot olacak U şeklinde düzen olacak vs dedi. Sınıfı istersen ben ayarlarım istersen oradan bir marangozla anlaşırsın masaların planlarını gönderirim ona göre yaptırırsın Mbot içinde protokollerimiz var bizim o yüzden indirimli hallederim dedi.
http://robkod.org

adresleri burası. İsterseniz özelden numarasını atarım kendisinin görüşürsünüz.

Kesinlikle reklam olarak algılanmasın bizim müdürümüz de aynı işlemi yaptırmak istedi. Benim birader kocaeli de bu işi yaptığı için istedi işin aslını sorarsanız. Ben de biradere sordum durumu ve ortaokul için mbot olacak U şeklinde düzen olacak vs dedi. Sınıfı istersen ben ayarlarım istersen oradan bir marangozla anlaşırsın masaların planlarını gönderirim ona göre yaptırırsın Mbot içinde protokollerimiz var bizim o yüzden indirimli hallederim dedi.
http://robkod.org

adresleri burası. İsterseniz özelden numarasını atarım kendisinin görüşürsünüz.
Hocam bizim de var böyle bir durum. sınıfımız küçük ama bir stem atölyesi kuracaz. Telefonu özelden atabilir misiniz

Öncelikle çok sevindim böyle bir bütçenizin olmasına. Kocaeli'de arkadaşlar bir çalışma yapmıştı ama 1-2 sene önce çalışılmış bir liste paylaşayım belki işinize yarar.

Ekli dosyalar

• fiyatlistesi.zip
    21.7 KB · Görüntüleme: 103
5 ve 6 lar için arduino biraz ağır gelebilir o yüzden mbot giriş için daha ideal. mbot da biraz pahalı. bütünleşik robotik setler var yani herhangi bir devre kurmadan direk blok olarak kodlayacağı onlar da araştırılabilir ama en güzeli sensör, led,servo vb bütün herşeyi kendi yapması.

Geri