Robotik, Kodlama sınıfımızı açtık

Kodla Büyü
Mesela okul logosundan anahtarlık yapabilir miyiz? Logoyu 3 d yazıcıda basıma hazır hale getirme yöntemi var mı? Bi de bu 3d yazıcıların kullandığı malzemelerin fiyatı ne, nereden alonıyor?
Okul logosunu 3 boyutlu yapmak için kolay yöntem ,

https://www.online-convert.com/ burdan svg ye çevireceğiz png yi... (logonun svg hali varsa burayı gecin)
Ordan inen svg yi stl döndüreceğiz burdan http://svg2stl.com/

Sonra indirdigimkz stl dosyasını tinkercad de stl dosyasını içe aktar deyip alacağız gerekli düzenlemeler anahtarlık için delik vs yapılacak :) Basarken 0.1 le basılırsa veya boyut iyi ayarlanırsa güzel oluyor.

Fiyat olarak farklılık gösteriyor hatta ben çağlar 3d yarım kiloluk filament önereyim :)

Bu arada emeklerinize sağlık hocam güzel olmuş, çok daha güzel olmasını , gelişmesini dilerim.

emeğinize sağlık hocam. ben sizn için daha iyisini istediğim için sınıfın boğucu olduğunu söyledim. belki imkan bulursanız düzeltirsiniz diye. ki sizde farkındaymışsınız. ve daha ferah bir yerede kavuşacakmışsınız. adınıza sevindim. tüm zümrelerimin çabalarının karşılık bulması dileklerimle...

güzel olmuş ilgili 8 10 öğrenci ile çok güzel ürünler ortaya çıkaracağınıza eminim

Emeğinize Sağlık, çok güzel olmuş hocam.
Bende bu sene 10. Sınıflara arduino anlatıyorum. Yavaştan yavaştan sistem düzenliyorum. Ben Malzeme kutusu olarak plastik çekmeceli kutu tercih ettim. Amazon.com.tr çok uygun fiyatlı ürünler buldum hemen aldım. Sizede tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20181221_085349.jpg
    IMG_20181221_085349.jpg
    133.8 KB · Görüntüleme: 169
  • IMG_20181221_141518.jpg
    IMG_20181221_141518.jpg
    122.1 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
Emeğinize Sağlık, çok güzel olmuş hocam.
Bende bu sene 10. Sınıflara arduino anlatıyorum. Yavaştan yavaştan sistem düzenliyorum. Ben Malzeme kutusu olarak plastik çekmeceli kutu tercih ettim. Amazon.com.tr çok uygun fiyatlı ürünler buldum hemen aldım. Sizede tavsiye ederim.
aradığım tam da buydu teşekkür edeirm hocam

hocam emeğinize sağlık.
3d yazıcımızı aliexpres in İstanbul bağlantılı bir firmasından 1460 tl ye aldık... bu firmanın ismi ve telefon numarasını verebilirmisiniz

hocam emeğinize sağlık.
3d yazıcımızı aliexpres in İstanbul bağlantılı bir firmasından 1460 tl ye aldık... bu firmanın ismi ve telefon numarasını verebilirmisiniz
Hocam aliexpres ten bildiğiniz gibi alışveriş yapıyorsunuz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta Aras kargo (yurtiçi vs. Olabilir) desteği olan ürünü bulmak. Kargoyu seçince zaten 4-5 güne gelir diye belirtiyor. Ürün çinden çıkacağına istanbul deposundan çıkıyor firmanın. Gümrük, vergi hiçbirşeyle uğraşmıyorsun. 100 lira kadar fazlaya geliyor fiyat olarak ama beklemekten iyidir

Her sene bilgisayar sınıfının tamir tadilatı için öğrencilerden yıllık 1 TL topluyor diye müdür tarafından uyarılan öğretmen biliyorum. (Kim acaba?!) İdari vizyon ve veli profili açısından şanslısınız hocam. Emeğinize sağlık.

emeğinize sağlık keşke bizler de kurabilsek. bu yıl zar zor pcleri yeniledik bakalım artık. zamanla olur inşallah. böyle güzel gelişmeler görmek güzel. branşım adına en azından umutlandım. güle güle kulanın hocam.

Arkadaşlar robotik kodlama sınıfını kuran tolga hocamla beraber 3 sene birlikte aynı okulda çalıştık.Ben geçen sene ayrıldım. Okulumuzda bir tane dahi bilgisayar yoktu .Resimlerde gördüğünüz malzemeler en az 5 yıllık birikimin ürünüdür.Başka okullardan bilgisayar,bankalara yazı yazıp bilgisayar istemeler,öğrencilerden ufak paralarla yazıcı vs aldırmak. Her şeyde tolga hocamın emeği var .Teşekkürler hocama .

Bazı arkadaşlara da acizane tavsiyemdir. Bilgisayar sınıfının olmadığından yakınanlar için ;
1-Eğer boş bir sınıfınız varsa bankalara yazı yazmaktan başlayabilirsiniz.
2- Eş dosttan ne bulabilirseniz.
3-Öğrencilerin ufak katkılarıyla internettten 2. el bilgisayarlar
vb. çoğaltabilirsiniz.

Geri