Rom yükleme sonrası batarya sorunu.

Kodla Büyü

aykutgultekin

Aktif Üye
Arkadaşlar CUBE u39GT model bir tabletim var. Tabletten çok memnundum. Fakat cube firması yeni bir firmware yayınladığını duyurunca o yeni romu yükledim, hatam ise şu oldu: yeni romu yüklerken batarya yüzde 55 te idi. Yeni rom yüklemi işlemi bitince tablet yeniden açıldı ve bataryayı %100 gösterdi. Tabi şarzıda hızlı bir şekilde bitti. Tekrar şarz edince düzeleceğini düşünüyordum fakat düzelmedi. Şu anda normalde 6-9 saat arası giden şarz 3 saat ancak gidiyor. Tekrar eski roma dönmek ve batarya kalibrasyonu yapmayı burda anlatıldığı gibi yaptım (http://www.maxicep.com/forum/konu/rom-s ... mu.771454/) fakat bir sonuç elde edemedim. Fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim...

Rom yükleme vs. işlemleri sırasında bataryanın dolu olması gerekiyor genelde.Ama yazılımsal bir değişikliğin şarj süresini etkileyeceğini sanmıyorum.

Hocam inanın bende başkası söylese sizin verdiğiniz cevabı verirdim. Ama yaşayınca gerçeklerin acı olduğunu anlıyorsunuz. Yani şöyle ki: %55 te iken rom yüklemeye kalkmadan önce batarya 6 saat rahat gidiyordu hem de çok rahat... Fakat romu yükledim %55 teki batarya rom yükleme sonrası %100 göründü ve o günden sonra tabletin şarzı 3 saati geçmiyor... yani 3 - 4 günde batarya durup dururken ölmez, yada ölmemesi gerekir... O yüzden yazılımsal olduğundan neredeyse eminim. Birde şu var, batarya %100 doluyken kullanmaya başlıyorum bir süre normal gidiyor örnek: yarım saatte %95 e düşüyor sonra birden iki dakika içinde %50 diyor bir süre öyle gidiyor %44 e falan düşüyor sonra birden iki dakika içinde yine %20 e iniyor... Durum bu. Tecrübesi ve fikri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

romu yükselttiniz mi yoksa formatlayarak mı attınız bilmiyorum ama öğretmen arkadaşın sony ericsson experia ray i android 2.3 ten adroid 4 e yükseltince aynen dediğiniz pil problemiyle karşılaştık, eskiden pil 3 gün beklemeye yetiyormuş ama yükseltince telefonla bişey yapmasan dahi 1 günde bitiyor dedi.
telefonu yükselttiğimiz için programlarla bi uyumsuzluk olabilir diye düşündüm fotoğraf, video, rehber falan hepsini yedekledim ve hafıza kartı dahil hepsini fabrika ayarlarına döndürdüm. şimdi normal e dönmüş 3 gün gidiyormuş.

Aslinda yukselttim. Ama yukseltme icin sectigim rom custom romdu. Dedigim gibi sorun bir anda ve gozlerimin onunde oldu :eek: . su anda batarya yazilimla olctugumde 3000ma gorunuyor oysa 5400 ma batarya var tablette. Kafayi yiyecegim. Bir rom yukledim batarya yariya dustu gozumun onunde. Fikri olan varsa yardiiiiiiiim.

Geri