Rotasyon

Kodla Büyü
Rotasyonmuş; 15 sene de 8 okul gezmişim hepsinin labını yenilemişim. Şimdi tam düzene girdik norm sorunumuz olmayacak dedik. Bu seferde rotasyon iyi valla. Diğer branşlar gibi ders kitabımı alıp herhangi bir sınıfa direk girecek olsam hiç umurumda olmaz değişiklik iyi olur ama her gittiğim okulda laboratuarı yenilemeye uğraşmaktan gına geldi artık. Hiç gittiğim bir okulda sorunsuz bir labla karşılaşmadım. Bilişimi seçtiğime çok pişman oluyorum. Keşke zamanında BÖTE den 12-15 puan aşağıda olan Matematik öğretmenliği seçseymişim :(

Rotasyonmuş; 15 sene de 8 okul gezmişim hepsinin labını yenilemişim. Şimdi tam düzene girdik norm sorunumuz olmayacak dedik. Bu seferde rotasyon iyi valla. Diğer branşlar gibi ders kitabımı alıp herhangi bir sınıfa direk girecek olsam hiç umurumda olmaz değişiklik iyi olur ama her gittiğim okulda laboratuarı yenilemeye uğraşmaktan gına geldi artık. Hiç gittiğim bir okulda sorunsuz bir labla karşılaşmadım. Bilişimi seçtiğime çok pişman oluyorum. Keşke zamanında BÖTE den 12-15 puan aşağıda olan Matematik öğretmenliği seçseymişim :(
al bendende o kadar ne kadar cahilmişiz seçsene gül gibi matematiği

Rotasyon olacaksa eğer, aynı okulda 25 yıl bilfiil kalan öğretmenlerden başlanmalı. Resmen millet kök salmış. Artık babasının çiftliği gibi kullanmaya başlıyor bir süre sonra. Adeta kendi kurallarına göre yönetmeye başlıyor herşeyi ya da herkesi.

Tazelenmeden, değişimden yanayım açıkçası ama herkesi kapsayacak şekilde adaletli bir şekilde yapılacağına zerre kadar inancım yok.

Rotasyona hatta zorunlu hizmete tabi olduğu halde maalesef hiç yerinden kıpırdamadan işini yürüten insanlar biliyorum. Demem o ki Allah'ın adaletine olan inancım tereddütsüz ama kulların adaletine inancım sıfır.

ADALET HERKES İÇİN VAR OLDUĞU SÜRECE ADALETTİR.

Herkesi kapsayacak ise itiraz etmem. Ama herkesi kapsamayacağına kesinlikle eminim.

Ayrıca yerel seçimden sonra bizi çok çetin sürprizlerin beklediğini düşünüyorum. Hayırlısı olsun bakalım.
35 yıldır aynı okulda olan öğretmen biliyorum. Stajyerliği bitti ve eş durumundan bulunduğu okula geldi.
Okul 2 kere isim değiştirip daha sonra teknik lise oldu. Matematik öğretmenimiz 35 yıldır hala aynı okulda.
Bu da işin tuhaf tarafı.

gerçekten haklar gözetilerek, kimseyi mağdur etmeden ve kimseyi kayırmadan adaletli bir şekilde yapılacak ve bundan sonra da yapılmaya devam edilecekse ben razıyım. ama iş yapacağız deyip milleti yerinden kaldırıp sonra kaldırdık deyip sandalye kapma yarışmasına çevireceklerse o zaman hiç bulaşmasınlar, çok daha büyük sıkıntılara neden olur. hakkı teslim edelim derken başka haksızlıklar ortaya çıkar. eğitim çalışanlarına daha iyi emeklilik şartları sağlanabilse belki soruna bir nebze katkısı olur. Okullar doğru dürüst bir sisteme oturmadan, norm sayıları ile düzenlemelere gidilmeden, ders saatleri doğru düzgün ayarlanmadan yapılacak nakiller ve değişiklikler sadece günü kurtarmak olur ileride daha farklı sorunlara sebep olur.

Geri