Rufus sonrası bozulan USB bellek

Kodla Büyü

jrerkan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Rufus ile bootable bir kurulum usb si oluşturdum, işim bittikten sonra usb belleği normal günlük kullanıma geçmek için formatlamak istiyorum ama bir türlü formatlyamadım sürekli hata veriyor,

Rufus un oluşturduğu ekstra çok küçük boyutlu bir bölüm var ve onu yok edemiyorum.

Hp usb format tool u denedim
Tabii ki windows üzerinden denedim
pardus üzerinden denedim
cmd den denedim
rufusla formatlamayı denedim ama hepsi nafile

çözümü bilen var mı?

bende de aynısı oldu bilgisayarım->yönet->disk yönetimi->bu menüden sağ tıklayıp birimi sil diyerek sorunumu çözmüştüm

pardus üzerindeki donatılar - diskler menüsünden biçimlendirmeyi deneyin hocam. pardus yaptım dediniz ama . birde pardus magazadan "gparted" programını kurun birde buradan biçimlendirmeyi deneyin

bende de aynısı oldu bilgisayarım->yönet->disk yönetimi->bu menüden sağ tıklayıp birimi sil diyerek sorunumu çözmüştüm
bunu denedim hocam.

pardus üzerindeki donatılar - diskler menüsünden biçimlendirmeyi deneyin hocam. pardus yaptım dediniz ama . birde pardus magazadan "gparted" programını kurun birde buradan biçimlendirmeyi deneyin
Gparted la da yapmayı denedim nafile. bölünmüş olan o alan üzerinde kilit simgesi var.

Bu programı deneyin hocam. Kurulumsuz, küçük ama çok etkili
ben bununla çözdüm bahsettiğiniz sorunu

Ekli dosyalar

• PartitionWizard.rar
    4.7 MB · Görüntüleme: 960
Mini Tool Partition wizard programıyla sorunu çözebilirsiniz. Programı çalıştırınca önce usb belleğin tüm bölümlerini silip yeniden oluşturun. Sonra GPT ye dönüştürün. Bellek algılandıktan sonra tekrar MBR ye dönüştürebilirsiniz.

Bu programı deneyin hocam. Kurulumsuz, küçük ama çok etkili
ben bununla çözdüm bahsettiğiniz sorunu
Mini Tool Partition wizard programıyla sorunu çözebilirsiniz. Programı çalıştırınca önce usb belleğin tüm bölümlerini silip yeniden oluşturun. Sonra GPT ye dönüştürün. Bellek algılandıktan sonra tekrar MBR ye dönüştürebilirsiniz.
hocam iki programı da denedim, benzer başka programlar da denedim, ama gönderdiğim resimdeki gibi bir durum var, partiton ları silmiş gibi yapıyor format atıyor filan işlem bitince yine aynı bu hale geri dönüyor.
Çıldırıcam...

Ekli dosyalar

• usb bellek.PNG
    usb bellek.PNG
    7.7 KB · Görüntüleme: 271
usb chip genius programıyla chipin modelini (controller vendor, controller part number) öğrenip, modele uygun programı internetten indirip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz, sorun rufusdan kaynaklanmamış olabilir yani bozulacağı vardır belki, belki de bellek sahtedir toshiba ve kingstonların sahtesi piyasada çok var bu usb chip genius programında eğer manufacturer veya device vendor kısmında toshiba yazmıyorsa sahtedir

usb chip genius programıyla chipin modelini (controller vendor, controller part number) öğrenip, modele uygun programı internetten indirip gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz, sorun rufusdan kaynaklanmamış olabilir yani bozulacağı vardır belki, belki de bellek sahtedir toshiba ve kingstonların sahtesi piyasada çok var bu usb chip genius programında eğer manufacturer veya device vendor kısmında toshiba yazmıyorsa sahtedir
Hocam
VID = 8086 PID = 27C9 diye usb ile ilgili bilgilere ulaştım,
şimdi buna uygun programı nereden bulacağız?
araştırdım ama birşeye ulaşamadım.

Hocam
VID = 8086 PID = 27C9 diye usb ile ilgili bilgilere ulaştım,
şimdi buna uygun programı nereden bulacağız?
araştırdım ama birşeye ulaşamadım.
Vid pid değil hocam usbchipgenius programının içinde manufacture falan yazıyor ordan controller numarasına göre aratacaksın

Geri