Rüyada olduğunu fark etmek.

Kodla Büyü

engin724

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu sabaha karşı benim için ilginç olan bir deneyim yaşadım. Sıcağı sıcağına sizinle paylaşıyorum.
Rüyamdayken, rüya gördüğümü fark ettim :) Aslında ne zamandır bunun hayalini kuruyordum. Rüyada olduğumu anlamaya çalışıyordum. Bu sabaha kısmetmiş. Yalnız, heyecandan olsa gerek, farkına vardıktan sonra rüyam fazla uzun sürmedi. Uyandım hemen.
Çok harika bir duyguydu.
Hiç benzer bir deneyim yaşayan var mı arkadaşlar?

Hocam rüyada değil yakaza alemindeymişsiniz dediğinize göre, uyanıklıkla uyku halinin ortasında.

Bende iki kere oldu. Yanlız ben çok zorlandığımı hatırlıyorum. Önce rüyünın içindeki rüyamden uyanmıştım ve "ohh be rüyaymış" demiş ardından da kendi rüyamdan uyanmıştım. O gün sanırım yorulmuştum diye hatırlıyorum. Bayaa bi derine iniyor insan. Ben şahsen korkmuştum...

bende rüya görürken bi olay oldu hatırlamadığım "hadi len bu nasıl bir saçmalık rüyadır bu dedim" tabi hayırı hikmeti kalmadı uyandım.. saate baktım kalkmama daha 1 saat var sonrada uyku tutmadı..biz 5 dk fazla uykunun hesabını yaparken 1 saat acı oldu.. bi daha saf ayağına yatacam. ne görürsem eyvallah.. :mrgreen:

ben cok yasadim bunu (en az 50 kez)
özellikle kabus gibi kötü seyler gördügümde
bunlarin gercek olamayacagi hissi duyuyor ve biraz kendimi kastigimda
yani nefesimi tutuyor gibi yaptigimda uyaniyorum

hatta rüya gördügümü anladigimda rüyadaki senaryo(film) devam ediyor.
yani beyin hem rüya görüyor diger taraftan rüyadasin oglum diyor :)

bende ortaokuldayken öyle bir rüya gördüm....hatta nasıl olsa rüyadayım diye bakkala koşup çikolata alacaktım ama o heyecanla uyanmışım...harika bir duygu olduğu kesin.. :)

Bendede çok kez oldu artık uyanma vaktidir deyip uyandığım çok oldu, bazen rüyada olduğumu fark edip rüyayı yönlendirmeye çalışıyorum.
bazende çok uğraşmama rağmen uyanamadığım olmuştur , özellikle de üzerime karabasanların çöktüğü zaman. :verymad: . 7 kez ayetel- kürsi okumam gerekiyor bazen. :mrgreen:

o ne ki ben rüya içinde rüya görüyorum içinde olduğum rüyanın rüya olduğunu biliyorum sonra sarsıyorum kendimi uyanıyorum sonra deprem oluyor ev yıkılıyor sonra birdaha uyanıyorum :)

Benim rüyalarım inception gibi valla..
şuda çok oluyor mesela bir rüya görüyorum çok hoşuma gidiyor uyanıyorum sonra tekrar uyuyorum rüya kaldığı yerden devam ediyor :D

ozahit' Alıntı:
Bendede çok kez oldu artık uyanma vaktidir deyip uyandığım çok oldu, bazen rüyada olduğumu fark edip rüyayı yönlendirmeye çalışıyorum.
bazende çok uğraşmama rağmen uyanamadığım olmuştur , özellikle de üzerime karabasanların çöktüğü zaman. :verymad: . 7 kez ayetel- kürsi okumam gerekiyor bazen. :mrgreen:

karabasan diye birşey yok hocam onun adı uyku felci :)

Karabasan Nedir ?
Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?
Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

kasmayın arkadaşlar yorganı biraz daha üstünüze çekin bi yerler açık kalmış olmalı :mrgreen:

Birkaç kez olmuştu. Güzel duygu gerçekten. Biri hariç farkına varır varmaz uyandım hepsinde. Sadece bir seferinde bir süre daha rüyada olduğumun farkında olarak devam etmiştim.. Bir hocamın dediği gibi rüyadaki senaryo devam ediyordu, isteidğim halde müdahale edemiyordum, az yürüyüp sonra da durup izlemiştim bir süre.. uyanmak için kendimi sıkıp uyandım.. En ilginç rüya deneyimimdir:)

kaybil' Alıntı:
o ne ki ben rüya içinde rüya görüyorum içinde olduğum rüyanın rüya olduğunu biliyorum sonra sarsıyorum kendimi uyanıyorum sonra deprem oluyor ev yıkılıyor sonra birdaha uyanıyorum :)

Benim rüyalarım inception gibi valla..
şuda çok oluyor mesela bir rüya görüyorum çok hoşuma gidiyor uyanıyorum sonra tekrar uyuyorum rüya kaldığı yerden devam ediyor :D
reklam arasıdır hocam.

ozlem22' Alıntı:
inception filmindeki gibi olmuş.. :)
hakikaten filme gerek yok inception hayatta var mış da haberimiz yok filmin başlangıcında rüya içinde rüya yapılıyordu bazılarımızın gizli sırlarını almaya çalışılıyor sanırım :)
birde ilk başlığı açan arkadaş yarı uykulu kısmını söylüyor gerçek ile rüyayı ayırt ettiğiniz ender anlar arasında olan,

bote67' Alıntı:
Harika duygu olan tam olarak ne?
Harika olan; gördüklerinin aslında gerçek olmadığının, hepsini beyninin oluşturduğunun farkında olmak. Bazen de gerçekte yapamayacağın şeyleri rüyanda istediğin gibi yapabilmek :)

hakanarya' Alıntı:
Inception'ı yakında izlediniz sanırım
Inception'u izledim ama yakın bir tarihte değil hocam :) Ayrıca bu benim ilk farkına varmam değil. Daha önce 2 kez daha görmüştüm. Çok çok önceden. Ama bunu sadece tesadüfen anladığımı düşünmüştüm. Son zamanlarda bu konuya biraz merak saldım. Acaba istediğim zaman farkına varabilir miyim diye. Küçük bir araştırma yaptım. Tabi yine hemen göremedim. Araştırmalarımdan sonra ilk kez bu kadar net gördüm bu sabah. Başarmak çok güzel. Bakalım daha görebilecek miyim ya da görme sıklığım artacak mı merak ediyorum.

Bahadır1980' Alıntı:
Bende iki kere oldu. Yanlız ben çok zorlandığımı hatırlıyorum. Önce rüyünın içindeki rüyamden uyanmıştım ve "ohh be rüyaymış" demiş ardından da kendi rüyamdan uyanmıştım.
O bende de oldu. Çok komikti :) Rüyada olduğumu hissettiğim anla uyanmam bir olmuştu. Lan dedim ne güzel farketmiştim rüya gördüğümü dedim. Sinir oldum. Biraz sonra gerçekten uyandım. Meğer hâlâ rüyadaymışım :puhaha:

hayatım boyunca gördüğüm rüyaların sayısı 5-10 olmadı 20 tanedir.

bende rüyada olduğumu anladığımda uyanıyorum hemen. hatta bazen rüyadan rüyaya uyanıyorum :)aynı rüyayı değişik zamanlarda gördüğüm oldu. yada rüyanın devamını başka bir zaman gördüğüm de oldu. bazen anında uyuyup devam ettiğim de oldu :)

2 gün önce rüyamda batman dim ve kötü adamlar tarafından yakalandım...:) (ilk süper kahraman rüyamdı)

Bugüne kadar gördüğün tüm rüyalarda sizin ilk yaşadığınız şeyi yaşıyorum ben.

Rüyada kendime "Tırsma oğlum, zaten rüya! Birazda uyanırsın." dediğim bile oluyor...

Harika bir duygu hocam.
2 gün önce ben de aynısı yaşadım.
2,5 ay önce çok sevdiğim, hürmet gösterdiğim amcam vefat etti.
Dün de onu rüyamda gördüm. Ve nasıl olduysa onun rüya olduğunu anladım.
Ve uzun süre sarıldım ona. ve dayanamayıp ağladım da rüyamda. O tabi niye sarılıyorsun durup dururken diyor...
Öyle güzel bir duygu ki o anı yaşamak.
Bir de böyle güzel manevi yönü var işte..

Benim rüyalarım aksiyonlu oluyor ve tanımadığım kisiler var. Rüya olduğunu farkettigimde korkttugum için uyanmak istiyorum.Ama o an vücuduma bir ağırlık çöküyor gibi oluyor. Gözümü açmaya zorlandığımda uyanıyorum gibi geliyor ama başka bu rüyaya bu sefer. Uyanmaya calistigimda farklı rüyalara geçmem 3 kez oldu aynı rüya içinde .Son rüyamda rüyayı farkettigimde uyanmak degilde değiştirmeyi denedim yine o ağırlık çöktü o an birde kalbimden bir his yayılıyor vücuduma tarif edemiyorum o hissi .Ama sonrasını hatırlamıyorum bu son rüyanın..

Haftada 2 civarı rüya görürüm. Genel de kısa metrajlı olur ve benzer rüyayı da gördüğüm olur.
Bilinçaltı senaristim çok çalışkan ve yaratıcı. :rolleyes:
Yakaza olayı da 2 yılda bir olur.

kesinlikle izlenmesi gereken bir film:)

film hayal ürünü olsa da, rüya katmanları gerçek. En az iki kez 3 katmana gittim geldim. epey zordu geri dönmek : )))))

Benim rüyalarım aksiyonlu oluyor ve tanımadığım kisiler var. Rüya olduğunu farkettigimde korkttugum için uyanmak istiyorum.Ama o an vücuduma bir ağırlık çöküyor gibi oluyor. Gözümü açmaya zorlandığımda uyanıyorum gibi geliyor ama başka bu rüyaya bu sefer. Uyanmaya calistigimda farklı rüyalara geçmem 3 kez oldu aynı rüya içinde .Son rüyamda rüyayı farkettigimde uyanmak degilde değiştirmeyi denedim yine o ağırlık çöktü o an birde kalbimden bir his yayılıyor vücuduma tarif edemiyorum o hissi .Ama sonrasını hatırlamıyorum bu son rüyanın..
Kedi, köpek yılan çok görüyon mu?onlar insanı genelde simgeliyor iyi ya da kotu.saldirmalari kötü genelde.kartal mesela evin çatısına konması iyi.birinin sana elma vermesi.deneyimledim.vucut kendini koruyor ama her rüyayı yorumlamamak gerek genelde kimseye söylememelisin.soyleyeceksen iyi birine soyle.hele şarlatan birine söylersen rezil olursun genelde onu da görürsün rüyada:D.ruya içinde rüya sinapslarin çok bağlantı kurduğunu gösterir.yani sinirsel bağlantı lar.ogrenmeler bayağı fazla.

Kedi, köpek yılan çok görüyon mu?onlar insanı genelde simgeliyor iyi ya da kotu.saldirmalari kötü genelde.kartal mesela evin çatısına konması iyi.birinin sana elma vermesi.deneyimledim.vucut kendini koruyor ama her rüyayı yorumlamamak gerek genelde kimseye söylememelisin.soyleyeceksen iyi birine soyle.hele şarlatan birine söylersen rezil olursun genelde onu da görürsün rüyada:D.ruya içinde rüya sinapslarin çok bağlantı kurduğunu gösterir.yani sinirsel bağlantı lar.ogrenmeler bayağı fazla
Bazen yılan görüyorum ama genel olarak insanlar var . Ve bu bilim kurgu filmlerindeki gibi olaylar zinciri . Son rüyam şu sekildeydi mesela. Daha çok izleyiciydim.
. Bir sınırdayım Türkiye 'de miyim bilmiyorum .Karşı taraf biyolojik tehdit gibi bir şey etmiş. Bir şeyler görmeye başlıyorum .ormanda bir asker ve ve bu insan ona saldırıyor . Delirmiş gibi bu insandı gözleri dönmüş. Sonra nasıl olduğunu bilmiyorum yanimda bu bilim kadını var 50 li yaşlarda onu yıllardır tanıyorum gibi ben yaptım diyor . Virüs saldığını düşünüyorum .O kadar hızlı yayılıyor ki virüs .Hepsini görüyorum .Kadın görmemi istiyor çocuklarını.Dizlerimin üzerine düşüyorum .Bir evi görüyorum evde bir aile var orayada salgın gelmiş. kapıyı iki adam tutuyordu. Çığlıklar vardı.Bir çocuktan bahsediyorlar.Endiseliydiler.Çocuğu görüyorum okuldan çıkmış. 2 arkadaşı var . Olaylar basladiginda bir eve sığınıyor . 7 yaşlarına minicik bir erkek çocuğu . Arkadaşlarına cesaret veriyir ve bir silahı vardı. Kullanmayı biliyordu . Nasıl öğrendi diye dusunuyorum .Kapıyı gozlerken bir arkadaşı ne tuhaflık görüyorum yüzüne morluklar var . Ve sanırım oda deliriyor. Hatırlamıyorum sonrasini

Bazen yılan görüyorum ama genel olarak insanlar var . Ve bu bilim kurgu filmlerindeki gibi olaylar zinciri . Son rüyam şu sekildeydi mesela. Daha çok izleyiciydim.
. Bir sınırdayım Türkiye 'de miyim bilmiyorum .Karşı taraf biyolojik tehdit gibi bir şey etmiş. Bir şeyler görmeye başlıyorum .ormanda bir asker ve ve bu insan ona saldırıyor . Delirmiş gibi bu insandı gözleri dönmüş. Sonra nasıl olduğunu bilmiyorum yanimda bu bilim kadını var 50 li yaşlarda onu yıllardır tanıyorum gibi ben yaptım diyor . Virüs saldığını düşünüyorum .O kadar hızlı yayılıyor ki virüs .Hepsini görüyorum .Kadın görmemi istiyor çocuklarını.Dizlerimin üzerine düşüyorum .Bir evi görüyorum evde bir aile var orayada salgın gelmiş. kapıyı iki adam tutuyordu. Çığlıklar vardı.Bir çocuktan bahsediyorlar.Endiseliydiler.Çocuğu görüyorum okuldan çıkmış. 2 arkadaşı var . Olaylar basladiginda bir eve sığınıyor . 7 yaşlarına minicik bir erkek çocuğu . Arkadaşlarına cesaret veriyir ve bir silahı vardı. Kullanmayı biliyordu . Nasıl öğrendi diye dusunuyorum .Kapıyı gozlerken bir arkadaşı ne tuhaflık görüyorum yüzüne morluklar var . Ve sanırım oda deliriyor. Hatırlamıyorum sonrasini
Rüya değil film bu :D

Geri