Sınıf takvimi için yardım

Kodla Büyü

mpurcuklu

Aktif Üye
Arkadaşlar küçük bir sorum olacak: Şimdi tek sayfadan oluşan alttarafta ayların olduğu yukardada sınıfın toplu resmi ve yanında öğrencinin portresinin yer alacağı bir sınıf takvimi tasarlayacağım. Sorum şu olacak ben genişlik olarak 1500 yükseklik olarakta 2600 vererek böyle bir çalışma sayfası üzerinde tasarıma başladım. Takvim bittiğinde matbaya gittiğimde bu ölçülerdeki takvim boyutu ne büyüklükte çıkacak veya bunun bir ortalama standartı varmı benim yaptığım büyüklükte ideale yakın mı? Yardımlarınızı bekliyorum

Matbaaya gittiğinde istediğin boyutta basabilir onu hocam sen tasarımı bitirde bizde faydalanalım:)

2480*3508 pixcel çalıştığınız zaman çıktısını bozulmadan alabiliyorsunuz. Ayrıca matbaa değilde kalın palak kağıda (gramını tam hatırlayamadım) çıktı aldığınızda hem maliyet düşüyor hemde çok şık duruyor. Bende her sene okul için hazırlıyorum. Okula güzel bi katkı oluyor :)

Benim istediğim boyutta basabilir ama ben şimdi fotoları kendi çalışma boyutuma göre yapıyorum matbaya gittiğimde bu çalıştığım boyut çıktı alındığında küçük gelse büyüt desem fotolar iyice bozulacak o nedenle standart boyutu öğrensem iyi olacak

2480*3508 pixcel çalıştığınız zaman çıktısını bozulmadan alabiliyorsunuz. Ayrıca matbaa değilde kalın palak kağıda (gramını tam hatırlayamadım) çıktı aldığınızda hem maliyet düşüyor hemde çok şık duruyor. Bende her sene okul için hazırlıyorum. Okula güzel bi katkı oluyor
hocam elinde örnek varsa paylaşabilir misin

Hocam ben de tam şimdi bununla ilgili yaptığım çalışmayı paylaştım. Sizin sorunuza cevap oldu sanırım. Biz A3 boyutunda bastırdık. A3 boyutu için fotografçı 30cm*40cm olarak ayarlamam gerektiğini söyledi. Bu boyutlara A3e basıldığında boyutlar değişmiyor. İsterseniz gönderdiğim çalışmalara bakabilirsiniz.

Bir de hocam bastırma aşamasında fotografçınızla problem yaşayabiliyorsunuz. İnanın bu işi yapmalarına rağmen sizden daha profosyonel olmuyorlar. Benim çalışmamda takvim kısmının çözünürlüğü düşük, siz kendi arşivinizden uygun birşey koyun ve mail gönderin bakayım dedim ve her seferinde birşeyleri bozarak gönderdiler. Hatta birtanesi iğrenç olmuştu. Yazı ile resim üst üste gelmiş bütün nesneleri yerinden kaydırmış, sağ sol ortalama yok. Orantı yok. Yani bunları görünce amatör sayılırım ama onlardan daha iyi yaptığımızı düşündüm. Bu aşamada biraz dikkatli olmanızda ve herşeyi hazır da verseniz ne istediğinizi karşıya net olarak anlatmanızda fayda var.

hocam 30*40 A3 boyutunda CMYK 300 dpi lik çalışmam söylwendi matbaadan bende öyle yaptım

hocam boyutları ayarlarken pixel yerine cm olarak ayarlarsanız çözünürlük sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum
Fikir vermesi açısından işte kağıt boyutları

Ekli dosyalar

• kağıt boyutları.jpg
    kağıt boyutları.jpg
    265.3 KB · Görüntüleme: 1,216
hocam ben de yeni yapıyorum biri bu en çok hoşuma giden. psd çok büyük A4 çalıştım. 134mb herhangi bir servere yüklerim isterseniz.
üste öğrenci tek, alta ya sınıf ya da öğrenci ve öğretmen olarak düşündüm.

Ekli dosyalar

• takvim-2.jpg
    takvim-2.jpg
    140.8 KB · Görüntüleme: 1,212
dioden hocam bende uğraşıyorum bu aralar. eğer yüklerseniz sizin çalışmanızdan da faydalanmak isterim.

Geri