Sınav Görevlendirme Modülü - İstek!

Kodla Büyü

AsilTurk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İlçe milli eğitim müdürlüğünde görevliyim. Mtsk olsun diğer sınavlarda görev isteyen öğretmenleri modül üzerinden adil bir şekilde istek ve görevlendirme yapabilecek bir modül yapabilir miyiz? Ücretli olanları var ancak onlar bir bütün içerisine entegre edilmiş. Örneğin birisi sınav görevlendirme modülü için şu içeriği girmiş.

Sınav Görev Modülü; MTSK, SBS, Açık Lise, Açık İlköğretim, Mesleki Açık Lise vb Sınavların Planlmasında %90 Oradında Zaman ve İş Yükünü Tasarrufu Sağlar.

Kurumlar İmza Sirkülerini Alarak Öğretmenlerine Duyurur. Kurum Daha Sonra İstekli Öğretmelerini Sistem İşler. Sistem Her Öğretmene Başvuru Sırasında Geçmiş Başvuru ve Görev Bilgilerine Göre Puan Verir. Bu Puana Göre Yapılan Otomatik Görev Dağıtımında Adalet Sağlanmış Olur. Daha Sonra Görev Çıkan Öğretmenlere Kurumları Görev Tebliği Yapar. İade Edenlerin Yerine Yedek Listeden Yeni Atama Yapılır. İstenir İse Görev Dağıtımı Sırasında Bu Aşama Atlanabilir Tüm Öğretmenler Görevi Kabul Etmiş Bir Şekilde Dağıtım Yapılabilinir. Tüm Okullar Onay Verdikten Sonra Kaymakamlık Olur Listeleri Alınabilir.

Buna benzer internet üzerinden öğretmen veya kurum şifre ile sisteme girecek Görev İstiyorum'u tıklayacak. Daha sonra yazılım görev dağıtacak kıdemden kıdemsize doğru ve/veya görev alanlara yazılım bir puan verecek ki bundan sonra görev almayanlara bir de az görev alanlara istekliler arasından dağıtım yapacak.Örneğin açıköğretim ile bursluluk sınavları 5 saat ekders iken mtsk(mtsas) sınavının ücreti fazla buna göre bir puanlama yaparak adalet sağlayacak program lazım. Eğer bu program yazılabilirse inanın bir çok il ve ilçelerde sınav dağılımındaki adaletsizliğin önüne geçilmiş olur.

Hocam böyle bir uygulama yapabilirim ama il ve ilceler daha once baska firmalarla anlasmis diye biliyorum
Yani bosa yapmis olmayalim

İnternetten yaptığım araştırma kadarı ile Bolu mem, Denizli mem, Gaziemir mem, Tekirdağ mem, Esenyurt mem örnekleri mevcut fakat nasıl çalıştığını göremiyoruz

volkankey' Alıntı:
Hocam böyle bir uygulama yapabilirim ama il ve ilceler daha once baska firmalarla anlasmis diye biliyorum
Yani bosa yapmis olmayalim

Bize sadece sınav modülü lazım. Kapsamlı modüller üzerinden çok yüksek fiyatlara anlaşılmış küçük ilçelerin bunu karşılamaya imkanları yok. Dolayısıyla sınavda görev almak isteyen öğretmenlerimiz şefin yada memurun insafına kalmış oluyor.

Diyarbakır mem dimemos adlı uygulamayı yapmış. Ama setup haline getirmemiş. Net tabanlı mebbis benzeri bi altyapısı var

Slm.
Çalıştığımız ilçede isim sıralamasına göre veriliyor. görev almak istemeyen olursa isim sıralamasında tekrar ismini bekliyor bizce çok adil bir uygulama oldu.

Çalıştığım ildeki uygulama okullar isimlerine göre sıralanıyor ve ne kadar personel göreclendirilecekse sırayla okullar belirleniyor ve o okullar için sistem açılıyor. birde önemli hatırlatma mtsk sınavları için bu sırayıayrı yürütmeniz lazım çünkü biliyorsunuz mtsk ücreti farklı yatıyor.

volkankey'in ilgisini çekti mi bilemiyorum. Uzman bir arkadaş ilgilenirse konu ile tüm öğretmenlerimiz için faydalı bir çalışma ortaya çıkacaktır.

Re: Ynt: Sınav Görevlendirme Modülü - İstek!

asacan' Alıntı:
volkankey'in ilgisini çekti mi bilemiyorum. Uzman bir arkadaş ilgilenirse konu ile tüm öğretmenlerimiz için faydalı bir çalışma ortaya çıkacaktır.
Hocam bu çalışma için biraz zaman lazım şu anda benim için pek mümkün degil ama yardimci olmaya çalışırim

Eğer böyle bir çalışma yapılırsa bende talipliler arasındayım :) . Fikir olarak; okul değilde öğretmen bazlı olabilir tercih işlemleri. Sisteme giriş Tckimlik no ve doğum tarihi gibi ikinci bir doğrulamayla olabilir (şifre işlemleriyle uğraşmamak için) Her görev alan öğretmene belli bir puan verilir ( MTSK ve Açıköğretim ücretleri farklı olduğundan farklı puanlar olabilir) daha sonra sistem ilgili sınavda görev isteyen öğretmenlere puanına göre (düşük puanı olanlar öncelikli) görev verir. Modülü yapacak hayırsevere bolbol dua edilecektir. :)

k12 Bilisim MOS adlı ürününde bu sınav planlamasını yapmış. İstanbulda 10 ilçe kullanıyor. Sanırım okul başına yıılık 5 TL talep ediyorlar. Öğretmen başvuru sistemi ise okul başına 10 TL diye biliyorum. MOS içinde bir çok program var.

aliağa mem için yazmıştım böyle bir modül hala kullanıyorlar sanırım. Başvuruyu internetten öğretmen kendisi yapıyor. Öğretmenlere görev aldığı her oturum için 1 puan veriyordum. Yeni eklenen öğretmenlere de tüm öğretmenlerin puan ortalamasını alıp başlangıç puanı olarak veriyordum. Böyle bir şey yazılabilir ama şeflerin, memurların, müdürlerin isteklerinin sonu gelmiyor.

Arkadaşlar benzer bir sistem arayışı içindeyiz.
Acaba elinde çalışan bir örnek olan var mı.
inceleyebilir miyiz.

Gerek yok, çünkü TEOG ile beraber bir aksilik olmazsa bakanlığın hazırladığı sistem devreye girecek. OSYM benzeri bir sistem ile tüm sınavlarda öğretmenlerin sınav görevi başvuruları alınacak.

viper66' Alıntı:
Gerek yok, çünkü TEOG ile beraber bir aksilik olmazsa bakanlığın hazırladığı sistem devreye girecek. OSYM benzeri bir sistem ile tüm sınavlarda öğretmenlerin sınav görevi başvuruları alınacak.
:+1:

Geri