Saat Kadranı Çizimi

Kodla Büyü

erbilge

Üye
Evde basit bir duvar saati var. Geçen gün makinesiyle uğraşırken kadranı parçalandı zaten kağıttanmış un ufak oldu. Bende kendim bir kadran çizim dedim bir türlü beceremedim.
Fireworks'da bir daire çizip üzerine rakamları Yola Ekle seçeneğiyle ekleyeyim dedim. Tam hassas bir şey yapamadım. Zaten rakamlarda yamuk duruyor.
Photoshop bilmiyorum, Fireworks ve birazda Flash'da çizim yapabilirim tabi birde Word'de. Kadran 18 cm. çapında olacak.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam siz bildiğiniz programlarla istediğiniz ölçüye küçültür ya da büyütürsünüz.

İnş. işinize yarar. PSD de JPG de ektedir. PSD de sadece resimin transparan hali var. Resmi internetten hazır alıp akrep ve yelkovanını kestim :)

Ekli dosyalar

• saat.jpg
    saat.jpg
    103.3 KB · Görüntüleme: 11,635
  • saat.rar
    161.2 KB · Görüntüleme: 1,258
Fireworks'de sağdaki panellerden Assets'e girin. Shapes sekmesinde saat bulunmakta. Tutup sürükleyerek ekledikten sonra üzerindeki sarı noktalardan değişiklik yapabilirsiniz.

yakuphan' Alıntı:
Fireworks'de sağdaki panellerden Assets'e girin. Shapes sekmesinde saat bulunmakta. Tutup sürükleyerek ekledikten sonra üzerindeki sarı noktalardan değişiklik yapabilirsiniz.
Komutların Türkçe'sini yazabilir misiniz?

Fireworks
"Window / Auto Shapes" menüsü ile ulaşabilirsin Türkçesi de "Pencere / Otomatik şekil" olması lazım

Geri