Saç dökülmesi ve çözümleri

Kodla Büyü

fatihpc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar birçoğumuzda bu sorun mevcut bende son zamanlar böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Önerdiğiniz ilaç tedavi var mı acaba? Daha sık çıkmasını sağlamak ve gürleştirmek için. Ama lütfen çeşitli kaynaklardan duyduğumuz bilgileri paylaşmayalım. Hem maliyet kaybına sebep olur hemde sağlık sonuçta ciddi bir konu. Ben bioxin iyi diye biliyorum ama bir kaç arkadaşım hiç sonuç alamamıştı.

hocam ilaçlar para tuzağı hatta çoğunun zararı bile oluyor (ilacı kesince). saç tipinize göre iyi bir şampuan düzenli olarak kullanın en iyi sonucu bence bu şekilde alabilirsiniz. ya da paranız varsa saç ektirerek :)

Ben bioxin forte şampuan kullanıyorum 2-3 senedir. Yeniden çıkartmıyor fakat eskisi gibi de dökülmüyor, dökülmesi azaldı. Millet sarımsaklı şampuan falan kullanıyor ama bence doktora git tahlil yaptır belki hormaneldir.

Hocam çözümü söylüyeyim.Kesinlikle takıntı haline getirmeyin bunu. Birde keller daha karizmatik.Emin olun bir çok kez şahit olmuşum.
Kellik bir çok kişiye yakışıyor.Hem marifet kılda olsaydı bazı yerlerde çıkmazdı demi :mrgreen:

sözbende' Alıntı:
Hocam çözümü söylüyeyim.Kesinlikle takıntı haline getirmeyin bunu. Birde keller daha karizmatik.Emin olun bir çok kez şahit olmuşum.
Kellik bir çok kişiye yakışıyor.Hem marifet kılda olsaydı bazı yerlerde çıkmazdı demi :mrgreen:

Bunlar teselli sözleri hocam...

saç ektirin şimdi bir sürü profosyonel çözüm getiren sağlık kuruşları ve özel hastaneler var...referansı sağlam olsun yeter..
kıl başına bi lira... 2000 kıldan 2000 lira...saçın çok kelse 5000 6000 kıl o da eder 5 6 milyar....

only61' Alıntı:
saç ektirin şimdi bir sürü profosyonel çözüm getiren sağlık kuruşları ve özel hastaneler var...referansı sağlam olsun yeter..
kıl başına bi lira... 2000 kıldan 2000 lira...saçın çok kelse 5000 6000 kıl o da eder 5 6 milyar....

Hocam şimdilik kel değilim ama seyrelme hissettim yani gürleşmesi için ne önerirsiniz

sözbende' Alıntı:

Doğru bazılarına yakışıyor mesela bruce wils gibi ama kafa şekli çok öenmli bende yakışmaz kafam büyük :)

Hocam saçlarınızı kısa tutun ve sık traş olun. Jöle, briyantin gibi saça hem ağırlık yapan hem de havadaki pislikleri toplayarak saç derinizin nefes almasını engelleyen kimyasallar kullanmayın. İnsanın biyokimyası gereği her gün bir miktar saçı dökülürken bir miktar da yenisi çıkıyor. Saç ne kadar uzun olursa o kadar çabuk dökülüyor. Faydası var mı bilmiyorum ama bazı arkadaşlar kafasını usturaya vurdurup saçlarını kazıttırıyor. Henüz okulların açılmasına var. 3 numara kestirip dökülmenin yavaşlayıp yavaşlamadığı durumunu inceleyebilirsiniz.

ben ektirdim hocam. yani sana diyebilirim ki 2005'ten bu yana kullanmadığım ilaç serum, şampuan kalmadı hepsi yalan dolan tek gerçek var o saçlar dökülecek !
ekim yaptırırsın tam anlamıyla açılma olduğunda

ben ektirdim hocam. yani sana diyebilirim ki 2005'ten bu yana kullanmadığım ilaç serum, şampuan kalmadı hepsi yalan dolan tek gerçek var o saçlar dökülecek !

Takıntı haline getirmek daha fazla dökülüyor buna katılıyorum ama belli bi süre sonra acı gerçek çıkıyor ortaya. Maalesef piyasadaki ürünler bi işe yaramıyor. Ben bioxcin, revivogen, zeytin yağı, badem yağı, çam terebentin yağı kullandım. İşe yaradığını söyleyemem. Sadece badem yağı geçici bir parlaklık veriyor. yani saç dökülmeye yüz tutmuşsa yapılanlar fazla bişeye yaramıyor. Tek çözüm saç ektirmek gibi görünüyor. Ama onun içinde iyice kel olmak gerekir. Anlayacağın 2 ucu boklu değnek..
Ben çocukluğumdan beri şampuan olarak Rejoice kullanıyorum ama piyasadan kaldırılmış heralde, bulamıyorum hiç bi yerde. Gittim el yapımı badem sabunu aldım, cilde iyi geliyor ama saçı sert yapıyor oda. Bende düşünüyorum şimdi ne kullansam hangi şampuana geçsem bilmiyorum.
Önerisi olan varmı :?:

bioxcin fayda etse bana ederdi tam tamına 2005 yılından bu yana bioxcin kullanıyorum :) ama no faydaa !
Revigen, Minoxcil vs. vs. hepsi yalan arkadaşlar.
O Bioxcin serumlar hepsini kullandım yıllarca Tablet ilaçlar haplar vs. hepsi ama hepsiii !
Stres yapmayın vs. o da yalan dolan :)
Saçım dökülüyor nasıl stres yapmim arkadaşşş !
baktım olmuyor 2008'de epey bi açılmadan sonra ekim yaptırdım bu da yetmedi 2012 bu yıl 2. ekimi yaptırdım sıklaştırma.

kgunduz' Alıntı:

Ne kadar bir bölgeye ektirdiniz hocam kaça mal oldu size birde şimdiki durumu nasıl seyrekmi yoksa sıkmı

kgunduz' Alıntı:
bioxcin fayda etse bana ederdi tam tamına 2005 yılından bu yana bioxcin kullanıyorum :) ama no faydaa !
Revigen, Minoxcil vs. vs. hepsi yalan arkadaşlar.
O Bioxcin serumlar hepsini kullandım yıllarca Tablet ilaçlar haplar vs. hepsi ama hepsiii !
Stres yapmayın vs. o da yalan dolan :)
Saçım dökülüyor nasıl stres yapmim arkadaşşş !
baktım olmuyor 2008'de epey bi açılmadan sonra ekim yaptırdım bu da yetmedi 2012 bu yıl 2. ekimi yaptırdım sıklaştırma.
hocam nerde ne kadar yaptırdınız sonuç nasıl oldu ayrıntılı bilgi verirseniz çok sevinirim

tuncay2744' Alıntı:
Takıntı haline getirmek daha fazla dökülüyor buna katılıyorum ama belli bi süre sonra acı gerçek çıkıyor ortaya. Maalesef piyasadaki ürünler bi işe yaramıyor. Ben bioxcin, revivogen, zeytin yağı, badem yağı, çam terebentin yağı kullandım. İşe yaradığını söyleyemem. Sadece badem yağı geçici bir parlaklık veriyor. yani saç dökülmeye yüz tutmuşsa yapılanlar fazla bişeye yaramıyor. Tek çözüm saç ektirmek gibi görünüyor. Ama onun içinde iyice kel olmak gerekir. Anlayacağın 2 ucu boklu değnek..
Ben çocukluğumdan beri şampuan olarak Rejoice kullanıyorum ama piyasadan kaldırılmış heralde, bulamıyorum hiç bi yerde. Gittim el yapımı badem sabunu aldım, cilde iyi geliyor ama saçı sert yapıyor oda. Bende düşünüyorum şimdi ne kullansam hangi şampuana geçsem bilmiyorum.
Önerisi olan varmı :?:

Aslında hocam şampuan kullanmasına kullanıyoruz bari işe yarayan bir şampuan kullanalım yani dökülmeyi kessin en azından

fatihpc' Alıntı:
kgunduz' Alıntı:

Ne kadar bir bölgeye ektirdiniz hocam kaça mal oldu size birde şimdiki durumu nasıl seyrekmi yoksa sıkmı

2 kere ekim yaptırdım bi saçlarım epeyce seyreldiğinde 2008 yılında yaptırdım o zaman dökülmeyen saçlarda dökülecekti kendi doğal saçlarım.
sonra onlar dökülünce yani seyrelme tekrar baş gösterince bu sene tekrar ekim yaptırdım yaş 27 ama tepe bölgesinde hiç doğal saçım kalmadı.
ekim yapılan saçlar var.

1. ekimde 2000 kök 2. ekimde 2400 kök ekildi.

kgunduz' Alıntı:
fatihpc' Alıntı:
kgunduz' Alıntı:

2 kere ekim yaptırdım bi saçlarım epeyce seyreldiğinde 2008 yılında yaptırdım o zaman dökülmeyen saçlarda dökülecekti kendi doğal saçlarım.
sonra onlar dökülünce yani seyrelme tekrar baş gösterince bu sene tekrar ekim yaptırdım yaş 27 ama tepe bölgesinde hiç doğal saçım kalmadı.
ekim yapılan saçlar var.

Doğal saçlarınızın dökülmesi kaçınılmaz gibi anladım burdan. yani ilk ekimde arada doğal olanlarda vardı ve ikinci ekim için onların dökülmesinimi beklediniz. Peki ekilen saçlarda sorun olmuryo mu onlarda dökülme felan oluryo mu maliyetleride yazarsanız sevinirim hocam

Tahlil sonuçları önemli. vitamin eksikliğimi? Genetik mi? Şampuandan mı?...bunu belirleyebilirseniz çözüme daha kolay ulaşırız.Ama bitkisel şeyleri denemekte faydalı. Örneğin;
1) aile hekiminden Bepanten+E Vit.Ampülü+ B Vit.Ampülü yazdırıp bunları badem yağı ile birer ampül kıararak saça masaj yapıp biraz bekleyip yıkayabilirsin.
2) Şampuanın bitkisel değilse içine e vitamini ampülü kırabilirsin.Çam terebenti dökebilirsin.
3) Ilık suyla saçı yıkamak hatta hafif soğuk kan olaşımını hızlandırır ve dökülmeyi önleyebilir.
4) SOFTTO+PLUS 5in1 adlı bir şampuan var.Netten bakabilrsin, içindekibitki karışımı güzel.
5) Bakımda sürekilik ok önemli.Düzenli olmalı.
6) Birde kemik ılığını eritip içine hindistan ceviszi yağı dökersen saç çıkartıyor.Kötü kokuyor fakat gerçekten etkili.

kgunduz' Alıntı:
fatihpc' Alıntı:
kgunduz' Alıntı:

ekim yapılan saçlar var.

Hocam nerde ve nekadara yaptırdınız özel msj atabilirseniz çok sevinirim. ve şuanda saçlarınız ne durumda memnun musunuz halinden yani, kellik olan bölge kaldı mı hiç, doğal mı görünüyor?

kgunduz' Alıntı:
Hocam biraz bilgi verebilirseniz seviniriz.Hangi şehirde ne kadara ektirdiniz.

Yalnız benim bir çekincem var ektirmede

Şimdi ön şakaklarda baya bir açılma var -ön yanlarda ve ortada fazla miktarda;

şimdi bu kısımlara ektirsen 1-2 sene sonra tepeden kelleşme olsa çok çirkin bir görüntü olacak

yani düşünsenize önler iyi güzel tepe olduğu gibi kel; bu durumda ne yapacağız.

Birde bu saç ektirme her zaman yapılabilecek birşeyde değiş galiba saç yara bere oluyor

bir sitede görmüştüm bir 5-6 ay veya daha fazla sürede ekilenler çıkıyor diye biliyorum.

saç dökülmesi engellenemez bir ata sözü vardır hala geçerli kelin ilacı olsa başına sürermiş

Aslında bitkisel şampuanlar ve bakım setleri saç dökülmesi konusunda dökülmenin durdurulması açısından gerçekten etkili ama önemli olan yaşayış tarzıyla ilgili ufak dokunuşlarda arkadaşlar.
Ayak üşütmesi saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden biri ve sadece bu konuda değil sağlıkla ilgili birçok durum için ayakları sıcak başı ise serin tutmak gerekiyor.
Bir diğer önemli etkense düzenli beslenme. Düzenli beslenmeye özen göstermeli ve mümkün olduğunca hücre yenilenmelerini hızlandırmak için protein ağırlıklı beslenmeliyiz.
Ve şu an için aklıma gelen son önemli etken sigara. Sigara kullanmakta saç dökülmesini artırıyor. Sigarayı bırakır bırakmaz saçlarınızın dökülmediğini hemen göremeyebilirsiniz, biraz zaman alıyor. Canlı, gözümün önündeki örnek babam. Sadece 25 yıl boyunca kullandığı sigarayı bıraktı başka hiçbir özen göstermemesine rağmen 2-3 üç yıl sonra tamamen açık olan üst kısım dolmaya başladı ve şu anda gözle görülür şekilde kapandı.

Geri