Sadece Meslek öğretmenleri mağdur edilmiş

Kodla Büyü
Sendika lar bu konuya eğilmesi lazım. Sendikası olan tüm meslek öğretmenleri lütfen bilgi verip hakların korunmasını talep etsin bence

Saat 20.00 de twitter etkinliği var arkadaşlar.Arkadaşlarımızla paylaşıp katılım sağlayalım lütfen

Meslek Liseleri meslek öğretmenleri ve şefler üzerinden yürüyor. Ne olsa şefi ara gelsin halletsin. Ama planlama bakım onarım şeflik ücretini 1 eylüle kadar durdur. Akıl alacak şey değil. Bundan sonra okul açılınca da şef herşeye koşsun.

Kesinlikle adaletsiz bir yazı. Ana dersler uzaktan eğitim veriyor testler çözüyor gruplar kuruyor, bizler teknik destek veriyoruz (btr olmayan)ve genelde aldığımız belli 8-10 ekders, aranıp sorulmayan branşlar var mesela rehberlik 18 alacak, müzik beden resim tek tas gibi dersler girdiği ders kadar. Bende kesinlikle adaletli değil. Bu çoğu arkadasın gözüne batıyor çevremdekilerden gördüğüm kadarıyla. eşitlik olmalıydı en azından.

Bence pazartesiden itibaren herkes sendika temsilcisine ulaşsın. Ya tamamen tüm ekdersler iptal edilsin ya da şeflik ve koordinatörlüklerimiz geri verilsin densin...

Neden tüm ek dersler iptal edilsin hocam! Yanlış düşünce içindesiniz. Bu şekilde mi birlik olunur! Lütfen.

Neden tüm ek dersler iptal edilsin hocam! Yanlış düşünce içindesiniz. Bu şekilde mi birlik olunur! Lütfen.
Şu anki durumun bir şey açığa çıkardığı aşikar hocam. Ek ders meselesi öyle veya böyle her türlü birlik olmamızın önünde engel. Meslekçisi kültürcüsü, dyk açabileni açamayanı, BTR'si BTR olamayanı, egzersiz açabileni açamayanı, ders saati olanı olmayanı, maaş karşılığı 15 olanı olmayanı... Resmen ek ders yüzünden yüzünden süreli parçalar halindeyiz ve yutuluyoruz. İnşallah herkes bu durumun farkına varır da adam akıllı bir meslek birlikteliği ortaya çıkar.

Sonuç olarak şeflik ve koordinatörlük ek dersleri alınmayacak.

1.Bu ödeme kalemlerinin kesintiye gitmesinin mantığını anlayan var mı? Sonuç olarak kimse şu an görevini yapmıyor. Bu haksızlık neden sadece meslekçilere yönelik.

2.Bu süreçte üst merciler ile iletişime geçip düzeltmelerin yapılmasını sağlayabilecek kişiler aramızda var mı?

Her öğretmeni 8-5 okulda çalıştırıp herkese de örnek veriyorum 2 milyar ekstra verselerdi keşke de bu bir sürü ayrım olmasaydı .

Tesli arkadaslar sendikanizin bu yonde bi calismasi var mi yoksa sadece bi duyummu?

50D712E5-425F-4806-8DCF-3EE0F8C8C91B.jpeg
bu kapsamda btrlere ucret odeniyorken neden koordinatorlere odenmiyor?ogrenciler ucretsiz izinli degiller o halde bence kanunla bagdasmayan yoklama sorunu da ortaya cikiyor,bunlar bu sene boyle mi mezun olacaklar?belki dava acilip bir cozum ortaya cikabilir

Bu yazıyı kim yazdıysa pek işten anlamıyor denebilir. Koordinatörlük ve şeflik öğretmen üzerinde bulunan normal ders yüküdür. Norm hesabında hesaba katılır.
Yazının 1. maddesine göre ödenmelidir. Ayrıca asagida belirtilen paragrafta şeflik ve koordinatörlük bulunmamalıydı..

o segilde mtegm son sinif ogrencilerin bu surecteki durumunu nasil ortaya koyuyor bunuda hesaba katmak gerekiyor?ucretsiz izinli mi?

Yapılan uygulama da yönetmelik gereği de koordinatörlük ve şeflik görevlerinin dyk, egzersiz, nöbet vs görevlerinde farklı olduğu düşünülmemiş. Pazartesi günü sendika temsilcileri ile bu durumu herkes konuşup bilgi versin lütfen. Birde bi arkadaş bugun 20de twiter etkinliği var demişti. Hele şuan da tezenfektan üreten kimya öğretmenlerine hiç yapılmayacak birşey. Sonuçta bir sürü meslek öğretmeni var mutlaka bir dönüş yapılacaktır.

Yani koordinatörlük ve şeflik ten gelen ekdersler meslek dersi öğretmenlerinin norma esas ders yükü olduğu için ödenmemesi hakkaniyetli olmamış. Bence aceleyle yazılmış etraflıca düşünülmemiş bir yazı. Sendikalar üzerlerine düşeni yapmalıdır.

Son düzenleme:
Ortada bir haksızlık var. Adaletli bir şekilde yeniden düzenlenmesi gerekir.

Yönetmelik açık hocamın dediği gibi aceleyle yazılmış, etraflıca düşünülmemiş.
Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 29.05.2012 tarihli ve 2012/1 sayılı Kararının “II. Eğitim, Öğretim Ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Hükümler” bölümü “Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller” başlıklı 24. maddesi şu şekildedir:

“(1) 01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

Sorun medyaya yansirsa destek degil ancak tepki alırız.
Yapılması gereken ekders yönetmeliği çerçevesinde sendikaların girişimde bulunması.

Sorun medyaya yansirsa destek degil ancak tepki alırız.
Yapılması gereken ekders yönetmeliği çerçevesinde sendikaların girişimde bulunması.
İşin detayını bilmeyen diğer meslek grupları tarafından olabilir. Hatta kültür öğretmenleri bile bunların için de olabilir

MEB yine meslek öğretmenlerine olan ön yargısını konuşturmuş.

Koordinatörlük ve şeflik saatlerimiz normal ek dersten hiç bir farkı olmayan saatlerdir. Norm hesabın içindedir.

Meslek liselerinde bütün işler meslek öğretmenleri üzerinden yürürken, yapılan her proje meslek öğretmenlerinin koordinatörlüğünde yapılırken, Mebin kendi düzenlediği MEBROBOT yarışma projelerinin bile tamamına yakını meslek öğretmenlerinin danışmanlığında yapılırken neden bu şekilde ayrımcılık yapılıyor anlamak güç.

Ben şu an koordinatörlük yapmıyorsam branş öğretmenim de derse girmiyor ikimizinki de norm ders yükünden sayılmıyor mu ne farkı var?

Bizler imtiyaz istemiyoruz diğer öğretmenler neye tabii ise ona tabii olmak istiyoruz.

Geri