Sadece Meslek öğretmenleri mağdur edilmiş

Kodla Büyü
Arkadaşlar müdür yardimcisiyim. İlçe 30 31 Mart tarihleri için gönderdiğimiz ek dersleri düzeltmemizi istedi ve sadece meslek öğretmenleri değil tüm öğretmenlerin ekdersleri kesiliyor. Ekledigim resimde altı çizili kısım tüm öğretmenlerin tüm ekdersleri demek oluyormuş. Yaz tatili gibi sadece idarecilere ekders yapılacak.

Ekli dosyalar

• IMG_20200330_103227.jpg
    IMG_20200330_103227.jpg
    168.9 KB · Görüntüleme: 214
Arkadaşlar müdür yardimcisiyim. İlçe 30 31 Mart tarihleri için gönderdiğimiz ek dersleri düzeltmemizi istedi ve sadece meslek öğretmenleri değil tüm öğretmenlerin ekdersleri kesiliyor. Ekledigim resimde altı çizili kısım tüm öğretmenlerin tüm ekdersleri demek oluyormuş. Yaz tatili gibi sadece idarecilere ekders yapılacak.
Hocam orada bahsedilen ek ders esaslarının 8.maddesindeki ek ücretler. Orayı açıp okursa normal ek ders olmadığını görecektir. 8. Maddedeki ilave ek ders dediği açık lise yüz yüze eğitim, kurslar vb. Ekstra işlerden dolayı olan ilave ek ders. Normal müfredattan doğan ek ders değil.

Bu durumda okullar kapatılmış gibi davranılmış olur. Bu durumda uzaktan eğitimin yapılmayacağı anlamına gelir.

Bugun lütfen okul yada ilçe il sendika başkanları ile iletişime geçelim arkadaşlar.

Hocam sizin ilçedeki bu işlere bakan kimse sanırım kolonya işini abartti .
Yazıda Allah'tan maaş karşılığı girebileceği dersler harici gibi kelimeler yok, yoksa sizin ilçe o maaş kelimesininde altını cizerdi.

Hocam sizin ilçedeki bu işlere bakan kimse sanırım kolonya işini abartti .
Yazıda Allah'tan maaş karşılığı girebileceği dersler harici gibi kelimeler yok, yoksa sizin ilçe o maaş kelimesininde altını cizerdi.
Ben de sizin gibi düşünüyorum. 8. Maddenin normal ekdersleri değil ekstra açılan kursları eğitimleri kasteddigini söyledim ama nafile. Yanlış olursa Nisan ayina düzeltiriz gibi yaklaşımları var.

O tosun sendikacina deseydin ya ben Ali Yalçıni takip edeceksem sana ne gerek var diye
Doğru söze ne diyelim. Bu sendikacilarda hava civa. Kendilerine zam olacagi zaman gecenin vakti toplaniyorlar. Meslek Ogretmenleri , ucretli veya usta ogreticilerin hakkini savunmak icin bir tweet atıyorlar sadece.

hocam aslında bize de diğer branşlara da yatmaması lazım ekders. böyle zor zamanda devletin kaynağa paraya ihtiyacı olur. çok şükür maaşımızı alıyoruz. bence hiçbir idareci ve öğretmene ekders ödenmemesi gerekir.
nneye göre almasın hocam konuşurken kendinizi değil herkesi düşünün. tek maaş olup eve,arabaya kredi ile giren insanları düşünün. böyle konuşanlar genelde kenarda parası olan, ekderse ihtiyacı olmayan yada hiç ekdersi olmayan öğretmenler.. çok meraklıysanız ekdersinizi bağışlayın..

ayrıca şunada karşıyım.. kimsenin çalışmadığı bu tarz olağanüstü durumlarda ekders ya herkese aynı 15 saat verilecek ama tamamen kesmek sıkıntılı durumlara yol açar tek maaş olupta borcu olan öğretmenleri düşünün

hocam aslında bize de diğer branşlara da yatmaması lazım ekders. böyle zor zamanda devletin kaynağa paraya ihtiyacı olur. çok şükür maaşımızı alıyoruz. bence hiçbir idareci ve öğretmene ekders ödenmemesi gerekir.
Neden insanların bu gibi durumlarda kamudaki israfların durdurulması yönünde bir tavsiyede olmuyorda her zaman fedakarlıklar hep öğretmenlerden bekleniyor ve de öğretmenler de hemen kendini buna mecbur hisseder

Neden insanların bu gibi durumlarda kamudaki israfların durdurulması yönünde bir tavsiyede olmuyorda her zaman fedakarlıklar hep öğretmenlerden bekleniyor ve de öğretmenler de hemen kendini buna mecbur hisseder
hocam dediğim gibi bu tarz söylemleri yapan öğretmenlerin yada kenarda parası var,ya ana babadan mal mülk kalmış ihtiyacı yok, yada onunda ekdersi ztn yok alanı çekemiyor vs yoksa devlet,fedakarlık gibi lafları kimse anlatmasın bana..

Sendika ile konuştum mail attım eğer bu durumu çözemezler ise ilk fırsatta istifa edeceğim ilk defa işimiz düştü ona da çözüm bulamayacaklar ile istifa edeceğim. Bu durumda olan meslek öğretmenleri gerekli yerlere mail atıp ararlar ise çözüm olacaktır.

Sendika ile konuştum mail attım eğer bu durumu çözemezler ise ilk fırsatta istifa edeceğim ilk defa işimiz düştü ona da çözüm bulamayacaklar ile istifa edeceğim. Bu durumda olan meslek öğretmenleri gerekli yerlere mail atıp ararlar ise çözüm olacaktır.
Haklısınız hocam. Bende bugun mail attım

Bizde BİLSEM'i de kesin dediler. Sadece gündüz/örgün ücretleri, BTR ve idareci ek dersi verilecek.

Gelişme olursa buradan paylaşalım arkadaşlar.
Sadece sendika başkanları sözlü veya twit olarak açıklama mi yapmış yoksa resmi ve ısrarcı bir başvuru olmuş mu

Halk eğitimde kadrolu öğretmenim.16 Martta yeni kursum başlayacak haftada 30 saatlik 30 Nisanda bitecekti..şimdi ben 30 Nisan’dan sonra ek ders alamayacak mıyım?örgün eğitimdekiler alıyor peki yaygın eğitim?çok saçma değil mi bu uygulama ....
Ayrıca cuma günü tatil olacak diye kursumu da onaylamadılar...kurs başvurum var onayım yok..

Bence okul varmış gibi gidiyormuşuz gibi ödeme yapılmalı sonuçta yarasayı biz yiyip yaymadık öğretmenlerimin dediği gibi tek maaş olan vs vs var ücretli öğretmenlere de ödenmeliydi haa vicdanı el vermeyen sağında solunda bir sürü ihtiyaç sahibi insan var hele ki bu süreçte yapar bir koli onlara verir ben öyle yaptım, süreç uzarsa durum değişir belki ama 2-3 ayda da öğretmenin ekdersini kesecek durumda olduğumızu düşünmüyorum yapılan açıklamalardan o kadarda paramız var diye düşünüyorum

Bence okul varmış gibi gidiyormuşuz gibi ödeme yapılmalı sonuçta yarasayı biz yiyip yaymadık öğretmenlerimin dediği gibi tek maaş olan vs vs var ücretli öğretmenlere de ödenmeliydi haa vicdanı el vermeyen sağında solunda bir sürü ihtiyaç sahibi insan var hele ki bu süreçte yapar bir koli onlara verir ben öyle yaptım, süreç uzarsa durum değişir belki ama 2-3 ayda da öğretmenin ekdersini kesecek durumda olduğumızu düşünmüyorum yapılan açıklamalardan o kadarda paramız var diye düşünüyorum
dün italyaya ispanyaya yardim ettik dedikten sonra iban vermeye geldi olay. daha cok halktan bekliyorlar. :)

Geri