SAĞLIKTA DEVRİM-Haftasonu hastalanan yandı

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
SGK, doktorların tatil günlerinde yazdığı reçeteyi ödemeyeceğini açıkladı. Acil, hemodiyaliz ve onkoloji ilaçları ise kapsam dışına çıkarıldı.

Sağlık harcamalarını kısmak için pazar günü ve resmi tatillerde sigortalı hastaların poliklinik hizmeti almasını yasaklayan hükümet, düzenlemenin kapsamını genişletiyor. SGK, doktorların tatil günlerinde yazdığı reçeteyi ödemeyeceğini açıkladı.
http://www.milliyet.com.tr/haftasonu-ha ... m-1907394/

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bu devran böyle sürmez.

Ah bu ülke insanı şunu bir anlasa... SGK-Sağlık işlerinde MEDENİ-Modern-Sosyal devletler açık verir. Kar edilen kuruluşlar değildir buralar...

SGK'da açık açık diye diye uyutuluyoruz ve bizlere verilen yükü çekiyoruz. Buralar kar kurumları değildir, kısıtlamaya gidilmez!!

Haftasonu hastalanan zaten acile gider. Sorun yok sanırım. Boşuna yaygara yapıyorsunuz. Haftasonu sadece özeller açık çok hastaysan acile git.

turhan287' Alıntı:
Haftasonu hastalanan zaten acile gider. Sorun yok sanırım. Boşuna yaygara yapıyorsunuz. Haftasonu sadece özeller açık çok hastaysan acile git.

Acil olanlar için zaten çok problem değil ilaç parası vermeyeyim diye kalp krizini hafta sonu geçirmeyeyim diyen olmaz, ilaç parası ödense de ödenmese de acil hastası hastaneye gider...

AMA

Çoğu öğretmen bir çok nedenle ( dersi boş geçmesin, ek ders kesilmesin, okula yetişme derdi olmasın diye) hafta sonu hastaneye gidiyor. Bu şekilde yapan ve 8-5 çalışan memurlar da var... Sizin söylemenize göre öğretmen derse gitmesin, memur mesai yapmasına hastaneye hafta içi gitsin demek oluyor sanırım ???

haftasonu özel hastaneye gittiğimizde yazılan reçete için de geçerli mi?...

turhan287' Alıntı:

Acildeki doktorun yazacağı reçete karşılanacak mı peki? Yazıda acil muayeneleri hariç falan demiyor.
Hafta sonu acillik olmamak için sağlığımıza ekstra özen gösteririz artık!

Haftasonu aciller dolup tasiyor arkadaslar. Vatandasin yogun olarak acili kullandigi gunler cumartesi pazar. Yani buyuklerimiz kimil kimil insanin kaynadigi yeri tespit etmis elini ovusturmus. Bu isin icinde para giris ve cikisinda bi kar gormuslerdir hemen bu uygulamayi getirmislerdir. Durmak yok yola devam.

acil i kırımızı reçete ve yeşil reçete olarak ikiye ayırdılar. belki de sadece kırmızı reçeteleri sgk karşılayacak
gidişat iyi görünMÜyor arkadaşlar.

sağlıkta reform yaptık, eğitimde de reform yaptık, yargıyı söylemiyorum zaten hergün reform yapılıyor. siz durmadan yola devam edin bakalım.

Bi haber ancak bu kadar çarpıtılabilir. Tamam hepimiz muhalif olabiliriz ama bu eleştiri uğruna körü körüne olayları çarpıtmayı gerektirmez. Birincisi haftasonu değil sadece pazar günleri ve resmi tatil günlerinde yazılan reçeteleri ssk ödemiyor. Bunun sebebide zaten haberde geçiyor. Bu günlerde zaten acil, hemodiyaliz ve onkoloji dışındaki diğer bölümler kapalı, dolayısıyla kapalı olan bölümlerin zaten e-reçete sistemine geçildiği için reçete yazma gibi bir durumu söz konusu değil, yazılamayan bir reçeteyide ssk zaten karşılayamaz. Haberde bahsedilende zaten kapalı durumda olan ünite doktorlarının "elle yazılan reçeteler"i ssk'nın karşılamadığı.

Eleştiri yaparken biraz objektif olmak lazım. Sağlıkta yapılan onca reformu çöpe atmak biraz insafsızlık olur. Özel hastanelerin önünden geçebiliyor muydunuz daha önce? Ya da ssk hastanelerinde beklediğimiz ilaç kuyruklarını ben unutmadım en azından. Hastanelerin b.k götüren o görüntüsünü ve pisliğini de unutmadım. Kötüye kötü derken (eğitim mesela), iyiye de iyi diyebilmek lazım.

Yolun düşmedi galiba.Özel hastanenin önünden, paran olursa geçersin.Sıkıysa derecelendirmesi yüksek bir özel hastanede basit bir kulak geniz eti ameliyat olmaya kalkış.Daha ameliyata girmeden 2000 tl ya varan tahlillerle silkelenip, 5-6 bin tl ile temizliyorlar cebini.
Derecelendirmesi yüksek özel hastanelerde doğum(duyma en iyisi), anjio(gereksiz koş devlete), kanser gibi 2-3 ay süren yataklı tedaviyi saymayayım en iyisi.
Anlayacağın özelhastane var ama cüzdanı şişkin olana.Mevlam hastane ve heleki özel hastane yolunu göstermesin isyan edersin.

kardeşim sistem kaplıymış yalanlarını geçin. sistem kapalıysa nöbetçi eczane niye var. ben pazar günü özel hastaneye gittim ve ilaç alacağım ama alamıyorum. bunun neresini anlayışla karışlayacağım.

toker42' Alıntı:
kardeşim sistem kaplıymış yalanlarını geçin. sistem kapalıysa nöbetçi eczane niye var. ben pazar günü özel hastaneye gittim ve ilaç alacağım ama alamıyorum. bunun neresini anlayışla karışlayacağım.

Hocam pazar günü özel hastahaneler de kapalı değil mi !
sadece acil servisi açık değil mi !
Benim gittiğim bütün özel hastahaneler (Devlet hastahanesine gitmem pek) bu şekilde çalışıyor da !

KöfteHoRr' Alıntı:
Bi haber ancak bu kadar çarpıtılabilir. Tamam hepimiz muhalif olabiliriz ama bu eleştiri uğruna körü körüne olayları çarpıtmayı gerektirmez. Birincisi haftasonu değil sadece pazar günleri ve resmi tatil günlerinde yazılan reçeteleri ssk ödemiyor. Bunun sebebide zaten haberde geçiyor. Bu günlerde zaten acil, hemodiyaliz ve onkoloji dışındaki diğer bölümler kapalı, dolayısıyla kapalı olan bölümlerin zaten e-reçete sistemine geçildiği için reçete yazma gibi bir durumu söz konusu değil, yazılamayan bir reçeteyide ssk zaten karşılayamaz. Haberde bahsedilende zaten kapalı durumda olan ünite doktorlarının "elle yazılan reçeteler"i ssk'nın karşılamadığı.
kadelli33' Alıntı:
Eleştiri yaparken biraz objektif olmak lazım. Sağlıkta yapılan onca reformu çöpe atmak biraz insafsızlık olur. Özel hastanelerin önünden geçebiliyor muydunuz daha önce? Ya da ssk hastanelerinde beklediğimiz ilaç kuyruklarını ben unutmadım en azından. Hastanelerin b.k götüren o görüntüsünü ve pisliğini de unutmadım. Kötüye kötü derken (eğitim mesela), iyiye de iyi diyebilmek lazım.

:-1:

toker42' Alıntı:
nöbetçi eczane acil için var, acilde açık zaten. Seninde pazar günü acil işin varsa özel-devlet istediğin acile gidebilirsin, istediğin eczanedende ilacını alabilirsin.

teksen' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
kadelli33' Alıntı:

ancak ortalığı bulandıracak yalan yanlış başlıklar açar sonrada :-1: diyerek köşene çekilip izlersin zaten.

schumix' Alıntı:
turhan287' Alıntı:

Acil olanlar için zaten çok problem değil ilaç parası vermeyeyim diye kalp krizini hafta sonu geçirmeyeyim diyen olmaz, ilaç parası ödense de ödenmese de acil hastası hastaneye gider...

AMA

Çoğu öğretmen bir çok nedenle ( dersi boş geçmesin, ek ders kesilmesin, okula yetişme derdi olmasın diye) hafta sonu hastaneye gidiyor. Bu şekilde yapan ve 8-5 çalışan memurlar da var... Sizin söylemenize göre öğretmen derse gitmesin, memur mesai yapmasına hastaneye hafta içi gitsin demek oluyor sanırım ???

Ya hocam bu yaşıma geldim daha bir gün acil dışında doktor göremedim hafta sonu. Öğretmen iken dersim olmadığı zaman gittim polikliniğe. Uzman da poliklinik de olsa ben hafta sonu açık olduğunu da görmedim, muayene ettiğini de. Yok özel dersen o ayrı ama devlette ben rastlamadım. Bilemiyorum bunun neresine niçin üzüleceğim. Açıkçası çözemedim.

Son not, burada bu başlığı görene kadar hafta sonu açık olan poliklinik olduğunu da bilmiyordum. İster cehaletime isterseniz de fakirliğime verebilirsiniz.

KöfteHoRr' Alıntı:
teksen' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
kadelli33' Alıntı:

ancak ortalığı bulandıracak yalan yanlış başlıklar açar sonrada :-1: diyerek köşene çekilip izlersin zaten.
he he!...

Son 2 yıldır bu forumda olur olmaz herşeyi eleştiren bir grup türedi. Muhalefet olsunda nasıl olursa olsun. Forumun tadını kaçıranda bunlar aslında.

teksen' Alıntı:
Konya’nın Ereğli ilçesinde henüz nüfusa kayıt ettirilmeyen 40 günlük Ayaz bebek....
http://gundem.milliyet.com.tr/40-gunluk ... efault.htm
teksen' Alıntı:
..
Hayır efendim, donma yok. Ayaz’ın ölümü “doğal ölüm”. Donmamış, zatürreden ölmüş.

40 günlük Ayaz’ın İç Anadolu’nun bozkır ayazında camsız ve buz gibi bir evde yatması doğaldır tabi. Ali Tahir’in değil ama Ayaz’ın zatürre olması kadar doğal bir şey olamaz kuşkusuz. Ayaz’ın adının “ayaz” olması da doğal şüphesiz!
..
Hem, Ayaz’ın ölümünden sonra Ereğli Kaymakamımız acılı evi ziyaret etti. Kendisi hükümetimiz adına içimizi rahatlatan gerekli açıklamayı orada yaptı:
“Sobalar yanıyordu ve ben de oturduğumda çok sıcak oldu ve üzerimdeki ceketi çıkarttım. Yanmayan bir soba durumu yok.”

http://www.aydinlikgazete.com/yazarlar/ ... ziyor.html
ekonomik-gelismeler-f7/yurek-daglayan-haber-t122471.html

Geri