Sahibinden.com Kimlik Fotokopisi Arşivlemeye Başladı

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Durup dururken sahibinden.com sitesinden "üyeliğiniz durduruldu" içerikli mail geldi. Ben 1 yılı aşkın süredir sahibinden.com'da alışveriş yapmadım ilan filan da vermedim. Sadece takip için giriş yapıp favorilerime eklediğim araçlar olur o kadar. Asla illegal bir şey yapmış olma ihtimalim yok. İşte mail içeriği;

sahibinden.com üyeliğiniz geçici olarak durdurulmuştur. Üyeliğinizin aktiflenmesi için kimlik fotokopinizi ve adınıza kayıtlı son 3 aydan birine ait sabit faturayı (elektrik, su, doğalgaz) uyelikdurdurma@sahibinden.com e-posta adresine göndermenizi rica ederiz.

Google'de bu konuda biraz arama yapınca farklı forumlarda ve şikayetvar gibi sitelerde bu konu ile ilgili başlıklar açıldığını gördüm.

Sahibinden.com sebepsiz yere üyelik durdurup bir çok insanın kimlik bilgilerini istemesinin altında kötü niyetler arıyorum. Yakında çoğu kullanıcı bu sorunla karşı karşıya kalabilir.

sahibinden gittigidiyor n11 son günlerini yaşıyor facebook yakında ona da dalıcak gitmeden ne vurdum kardır diyordur kesin. nerdeyse aramayı bile parayla yaptırıcaklar

Facebook'ta artık herkes kesndi grubunu, ilanlarını oluşturmuş.. Dilediği kadar ürün satıyor, fotoğraf atıyor.. Sınırlama yok.. Bahsi geçen sitelerde sınırlama var.. Millet itibar etmiyor artık..

Benzer şekilde herhangi bir ihlalde bulunmadığım halde benden de kimlik fotokopisi istedi, yanında da adıma elektrik veya doğalgaz fatura vs talep ettiler, bulunduğum bölgede doğalgaz yok, kiracı olduğum için de elektrikte ev sahibinin üzerine diye Gsm hattımın faturasını beyfendiler kabul etmediler. Ne diyeyim bende vazgeçtim neticede ama kendi bacaklarına sıkıyorlar, facebook satış grupları bu konuda çok çok iyi.

dengem' Alıntı:
Facebook'ta artık herkes kesndi grubunu, ilanlarını oluşturmuş.. Dilediği kadar ürün satıyor, fotoğraf atıyor.. Sınırlama yok.. Bahsi geçen sitelerde sınırlama var.. Millet itibar etmiyor artık..
Hocam mesela facebook da hangi gurubu takip ediyorsunuz. Daha ciddi açılmış gurup örneklerini paylasirmisiniz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri