Şaka Gibi 147 Şikayeti ...

Kodla Büyü

elitbote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir velimiz 147 yi arayarak sınıfa karşı "kırıcı" davrandığımı söyleyerek şikayet etmiş beni .

Mevzu "kırıcı" olmam ...

Şikayetin gerçekçi olabilmesi için de :
benimle konuştuğunu kırıcı davrandığımı bana söylediğini ,benim de ona "öğrencini al git veya sınıfını değiştir" dediğimi sonra beni müdüre söylediğini ama bunlara rağmen benim hala çocuklara "kırıcı" davrandığımı söylemiş.

İşin garip tarafı ne bir veli ile görüştüm , ne böyle bir şey söyledim , ne de öğrencileri birebir kırmak için birşey yaptım . Ne de müdürle konuşan var.

Aklıma gelen sadece 36 kişilik bilgisayar labı bile olmayan sınıfta ders işlerken "gerizekalılar " dediğim.

Sınıf seviyesi 5. sınıf .

Eğer derdimiz sorunumuz buysa ben mesleği bırakayım hayat düzelsin....

Böyle bir şey moralimi o kadar çok bozdu ki anlatamam. Umarım hiç bir meslektaşımın başına gelmez.

Milli eğitim öğretmenlerle böyle oynanmasına izin vermek yerine sorun olan o kadar şeyden bir tanesini çözse mesela güzel olmaz mı?

Hocam geçmiş olsun, takma kafaya
Geçen 5 veli toplanıp gelmişler müdüre beni şikayet etmişler.
Dedim "hiç problem yok", "yaptım pişman değilim gene olsa gene yaparım"

Bu sistemde ve konjonktürde öğrencinin veya velinin haksız duruma düşmesi çok zor.
Geç dalganı, sen ekmeği koy masaya isteyen yer istemeyen çeker gider.

Salla hocam. Senden kıymetli değil

Teşekkür ederim hocam , sen haklısın takmamak gerek , ama bugün aynı sınıfta derse girdim aklıma sürekli bu geldi,
gün boyu sıkıntısını atamadım üstümden ,

veli toplantısı da yaptık kimseden ses çıkmadı.

Yapmadığımız birşeyi böyle göstermeleri insanı çileden çıkartıyor. Keşke çocuklarının eğitimleri ile öğrendikleriyle ilgli bir şeyler paylaşsalar.

Biz ne yaparsak yapalım marabayız . Kıymetsiziz... Öğretmenin hiç değeri yok ..

hocam ne kadar sinirlensek te ağzımızdan çıkan her kelimeye dikkat etmemiz gerekir. Eskiden öğretmene eti senin kemiği benim derlerdi şimdi öyle değil.
siz de profesyonel davranıp sizi bunaltan bir sorun olduğunda rehber öğretmen sınıf öğretmen disiplin kurulu idare gibi yerlere havale edin durumu,
hepimiz sorunsuz öğrenciler ve sınıflar isteriz ama bu mümkün değil..bunu kabullenmeye başladığınızda inanın bir rahatlık çökecektir.
.Fazla sıkmayın kendinizi biz ne öğretmenler gördük hiç bir şey olmaz siz sadece bu gibi küçük şeylerden kendinizce dersler çıkartın. Yeri geldiğinde umursamayın gülün geçin ama işinizi de en iyi şekilde yapmaya çalışın...gerisi hikaye...

hocam velinin yaptığı çok ayıp ve ahlaksızca resmen yalan beyan.Bir de şu var ki öğrenciler olayı çok abartır ve veli de gaza gelir.siz geri zekalı dediniz ama onu öğrenciler velilere nasıl lanse etti acaba.Biz öğretmenlerin de bir problemi var aslında.Biz önce veliyi yanımıza kazanmalıyız ki sonra öğrenciyi eğitelim.Bakın velileri yanımıza almazsak doğal olarak öğrencilerin güdümünde hareket edeceklerdir.

Öğretmen her türlü iftiraya açık. Devlet de teşvik ediyor. Hatta iftira atabilmeleri için özel hat bile açtı. Bazı idareciler de buna çanak tutuyor. Gelen veliye gidin şikayet edin, şurayı arayın diyen bile var. Yani Allah korusun bizi.

Ya bildiğini oku millete takılma, ya milleti dinle kendine takılma.

kafkas' Alıntı:
Bu sistemde ve konjonktürde öğrencinin veya velinin haksız duruma düşmesi çok zor.
Geç dalganı, sen ekmeği koy masaya isteyen yer istemeyen çeker gider.

Salla hocam. Senden kıymetli değil

Olay bu kadar basit hocam. Birilerine illaki bir şeyler öğreteceğim diye zorlamaya gerek yok. 8)

Zaten hep zorla ogretmeye çalıştığımız icin sikayet ediliyoruz salla basini al maaşını oldu öğretmenlik
Su kahpe duzenin içinde öğretmen oldugum icin kendim icin cok uzuluyorum.

Mesele 147'nin ihbar hattının olması değil, öğrenci yada veli iftira atsın yalan yanlış yazsın çizsin kafasına göre eee sonra öyle olmadığı anlaşılınca kusura bakmayın hocam hatta bazen onu bile demiyorlar. Arkadaş iftira atmanında bir cezası olması gerekmez mi yaa velinin yaptığı hep yanına kar kalıyor böyle düzen olur mu??

Maalesef üç maymunu oynamak en güzeli sayın hocam. Görmeyecek, duymayacak, konuşmayacaksınız bu sistemde. Derse girip dersinizi anlatıp çıkıp gideceksiniz. Öğretmenin öğrencinin üzerinde etkisinin olmadığı bir dönemde mesleğimizi icra etmeye çalışıyoruz. Eğitim - öğretim sistemi artık sadece öğretim sistemi oldu. Bu duruma getirenler utansın. Bu duruma getirenleri ve bu durumdan fayda çıkarmaya çalışan velileri Allah'a havale ediyorum. Bir ülkenin eğitim sistemini bitirmek istiyorsan bugün yapılanlardan fazlasını yapmaya gerek yok kanaatindeyim ayrıca.

vatandaş yeri gelir çocuğunu koleje yada özel üniversiteye sokmak için 100 milyarı anında ne eder bulur öğretmen kim ki...herkes okuyacak diye şart yok.Onceki görev yerimde fakir dedim yardım ettim adam gitti eve lcd cep telefonu aldı.o eskidendi öğretmenlik bitti gibi

Sistemin öğretmene getirmiş olduğu degersizlestirme politikasına güzel bir örnek. ..gerçekten saçma. .siz mesleğini yapın eksikliklere vs rağmen sizi seven öğrencilerinin var...
Öğrenciye bu şekilde hitap etmemeniz gerekiyor hiç bir durum haklı çıkarmaz sizi..biraz daha dikkat edin..Bundan bişey çıkmaz görüşme kayıt delil vs yoksa sizde onu mahkemeye verin ☺

Gerizekalılara gerizekalı diyemediğimiz için bu hallere düşüyoruz ya zaten. Akıllı çocuklar arada heba oluyor ona üzülüyorum. Zaten söyleminiz boşa gitmemiş hocam, sizi şikayet etmekle veli de gerizekalı olduğunu bizatihi kanıtlamış. Sanırsın kendisi Cambridge profesörü. Sürekli yapılan birşey olsa yapılan şikayeti haklı bulurum ama bir kere yapılmış birşeyse, velinin kalitesi ortada... Hem amaç üzüm yemek değil hocam, bağcıyı dövmek. Art niyetli olmasa gelir önce size sorar ya da tutumunu iletir hocam bu hoş değil diye...

Hiç moralinizi bozmayın hocam, bende 147 mağduruyum. Böyle ara sıra densizler çıkıyor.

Öğretmenin elinde hiçbir yaptırımı olmaması öğretmeni gerçekten zor duruma düşürüyor. Ama çocuklara hakaret etmekte yanlış bir davranış.

bu tür durumlara karşı tam müfredatı veren üstüne bir cm çıkmayan robotik öğretmen olun, duygularınızı vicdanınızı cüzdanınıza koyun harcamak istediğinizde cüzdanınıza tekrar tekrar bakıp tekrar cebinize geri koyun.deneyin çok faydalı hele böyle öğretmeni hep suçlu bulup çocuğunun davranışlarını hareketlerini ,terbiyesiz ahlaksız sözlerini sorgulamayan velileri hiç ama hiç ciddiye kaale bile almayın.o zaman sizden kıymetli olmaz deneyin görün

Müdür yardımcımızın söylediğine göre gerizekalı demek suç sayılıyor ama aptal demek suç sayılmıyormuş

Mümkün olduğu sürece öğrenciyle az muhatap olmakta fayda var. Şu an kimseye güvenemiyoruz bu ülkede. Amirler zaten bi olay çıksa da soruşturma açsak diye avcunu ovuşturarak bekliyor. Yargı desen karar çıkana kadar stresi sıkıntısı bir yılını götürür. Karar çıksa bile haklıya hakkını verecek bi karar çıkmaz. Onun için arkadaşlar bu ülkede kılı kırk yararak yaşamak zorundayız.

Öncelikle geçmiş olsun Hocam.Bu tarz şikayetlere olabildiğince takılmamaya çalışın. Aksi halde modunuz iyice düşecek ve giderek bu meslekten soğursunuz.

Öğretmen olarak nasıl böyle konuşabilirsiniz.Hele birde anne babaysanız çok yazık.Kimse çocuğuna gerizekalı denmesini istemez.5.sınıf öğrencisi ne yapmış olabilirde sizi bu kadar çileden çıkartmış acaba?Şikayet hattına karşıyım tabiki en doğrusu öğrenci veli öğretmen bir araya gelerek bu problemi çözmeleriydi.

Geri