sakarya ilçeleri hakkında bilgi verebilir misiniz arkadaşlar

Kodla Büyü

piyade

Aktif Üye
akyazı, Pamukova, geyve, ferizli, Karapürçek bilgisi olan arkadaşlar varsa çok memnun olurum. bu ilçelerin içinde gelişmiş sayılabilecek veya merkeze gidiş gelişi olan varmı

Hocam bu ilçeler arasından en uzak olanı otobüsle adapazarına 45 dk. Sakarya zaten küçük ilçeleri çok uzak değil. Gelişmişlik olarak ilçelerden birşey bekleme. Adapaarı'nda bile bir tek çark caddesi var ilçelerde ne olsun. Hafta sonları Adapazarı'na gelip gidersin.

bilişim07' Alıntı:
Hocam bu ilçeler arasından en uzak olanı otobüsle adapazarına 45 dk. Sakarya zaten küçük ilçeleri çok uzak değil. Gelişmişlik olarak ilçelerden birşey bekleme. Adapaarı'nda bile bir tek çark caddesi var ilçelerde ne olsun. Hafta sonları Adapazarı'na gelip gidersin.
Peki hocam madem konu açıldı ben de size bir soru sormak isterim. Ben Sakarya'da y.lisans yapıyorum aslında o yüzden üniversiteye en yakın yerleri seçeceğim. Benim için önemli olan Sakarya Merkez'de yaşamak falan değil sadece okula gidişim gelişim kolay olsun istiyorum(tabi ki hem yakın hem yaşanılır yer olursa daha iyi de). Merkez ilçelerinden sonra sizce kocaeli-kartepe,akyazı, karapürçek,pamukova,ferizli,geyve,hendek, İZMİT, kocaeli-körfez sizce bu sıralamayı nasıl yapmalıyım(eğer uzaklıklar aynıysa daha gelişmiş olan ilçe öncelikli) .
Bir de sizce karasu ve taraklıyı yukarıda yazdıklarımdan daha sonra mı yazmalıyım sizce?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

coderfree' Alıntı:
bilişim07' Alıntı:
Peki hocam madem konu açıldı ben de size bir soru sormak isterim. Ben Sakarya'da y.lisans yapıyorum aslında o yüzden üniversiteye en yakın yerleri seçeceğim. Benim için önemli olan Sakarya Merkez'de yaşamak falan değil sadece okula gidişim gelişim kolay olsun istiyorum(tabi ki hem yakın hem yaşanılır yer olursa daha iyi de). Merkez ilçelerinden sonra sizce kocaeli-kartepe,akyazı, karapürçek,pamukova,ferizli,geyve,hendek, İZMİT, kocaeli-körfez sizce bu sıralamayı nasıl yapmalıyım(eğer uzaklıklar aynıysa daha gelişmiş olan ilçe öncelikli) .
Bir de sizce karasu ve taraklıyı yukarıda yazdıklarımdan daha sonra mı yazmalıyım sizce?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

hocam puanını sormadan edemeyecem şimdi senin :D

Bir insan Sakarya'ya neden gelmek isterki. :mrgreen:

Geyve ve Pamukova Eskişehir yolu üzerinde, orta ölçekte gelişmiş diyebiliriz. (Kocaeli-Bursa ilçeleri gibi düşünmeyin ha, orta seviye şehrin orta seviye ilçesi) 10 dakikada bir minübüs kalkar çarşıdan..
Ferizli zaten merkezde sayabiliriz, 15-20 dakika falan sürüyor çarşıdan, küçük bir yer ama orada yaşayan yok zaten, herkes çarşıdan gelip gider.
Akyazı biraz daha diğerlerine göre geriplanda kalmış bir ilçe, 40 dakika falan galiba minübüsle.
Karapürçek'e hiç gitmedim, orası da küçük bir ilçe.
Taraklı'yı ne siz sorun ne ben söyleyeyim. :mrgreen: Çok zorda kalmadıkça yazmayın, mahalleden bozma ilçe.
Karasu merkeze uzak ama güzel yer, sahil şeridi var,yeşilliği güzel... Ona da 15 dakikada bir minübüs kalkar çarşıdan.

amip33' Alıntı:
Bir insan Sakarya'ya neden gelmek isterki. :mrgreen:

Geyve ve Pamukova Eskişehir yolu üzerinde, orta ölçekte gelişmiş diyebiliriz. (Kocaeli-Bursa ilçeleri gibi düşünmeyin ha, orta seviye şehrin orta seviye ilçesi) 10 dakikada bir minübüs kalkar çarşıdan..
Ferizli zaten merkezde sayabiliriz, 15-20 dakika falan sürüyor çarşıdan, küçük bir yer ama orada yaşayan yok zaten, herkes çarşıdan gelip gider.
Akyazı biraz daha diğerlerine göre geriplanda kalmış bir ilçe, 40 dakika falan galiba minübüsle.
Karapürçek'e hiç gitmedim, orası da küçük bir ilçe.
Taraklı'yı ne siz sorun ne ben söyleyeyim. :mrgreen: Çok zorda kalmadıkça yazmayın, mahalleden bozma ilçe.
Karasu merkeze uzak ama güzel yer, sahil şeridi var,yeşilliği güzel... Ona da 15 dakikada bir minübüs kalkar çarşıdan.
Adapazarı
arifiye
erenler
hendek
Ferizli
karasu
Karapürçek
geyve
Pamukova
bu sırayla yazayım hocam ben öyleyse
akyazı türkiyede en çok cinayetin işlendiği yemiş orayı yazmayacam:)

piyade' Alıntı:
Adapazarı
arifiye
erenler
hendek
Ferizli
karasu
Karapürçek
geyve
Pamukova

Erenler'i Arifiye'nin üstüne al.Erenler merkez ilçe, merkeze 5 dk.Erenler ve Serdivan merkez ilçe..Ferizli'yi de Hendek'in üstüne al bence.Bu arada Sapanca var mıydı unuttum, Sapanca'yı 3.4 sıraya alabilirsin.

Akyazı cinayet falan demişsin de Sakarya'nın hemen heryerinde oluyor o tür şeyler hergün, Akyazı ve Karasu'da biraz daha fazla sadece. :mrgreen:

Il içinde kocaeli eşme kartepe dolaylari acik degilmiydi. Universiteye ordanda gitmek ayni mesafe olur..

Her ilçenin her özelliğini burada anlatmak uzun sürer. Özellikle merak ettiğin bir şey varsa özelden ya da burada sorabilirsin.

amip33' Alıntı:
piyade' Alıntı:
Adapazarı
arifiye
erenler
hendek
Ferizli
karasu
Karapürçek
geyve
Pamukova

Erenler'i Arifiye'nin üstüne al.Erenler merkez ilçe, merkeze 5 dk.Erenler ve Serdivan merkez ilçe..Ferizli'yi de Hendek'in üstüne al bence.Bu arada Sapanca var mıydı unuttum, Sapanca'yı 3.4 sıraya alabilirsin.

Akyazı cinayet falan demişsin de Sakarya'nın hemen heryerinde oluyor o tür şeyler hergün, Akyazı ve Karasu'da biraz daha fazla sadece. :mrgreen:
Hocam arkadaşın soyledikleri gayet mantıklı
1- erenler serdivan sana kalmış ozanlar olabilir.
2 sonra arifiye
3 ferizli
4 ama burada bana kalırsa araya geyveyi koy(ben geyvedeyim gel 3 kişi olalım)
5 sonra hendek pamukova
6 karapürçek karasu ama bunlarda sıkıntı

bir insan Sakarya'ya neden mi gelmek ister ? Hayret birşey ya söylediğiniz şeye bak. Deniz, göl, orman, nehir herşey var. Gelişmişlik düzeyine laf etmişsiniz bir tek çark caddesi var demişsiniz. Siz evden hiç çıkmıyorsunuz herhalde. Taraklı ya da laf gelmiş. Taraklı Telekom'um reklamlarının çevrildiği ilçe (Şener Şen'li olanlar) ve Osmanlı'nın ilk ticaret merkezlerinden birisi olan Her yeri tarih olan bir ilçedir.

Tercih yapacak olan arladaşa; Adapazarı merkez ilçe. Ayrıca Erenler ve Serdivan da merkez sayılır. Diğer ilçeler arasında taraklı ve karasu merkezden hergün git gel yapılacak gibi değil. Merkezden tüm ilçelere tek araba var fakat bu iki ilçenin git gel süresi günde iki saatten fazla zamanınızı yollarda geçirmenize sebeb olur. Karasu' da kalacak çok yer bulursunuz özellikle sahil şeridinde 3 katlı bir yazlık sezonluk 2 bin liraya tutabilirsiniz. Sapanca'yı es geçmeyin 15 dakika merkeze göl kenarı şirin ve turistik bir ilçedir. Adapazarı, erenler, servidan, arifiye, sapanca, hendek, ferizli, geyve, pamukova, karasu, tarakli merkeze uzaklık sırasına göre yazabiliriz. Daha başka bilgi isterseniz yazmanız yeterli. Hayırlısı olsun atamanızda hocam

Bir Sakaryali olarak olaya el atayim en gelismis ilce Serdivan sonra Hendek sonra Akyazi Geyve Tarakli vasat ilcelerden hepsinde yasadik. milyar maasin vatsa kral adamsin buralarda ama canin sıkılır biraz.Taraklida oturup kalkacak cok nador okumus adam bulabilecegindrn kaymakamla belediye baskaniyla falan.takilirsin lux bi araban cebonde paran plur Akyazinin biraz adli olayi cok olur ama orta halli bir memursan buralarda İstanbulda ki kaymakamla esdeger ragbet gorursun

Geri