Samandağ İlçesi nasıl bir yer?

Kodla Büyü

talp

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba kardeşim Samandağ 'a atandı göreve başlayacak yakında. Samandağ hakkında bir bilgim yok bana bölge hakkında bilgi verebilir misiniz?
Ev kiraları nasıl?
Samandağ ilçesi sosyal ve kültürel açıdan hangi durumda her turlu konuda bilgilerinize ihtiyacim var. Şimdiden teşekkürler.

Sanırım Hatay-Samandağ ilçesinden bahsediyorsunuz?
Hatay'da yaşıyorum ama samandağ'da ikamet eden arkadaşlar falan var. Ben de birkaç gün gittim. İlçe merkezi ise küçük olmasına rağmen ben beğenmiştim. Çok güzel bir sahili var, kardeşinizin bol bol zaman geçireceğini düşünüyorum. Merkeze 40-50 km uzaklıkta, kardeşiniz isterse merkez ilçe Antakya'da ikamet edip, gidiş geliş de yapabilir; kardeşinizin sosyal bir yaşantı beklentisi varsa bunu düşünmeli, Antakya daha sosyal.

Türkiyenin en iyi ilçelerinden biridir.
Halkı sıcak kanlıdır. Sosyal yaşam güzeldir.
Mutfak kültürü zengindir.

Politik açıdan ise Samandağ Türkiye'nin Kübasıdır.

Sanırım Hatay-Samandağ ilçesinden bahsediyorsunuz?
Hatay'da yaşıyorum ama samandağ'da ikamet eden arkadaşlar falan var. Ben de birkaç gün gittim. İlçe merkezi ise küçük olmasına rağmen ben beğenmiştim. Çok güzel bir sahili var, kardeşinizin bol bol zaman geçireceğini düşünüyorum. Merkeze 40-50 km uzaklıkta, kardeşiniz isterse merkez ilçe Antakya'da ikamet edip, gidiş geliş de yapabilir; kardeşinizin sosyal bir yaşantı beklentisi varsa bunu düşünmeli, Antakya daha sosyal.

Antakya merkeze Gidiş - Geliş olarak 50km anca tutar.
Belkide 5 dakikada bir Antakya'ya araç kalkar. Çevlik sahili Türkiyenin en uzun sahilidir, Denize girme olayı biraz çetrefilli olsada ilk bahar ve yazları muazzam geçer. Yamaç paraşütü bile yapılabilir o derece yani. İnsanları genel olarak iyidir. Kendi işinde gücünde olan insanlar için on numara yerdir. Siyasi eğilimleri yukarıda bir arkadaşın dediği gibi Sol eğilimdedir. Size şöyle söyleyeyim Suriyeden gelen göçmenlerin Hatayda barınamadıgı tek ilçedir. Antakya civarında 3+1 dogalgazlı bir dairenin kirası 1000 tl civarındadır. 2+1 ve merkeze nispeten 5km uzaklıktaki yerlerde kiralar 700Tl civarı hallolur.

Samandağa bağlı olupta Antakya'ya daha yakın mahalleleri (köyleride) var. İkamet edilecek yer buna göre belirlenebilir.

Merkeze yakın bir ilçedir.Akdeniz iklimi deniz kenarı yeşil mavi iç içe. Yazları sıcak olur nemli daha doğrusu. Arap alevi nufus yuksektir turkmen köyleri de var bildiğim kadarıyla kiralar ilçede makul kış az olur. Rahat edeceği bir yerdir. Siyasi olarak zaten arkadaşlar bahsetmişler . İlk atama için iyi bir yer denk gelmiş. Künefesi harikadır antakyanın ayrıca. Katıklı yer bol bol.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar hakikaten yerinden gözlemlerle kardeşime ufuk açıcı olacaktır.
Haklısınız ilk arama için sözleşmeli olmasına rağmen oldukça iyi bir yer gelmiş. 1'in 4'ü hizmet bölgesi olarak geçiyor atandığı okul.

Çocukluğumun geçtiği yer hala özlüyorum orayı. Kardeşiniz bence çok şanslı ilk atama için. Tabi ben ordan ayrılalı 20 sene olmuş onun için çok yorum yapamıyorum. Hayırlısı olsun.

Geri