Samsung telefonun orijinal olduğu nasıl anlaşılır

Kodla Büyü
Anlamadım hocam, Samsung firması bakmıyor bunlara dediler. Yaptığım teste göre de orijinal çıktı.

Aynen paralel ithalat oluyor hocam. Orijinal ama samsung yetkili servisleri bakmaz ithal eden servisler bakar istanbul ankara vs büyük illere yollaman gerekir telefonunu

SİRE' Alıntı:
Anlamadım hocam, Samsung firması bakmıyor bunlara dediler. Yaptığım teste göre de orijinal çıktı.
ne testi yaptınız hocam anlamadım? nasıl yapıyorsunuz paylaşırsanız sevinirim.

Bazı firmalar telefonları ithal edip bunun garantisi şahsen benim abi diyorlar :D

serkanozen1' Alıntı:
SİRE' Alıntı:
ne testi yaptınız hocam anlamadım? nasıl yapıyorsunuz paylaşırsanız sevinirim.
Sayın hocam linkte videosu var.. Hiç duymamıştım ben. Şöyle yazıyor: Arkadaşlar öncelikle bir kodumuz var *#0*# bu kodu kullanacağız

Telefonunuzun arama ekranına *#0*# yi girin arama tuşuna basın bir menü gelecek tir o menüden "sensör" yazana basıyoruz elimizi telefonun üst ön kısmına yani sensör kısmına yaklaştırıyoruz ekran yeşil olup telefon titriyorsa telefonunuz orjinaldır.

*#06#* tıkla imei ekrana gelecektir bunu istersen bir yere not et istersen aklında tut sonra telefonun bataryasını çıkar etikette yazan imei ile karşılaştır eğer bir birini tutuyorsa telefon orjinaldir fakat Yürkiye de kayıtlı olmayabilir bu sebeple aynı imeiyi birde sistemden sorgula kayıtlı olup olmadığı yazar.
http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

Eğer kayıtlı olarak çıkarsa telefon sorunsuz ve orjinaldir. :)

Aynı IMEI .Sorgulattım şöyle yazıyor:
İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
Üretici : Samsung Korea Pazar Adı: Samsung GALAXY W GT-I8150 Model Bilgileri: Samsung GALAXY W GT-I8150

SİRE' Alıntı:
Aynı IMEI .Sorgulattım şöyle yazıyor:
İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
Üretici : Samsung Korea Pazar Adı: Samsung GALAXY W GT-I8150 Model Bilgileri: Samsung GALAXY W GT-I8150
Telefonunuz orjinal fakat ithalatçı firma garantisinde olabilir. Aldığınız yere götürürseniz size yardımcı olurlar.

Geri