Samsung tv için 48ju6570 mi 48ju6070 mi?

Kodla Büyü
Re: Hadi bana televizyon alalım

adadeniz' Alıntı:
Hocam axeni mutfağa aldım. Mutfak için iyi. Ama renkler olsub ses olsun pek iyi değil
dndd' Alıntı:
o kadar para verdiğiniz televizyona gözünüz gibi bakın evde yaramaz bir çocuk varsa ve ekran kırılırsa çöpe atmak var işin sonunda
bence axen alın bende var birde lg var arasında pek fark görmedim zaten böyle tv ye çok para verenlere sorsan hepsi tv sinin olağan üstü mükemmel olduğunu iddia ederler
çok mantıklı hocam. bende aynı şekilde seg aldım mutfağa koydum mutfak için çok hesaplı ve yeterli idi. ancak samsungtaki renklere sese bakınca anlıyor insan aradaki farkı.
hele sharp alırsanız oda tadından yenmiyor :)

1) A yı B yi bilmem de ekranı büyük al. Tv yi kaç metreden izleyeceksin. Bu çok önemli. Ekran büyüklüğü çok önemli.
2) Ben de çok araştırmıştım bi ara alırken. Test videoları yükleyip mağaza mağaza dolaştım. Çok enterasandır Samsug lar videoları sorunsuz gösterdi. Lg lerde banding takılma titremeler vardı. Yani harici disklerden video film izleyeceksen samsung iyi bir seçim olabilir.
3) Görüntü kalitesi ve akışkanlık konusunda Tvlere gereksiz fazla eleştiri yapılıyor. Esas suçlu atlanıyor. Kimdir diye sorarsan uydu alıcılar. Uydu alıcı çok önemli. Tv ne kadar kaliteli olursa olsun uydu alıcı iyi değilse bir işe yaramaz.
4) 4k yayın yok ama 4k almak pixel sayısının 4 kat fazla olması açısından faydalı olacaktır. Hd yayınlarda bu fark ortaya çıkıyor. Ancak tam aksine 4k tvler normal Sd yayınlarda Hd ler kadar başarılı değiller. Bunun sebebi de arada boşta kalan pixellerin doldurulması ve sonuç çamur gibi görüntü.
5) Tvnini uydu alıcısının da 4k olması gerekir ve hatta 4k olması da yetmez bazı yayın özelliklerinin olması gerekir yukarıda açıklamış arkadaşlar.
6) Web tarayıcı hızı önemli.
7) Son olarak tekrarmam gerekiyor, ekranı düşndüğünden büyük al. Sonra piyman olursun.

hocam hem teknosadaki hem de samsungdaki personellerin ikisi de dahili uydu alıcıları 4K uyumlu dedi.
teknosadaki personel 48" iyidir dedi. Burda küçük gözükür ama eve gidince ne kadar büyük olduğunu anlarsın dedi.
oda 28 m2... 6,5x4,5 veya 7x4 gibi birşey sanırım... dikdörtgen şeklinde... eleman hem uzun duvara priz koymuş hem kısa duvara... sanırım biz kısa duvara koyacaz tv yi... aşğı yukarı 6 metre uzaktan izleriz diye düşünüyorum.
sibilim_ogretmei' Alıntı:
1) A yı B yi bilmem de ekranı büyük al. Tv yi kaç metreden izleyeceksin. Bu çok önemli. Ekran büyüklüğü çok önemli.
2) Ben de çok araştırmıştım bi ara alırken. Test videoları yükleyip mağaza mağaza dolaştım. Çok enterasandır Samsug lar videoları sorunsuz gösterdi. Lg lerde banding takılma titremeler vardı. Yani harici disklerden video film izleyeceksen samsung iyi bir seçim olabilir.
3) Görüntü kalitesi ve akışkanlık konusunda Tvlere gereksiz fazla eleştiri yapılıyor. Esas suçlu atlanıyor. Kimdir diye sorarsan uydu alıcılar. Uydu alıcı çok önemli. Tv ne kadar kaliteli olursa olsun uydu alıcı iyi değilse bir işe yaramaz.
4) 4k yayın yok ama 4k almak pixel sayısının 4 kat fazla olması açısından faydalı olacaktır. Hd yayınlarda bu fark ortaya çıkıyor. Ancak tam aksine 4k tvler normal Sd yayınlarda Hd ler kadar başarılı değiller. Bunun sebebi de arada boşta kalan pixellerin doldurulması ve sonuç çamur gibi görüntü.
5) Tvnini uydu alıcısının da 4k olması gerekir ve hatta 4k olması da yetmez bazı yayın özelliklerinin olması gerekir yukarıda açıklamış arkadaşlar.
6) Web tarayıcı hızı önemli.
7) Son olarak tekrarmam gerekiyor, ekranı düşndüğünden büyük al. Sonra piyman olursun.

Re: Hadi bana televizyon alalım... Ama hangisi? 6570 mi 6070 mi?

Hocam ben 50 inç aldım 3-4 metre uzaklıktan izliyorum. Keşke daha büyük alsaydım diyorum
6 m için 48 inç bence küçük. 55-60 inç ideal bence

hocam samsung tafsiye ederim görüntü kalitesi olsun kullanimi olsun gayet güzel... sony biraz pahali ama onuda düsünebilirsiniz...

ben de 4 5 aydır araştırıyorum..

lg 8507 (kaliteli görüntü ses)
samsung 48ju6570
philips in ambilight modeli (3000tl civarıydı) (android işletim sistemi) arasında kaldım..
ama en sonunda karar verdim ki samsung..
diğerlerinin kanal geçişi beni deli ediyor..
almadım ama kesinlikle alacağım tvdir..
fiyatının 2800e düşmesini bekliyorum :)

Televizyonlarda kanal geçişlerinin yavaşlığı cihazda gömülü olan uydu cihazıdır.Televizyonunuz da bakın. Yanına TUNER'i gerçekten iyi uydu cihazı da alın.

cmuyn' Alıntı:
ama en sonunda karar verdim ki samsung..fiyatının 2800e düşmesini bekliyorum :)
Hocam samsung 3200 e satıyor. Nette en ucuz 3000 buldum.

Gecen yıl lg ile görüştüm. 5-6 saniye tv lerimizde normal dedi.
Dahili uydu alıcısı veya yazılımla ilgisi yok dedi müşteri hizmetleri
abtani' Alıntı:
Televizyonlarda kanal geçişlerinin yavaşlığı cihazda gömülü olan uydu cihazıdır.Televizyonunuz da bakın. Yanına TUNER'i gerçekten iyi uydu cihazı da alın.

adadeniz' Alıntı:
Gecen yıl lg ile görüştüm. 5-6 saniye tv lerimizde normal dedi.
Dahili uydu alıcısı veya yazılımla ilgisi yok dedi müşteri hizmetleri
abtani' Alıntı:
dahili uydu alıcılı televizyonu ve uydu cihazı olan bir kişi deneyip,sonucu yazarsa ikna olacaksınız.Ürününü kötüleyen bir müşteri temsilcisi gördünüz mü siz.Yaptığı gün bileti kesilir.

Siz uydu cihazını da bir düşünün.Digitürk-dsmart kanalları dışında yayınlanan pek çok maç yayınında Biss şifreleme başlar,o durumda dahili uydu cihazı olan televizyonlar şifreye girer,maç izleyemezsiniz.Biss key girilebilen bir uydu cihazı ile bu sorun kolaylıkla aşılır.Bunu da araştırınız.

Lg televizyonum var,4 yıllık bir televizyon.Harici uydu alıcı kullanıyorum.Sanırım 1-2 sn sürmüyor kanal geçişleri.

Kanal geçişlerinin yavaşlılığı kesinlikle yazılım ve dahili uydu alıcısından kaynaklanıyor. Denenmiştir.

Valla samsungtan yetkili bir dostumla konuştuk. Tv den iyi anlıyordu.
Önümde paneli açtı ve tüm yapıyı tek tek anlattı. Sonuc olarak dahili uydu alıcısının hariciden daha kısa sürede iş gördüğü sonucuna vardı.

Bir iki forumda da yazılım güncellrmesi ile sorunu aşan, uydu alıcısı değişikliğiyle sorunu aşan kullanıcı yorumları gördüm. Bunu lg ye sordugumda ilgisi yok efendim 5-7 saniye kanal gecisi normal kabul ediliyor tarafımızdan dedi

adadeniz' Alıntı:
ne diyorsunuz arkadaşlar hangisini seçmeli?

Hocam, size tavsiyem eğer her iki model de TRT 4K yı açıyorsa ucuz olanının 55 veya 60 inçini alınız. Bu tavsiyeyi babama bile yapmam ona göre:)

6 metreden 48 inç küçük. Bana 3-4 metre mesafeden 50 inç küçük gelmeye başladı. Enaz 60 inç olmalı ama 55 inçi de deneyebilirsin. Tv de herşeyden önce boyut önemli. Kullanmayacağın özellekilere para vermek yerine ekranı büyük almaya çalış model düşür.

Bir de kanal geçişlerinin yavaş olması kesinlikle TV nin dahili uydu alıcısından kaynaklanıyor. Denedim diyorum sen gidiyorsun satış danışmanına inanıyorsun:)
Şöyle ki, Uydu kablosunu Digitürk ün uydu alıcısına bağlıyorum kanal geçişleri iyi oluyor. Tv nin kendi uydu alıcısına bağlıyorum kanal geçişleri yavaş oluyor. Bunu hem LG de denedim hem de Sony de. İkisinde de Digitürk alıcısında kanal geçişleri daha iyiydi. Ancak görüntü ve yayın kalitesi Tv nin kendi uydu alıcısnda çok daha iyi. Bu kalite farkından ve yazılımdan. Yazılım kendi alıcısda devredeyken digiturk takınca mecburen alıcı ile ilgi yazılım devreden çıkıyor.

Hocam samsungtan bi teknik servis elemanı da buldum. 6070 mi 6570 mi dedim. Açık ara 6570 dedi.
Ama henuz almadım. Burdaki samsunga gecen gittim bana 50js7200 önerdi. Shud...
Samsung teknik servisteki eleman "paran varsa 7200 al.. Yoksa da 6570...
Ama biraz bekle yeni seriler gelecek bunların fiyatı düşer dedi. Ben de bekliyorum.
Zaten 3 ay gibi bir sure kalmış yeni evimin teslimine.
Samsung magazaya gittim. 6570 var mı dedim. Bitti dedi.
7200 ile 6570 arasında 150 tl fark vardı.

Geri