Sanal Alışveriş-Farklı Adres Konusu

Kodla Büyü

mdio

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Dün sanalpazar.com üzerinden bir ürün sattım. Alan kişi mesaj göndermiş: "Ben yarın farklı bir adrese gideceğim. Kargoyu sistemde gözüken değil de farklı adrese gönderebilir misiniz?" şeklinde. Ayrıca bu kez kargoyu alacak kişi ismi de değişecekmiş nedense? Bu şekilde bir gönderim yapıldığında alıcıdan ödeme alamama, alıcının ödeme yapmayıp ürünü iade etmemesi v.s. herhangi bir sorun olur mu? Ya da bu bir dolandırıcılık yöntemi mi? Bu işlerden anlayan arkadaşlardan bir yorum bekliyorum. Bu arada kişi sadece mesajı göndermeyip, ürünü satın da aldı. Satışı iptal mi etmeliyim? Nasıl iptal edeceğim?

Hocam cidden yeni bir üçkağıtçılık yöntemi olabilir. Benim tavsiyem ürünü alan kişinin ismi ne ise o isme gönderin, başka isme gönderirseniz o ürünü hibe(hediye) etmiş olursunuz :cry:

Adres konusunda da sanırım farklı adres sorun çıkarmaz, çünkü ürünü teslim alan kişi aynı kişi olacak, ödemeyi ondan alırsınız.

Satın alan kişinin ilk alışverişi olması da şüphe uyandırdı. Dün sanalpazar'a mesaj gönderdim. "Bir üyenin böyle bir isteği var, satış işlemini iptal edebilir misiniz" şeklinde, iptal ettiler. Normalde satışı alıcı veya satıcı iptal edemediği için yönetime bildirdim.

Merhaba, öncelikle şunu belirteyim ki sanalpazar internetteki bana göre en güvenilir siteler içindedir. Sürekli alışveriş yaparım hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Sizin olaya gelince bu durumu site iletişimine mesaj olarak atarsanız eğer size hemen dönüş yapacaklardır. Diğer türlü adres sadece üye olurken verilmiş adres idir diğer türlü mesaj ile verilen adresleri göz ardı ediniz, dikkate almayınız.

Geri