Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Kodla Büyü

muabote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sanal gerçeklik gözlüğü olan veya kullanan var mı.
Samsung Gear veya markaların uyumlu gözlükleriyle VR Box gibi gözlük arasında fark nedir. Biri 600 TL, VR Box 60-70 TL.
Bu işi ticarete döküp 5 TL ye izletenler var. Onlardaki nasıl bir sistem. Artık okulları da dolaşmaya başladılar. VR Box ile aynı kaliteyi veya uygulamaları kullanabilir miyim. YouTube de 360 videolar var. Sadece bunlar mı kullanılıyor.
Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

hocam ben bilgi vereyim size.
Samsung Gear VR yi denedim samsung s6 ile
VR box da satın aldım kullanıyorum şunu rahatlıkla söyleyebilirim aralarında ciddi fark yok. Zaten bluetooth joystick ile uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.
Videolar youtube da mevcut sanal mekanlar vs. var ama oyunlar az. Tavsiye ederim

Yurdum insanı uyanık.
Teknolojiyi nakite çevirmekte proje yarışması yapsalar kesin birinci oluruz.
VR Box Google'ın Cardboard'ı. Sert bir karton kutu içinde bir sistem var.Çakma bir VR gözlük diyebiliriz.

gkhankz' Alıntı:
hocam ben bilgi vereyim size.
Samsung Gear VR yi denedim samsung s6 ile
VR box da satın aldım kullanıyorum şunu rahatlıkla söyleyebilirim aralarında ciddi fark yok. Zaten bluetooth joystick ile uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.
Videolar youtube da mevcut sanal mekanlar vs. var ama oyunlar az. Tavsiye ederim
Vr Box ın hangisi hoca. Kendi içinde bile çok çeşit var. Farklarını biliyor musunuz.

Hocam son versiyonlarını tercih edin. mercek ayarlı olanlar var ileri geri ve sağ sol ayarı ile gözünüze tam ayarlayabiliyorsunuz. Qr kodu okutarak telefonu gözlüğe göre ayarlama şansı da var. 60-70 tl civarına çin sitelerinde mevcut

Aliexpress te Bluetooth kumandalılar kargo ücretsiz 14- 20 dolar arasında bulunabiliyor.
Bir tane alacam galiba

Kumandasız vr box 2 n11'de 40 lira. Çinden kargo beklemeye gerek yok. Kumanda yerine de kısa bir Otg kablonun ucuna kablosuz klavye fare setinin vericisini bağlayın daha kral olur :D

Yiğenim geçen hafta sonu arkadaşların paylaştığı vr box sanal gerçeklik gözlüğü almıştı. Lg g4 ve Lg g3 ile kullandık. Fena değildi. 60 tl aldım demişti. En çok şikayet ettiğim nokta biraz ağırdı. aslında kutu hafifte telefon ağır geliyor burnuma baskı yapıyordu. Ama iyi uygulama bulmak sıkıntı henüz çok fazla uygulama yok birde sırf ekranla tam gerçekliği yakalayamıyorsun iyi bir ses sistemi lazım.

Vr Box
Arkadaşlar ucuz yollu bir gözlük alıp denemek istiyorum. Bu gözlük işimi görür mü? Başka tavsiyesi olan var mı?

Mrb arkadaşlar ben internetten 45 tl civarı bir sanal gerçeklik gözlüğü aldım okuluma, çok kaliteli bir şey değil. Özellikle fen dersinde çok faydalı oluyor. Google play store da çok fazla uygulama var. Öğrenciler yıldızları veya bir hücre modelini rahatlıkla görebiliyorlar. Düşünsenize çocuğun burnunun dibinden mitokondri geçiyor :) Bizim dersle ilgili ise materyal yok açıkçası Sanal turlar tarihi yerlerle ilgili var onları gösteriyorum. Genel izlenim olarak sorarsanız her öğrenci pahalı bir şey sanıyor ama fiyatını öğrendikten sonra aynısından kendileri de aldırmak istiyorlar. Ancak tek bir dezavantajı var yarım saatten fazla kullanırsanız şiddetli bir biçimde baş ağrıtıyor. Çünkü farketmeden çok fazla kendi etrafınızda fln dönüyorsunuz. arada a101 e geliyor 25 tl ye pirana marka, bana sorarsanız her bilişim sınıfında en az 1 tane olmalı bu aletten.

Geri