sanal makina ile imaj olusturma......

Kodla Büyü

Felsefecim

Aktif Üye
Arkadaşlar ,bir süredir uzerinde çalıştığım bir konu olan sanal makina ile imaj oluşturmayı sonunda bitirdim.Eger bu konuyla ilgili olarak calisan arkadaslar varsa bilgileri paylasabiliriz.yakinda bu islemleri sunu olarak paylasmayi düşünüyorum.....

Sanal makina ile imaj nasıl oluşturdunuz hocam? Virtualbox ile mi? Daha önce denemedim ama virtualbox ile oluşturduğunuz imaj dosyasında bilgisayarın donanımsal özellikleri akıllı tahta ile uymazsa sorun çıkartır mı?
Örneğin kişisel bilgisayarıma sanal makine ile windows 7 kurdum diyelim. Kişisel bilgisayarım i3 işlemcili, nvidia ekran kartlı bir bilgisayar iken i5 işlemcili geeforce ekran kartlı bir bilgisayara bu imaj uygun olur mu?

Ben etkilesimli tahtaya kurdugum icin deneme sansim olmadi.Ama bilgisayarda aldigin imajin sorun cikaracagini sanmiyorum ; çünkü driver yuklemiyorsun.Ben tahtaya kurdugum sanal makinanin imajını aldıktan sonra tahtaya kurdugumda varolan driverleri sonradan yukledim.Normal temiz kurulumda da 2 tane sürücüyu yukluyorsun.chipset ve dokunmatik.Burada sanal makinanin sana sağladığı avantaj aktivasyon konusunda sikinti yasatmamasi.Ve guncelleme konusunda sikinti olmuyor.

Geri