Sanal para işi bitti mi?

Kodla Büyü

Reyhanli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar.
Sanal paraların neredeyse tamamı son 24 saatte çift rakamlı olarak düşüşte.
Bu işin sonu ne olur?

Kesin bir güvencesi olmayan, külden bir tepeydi.. Büyükbaşlar desteğini çekip kaos havası estirince külden tepe yıkıldı bence..

Dikkat: Sanal para titan benzeri sanal bir organizasyondur.sistem kapatıldığında kripto ve yasal dayanağı hiçbirşeyi olmayan bir düzen olduğu için hak aramak şöyle dursun ülkemiz yasalarına göre suçlu duruma düşülebilecek bir ortam,sistemdir. Aman dikkat.
Artık fiziksel mekanlarda para üstüne para katip zenginleşen titan çetelerini bu millet yemediği için sanal para efsanesini türettiler, aynı titan sistemindeki gibide bazı kişilere gerçekten değer kazanan halinden paralar ödendi böylelikle aaa bak güvenlidir imajıda oluştu Allahtan birileri uyardı da çok evler yıkılmadan oyun bozuldu.

Bitcoin'in belirli bir yüzdesini elinde tutan adamlar var. Bunlar sattığında dibe vuruyor, aldığında tekrar yükseliyor. Bir ayda 20 bin dolardan 7 bin dolara düşmesi güvenmemek için yeterli ve geçerli bir sebeptir. Kısayoldan köşeyi dönmek isteyenlerin sonu nedense hep hüsranla sonuçlanır. Yakında Çiftlikbank'tan haberler gelir.

Az kazan temiz kazan.. Alın teri ile kazan.. İhtiyaçlarını belirle, hayatını ona göre şekillendir.. Böyle ne olduğu belirsiz oluşumlara-işlere para bağlarsan kronik hastalığa(diyabet-tansiyon vb.) yakalanır, sağlığını kaybedersin..En kötüsü de intihar. Allah korusun..

Yatırım kelimesinin anlamını bile araştırıp öğrenmeden bu işlere girilirse sonuçların hepsine yakını hüsran olur tabi ki de.
Yalnızzzzz, yatırımın mantığı, alternatif yöntemleri, risk yönetimi, sepet yatırımı vb gibi argümanlara hakim olduktan sonra çok da sıkıntı değildir çünkü yatırımın mantığı zaten hep kazanmak değil genel olarak varlıkları artırmak ve yükseltmek! üzerinedir.
Bitcoin son 2 yılda çok kişiye çok iyi kazandırdı son aylarda çok kişiye felaket kaybettirdi.
Kaybettirdiğine göre onların kaybettiğini birileri kazandı. O zaman totalde bir değişiklik yok. Sadece kaybeden sayısı çok iken kazanan sayısı epey bir az muhtemelen.
Bu bilgileri de alıp tekrar düşün ve bundan sonra bitcoin bitti demek yerine araştırıp öğrenmek ve doğru şekilde risk yönetmek gerekmez mi???

bu paris ve brüksel saldırılarında kripto para kulanılmış bu yüzden abd kripto paranın önünü kesti

Ben aksine, asıl sıçramayı bundan sonra yapacağını düşünüyorum. Tabi bu arada bir dayanağı ve projesi olmayan coinler, tokenler temizlenir. Haziran gibi 30k seviyelerine geleceğini düşünüyorum. (tabiki de yatırım tavsiyesi değildir.)

Kimine göre çöküş, kimine göre alım fırsatıdır. Ben ikinci seçenek üzerinde duruyorum. BTC nin ilk çıkışından itibaren bu güne yaşadığı süreç bunu gösteriyor. Grafiklere bakmayı tavsiye ederim. Boşa bir miktar çıkarabilirsem biraz daha almayı düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

Krito madenciler ya kazmayı bıraksın, ya da ekran kartlarından ellerini çeksinler :D Ekran kartı alıp adam gibi oyun oynayamaz hale geldik. Nerede bu devlet! :D

Kaç defa yazdık sitede ne idüğü belirsiz adamlar şöyle kazanıyorlar böyle kazanıyorlar diye durmadan haber yapıyorlardı. PUFFFFF oldu. Zincir koptu.

Ben olayın hala başında olunduğunu düşünenlerdenim. Patlama olduğu değil de büyükbaşların paralarına para kattıklarını düşünüyorum. Ucuzdan aldıktan sonra tekrar yükseğe çıkarttıktan sonra yeniden döngü şeklinde düş çık olacak. Şahsi görüşüm tabii bunlar. YTD

Ben olayın hala başında olunduğunu düşünenlerdenim. Patlama olduğu değil de büyükbaşların paralarına para kattıklarını düşünüyorum. Ucuzdan aldıktan sonra tekrar yükseğe çıkarttıktan sonra yeniden döngü şeklinde düş çık olacak. Şahsi görüşüm tabii bunlar. YTD
titancıların taktikleri işte ama sanal versiyonu

Balondu titandı
Diyen arkadaşlar
Azcık araştırın bu teknoloji geleceğimize yön verebilecek ve finans sistemini komple değiştirebilecek bir sistem

İniş çıkışlar borsalar için ama teknolojisi çok şey değiştirecek zaten bu piyasayı hep yatırım aracı olarak görürseniz sadece kar ve zarar görürsünüz

Ama teknolojisini blockchain i azcık araştırın
Bankacılığı aracılığı ücretleri tamamen ortadan kaldırabilen sizi banka mesai saatlerine mahkum olmaktan kurtaran mükemmel düşünülmüş bir buluş

ilerde bütün büyük ekonomili devletler yasaklayacak zaten boşuna çabalamayın. tr de de inşallah yakındır yasaklanması

Düne kadar çoğu kişi nasıl alınır nasıl girilir diye soruyordu şimdi tüh kaka, yok titanmış yok balonmuş...Hiç birine katılmıyorum. Buradaki hocaların arasında evini arabasını, çoluğun çocuğun rızkını buraya yatıran kişilerin olduğunu sanmıyorum, bizimki daha çok bitcoin gibi zıplama yapabilecek coinleri çooook ucuzken alıp kısa yoldan köşeyi döneme sevdası. Kazanırsam eyvallah, kaybedersem ağlatmaz tutarlar yatırdığın zaman balonmuş patlamış önemli değil. Ancak şuna da katılmak zorundayım, çok rahat kötüye kullanılabilecek bir teknoloji.

Çok kısa vadede 1e 10 kazanmayı tercih edenler 10 koyduklarında 1e düşmesi riskini kabul etmeliler. Bu kabulleniş bana çok saçma geliyor.
Sistemin ömrünü tamamlamasının henüz çok erken olduğunu düşünüyorum. Halen arz talep sıcaklığı yüksek bir ürün.

eğer coin piyasasını büyük baronlar düşürüp yükseltebiliyorsa, bizim gibi gariban tayfa her zaman kaybetmeye mahkum.
kazananlar tamamen şans eseri rüzgara kapılanlardır.

O yüzden mantıklı olan girmemektir.

kripto para işi bitmez çok büyük bir teknoloji fakat insan oğlu bunu kumar gibi oynarsa fiyat bir tavan yapar bir taban.
Bir nevi kumar . Neye göre artar neye göre azalır bilinmiyor.

Fakat bu teknolojinin elle tutulur şekilde kullanıldığında değişik hizmet sektörlerinin doğacağını tahmin ediyorum.

eğer coin piyasasını büyük baronlar düşürüp yükseltebiliyorsa, bizim gibi gariban tayfa her zaman kaybetmeye mahkum.
kazananlar tamamen şans eseri rüzgara kapılanlardır.

O yüzden mantıklı olan girmemektir.

Aynen durum bu. Büyük hisse sahipleri sattığında düşüşe geliyor, düşüş eğrisini görenler de aynı kervana katılıp satmaya başlıyor daha da düşüyor.

Şu animasyonu izleyin.

https://twitter.com/mesutcevik/status/960251098564087811

İnsanlar ne bekliyorlar anlamıyorum ki, bu sistemi kuranlar ufak tefek insanlar kazansın diye yapmazlar ki, kendileri kazanmak için yaparlar. Tabii ki büyük para kaldırmak için pek çok kişinin ağzına bal çalmaları lazım ama eninde sonunda ufak insanlar kaybetmeye mahkumdur. Yok geleceğin para birimiymiş, yok tekrar uçacakmış, yok karlı yerde çıkacakmış. Bu bir tür kumar ve kumar oynayan da kazandığında çıkmaz, hep daha çok kazanmak ister. Aynı düzenbazlığı farklı isimler altında tekrar tekrar görüyoruz, bazı insanların çalışmadan, hak etmeden kazanma zayıflığını kullanarak çarklarını tarih boyunca döndürdüler, döndürmeye devam edecekler.

Bu düşüşte ne hikmetse bitcoin zengini ilk 100kisinin hesabindaki btc 18.000daha artti. Kucuk baliklari yiyerek para kazaniyor balinalar. Yoksa nasil kazanacak?

baronlar sattı düştü
Diyenler en zengin 20 hesap dün yüklü ne alım yaptı ne satım bunlar izlenebiliyor bu bir..ikincisi buna balon şu bu diyenleri lidyalılar parayı bulduğunda kardaş trampa var yani mal değişimi paraya ne hacet diyen tiplere benzetiyorum..siz coin nedir nası bi teknolojidir nerelerde kullanılır bi
Zahmet araştırın.ripplein iostun ağ guvenliğine veri transferine katkıların bir bakın..bu geleceğin teknolojisi ve şu an hala başındayız..Az okuyun titan diyen bu işten zerre anlıyorsa bir makale okumuşsa bu teknolejiler hakkında namerdim yani lafı güzaf diğer coinci arkadaşlara öngörüm boğa sezonu başlıyor şimdi bi kaç kırılma daha olur sonro 15-16 binlere sonra büyük kırılma ondan sonrasın vınnnnn

baronlar sattı düştü
Diyenler en zengin 20 hesap dün yüklü ne alım yaptı ne satım bunlar izlenebiliyor bu bir..ikincisi buna balon şu bu diyenleri lidyalılar parayı bulduğunda kardaş trampa var yani mal değişimi paraya ne hacet diyen tiplere benzetiyorum..siz coin nedir nası bi teknolojidir nerelerde kullanılır bi
Zahmet araştırın.ripplein iostun ağ guvenliğine veri transferine katkıların bir bakın..bu geleceğin teknolojisi ve şu an hala başındayız..Az okuyun titan diyen bu işten zerre anlıyorsa bir makale okumuşsa bu teknolejiler hakkında namerdim yani lafı güzaf diğer coinci arkadaşlara öngörüm boğa sezonu başlıyor şimdi bi kaç kırılma daha olur sonro 15-16 binlere sonra büyük kırılma ondan sonrasın vınnnnn

BlockChain teknolojisine bir lafımız yok. Ama 1-2 ayda 60bin liradan 25bin liraya gerileyen bir paradan bahsediyoruz. Neden düştü, neden arttır? Ülkelerden bağımsız deniliyor ama bir ülkenin karşı tavrı piyasayı tamamen alt üst edebiliyor. Güvenli deniliyor, ama cüzdan sistemlerinden paralar takip edilemeyecek şekilde sürekli çalınıyor.

Riski göze alan girsin. Saadet zinciri ile ilgisi yok. Yalnız BlockChain alt yapısı ile ilgili çeşitli sıkıntılar var. Şu an için dört dörtlük bir sistem değil.

2012 gibi haberdar oldum. Lakin illegal işlerde kullanıldığını düşünerek kendimi geri çektim. benim gibi kendini geri çekmeyip bu paranın ilerde kullanılacağını ve dolayısıyla yaygınlaşacağını tahmin edip alım ve yatırım yapanlar çok iyi kazandı. Altınla karşılaştırılması benim için cehalet göstergesi olmakla birlikte bu sanal paraların bir mining maliyeti var. Yanılmıyorsam 1 bitcoin 4 ay gibi bir sürede mine ediliyor. o yüzden düşüşün felaket tellallarının dediği gibi "0" a doğru yaklaşacağını hiç düşünmüyorum. 19000'i bulduğundan beri takip ediyorum. 5000'dan 19000' çıkmış, 19000'den 7000'e inmesi neden garip olsun. Alt koinler bence çok şişti. Mesela ripple'ın bir takım bankalar veya finans kuruluşları ile anlaşmalar yapması dolayısı ile bir dönem fiyatı patladı. Ama doğru kaynaklardan doğru bilgi alanlar aslında ripple'ın bir marka, xrp'nin ise bu markanın sanal coini olduğunu ve yapılan anlaşmanın bankalarda xrp'nin kullanımı konusunda olmadığını, ripple ile sanal para teknolojisi/altyapısı konusunda olduğunu bilerek bu balona katkı sağlamadı. Yani demem o ki bu piyasada yalan dolan bilginin, sahtekarlığın haddi hesabı yok. Neredeyse her ay bir bitcoin cinayeti, hırsızlığı, hacklenen firma veya küçük borsaların haberleri gelmeye başladı. Bu da sanal paraların doğası. Çünkü başından beri illegal işler için kullanıldı ve bu yüzden gerekli denetim mekanizmalarından mahrum. Merkez bankaları zaten doğası gereği karşı. Bugün herhangi bir borsanın "hay allah hacklendik yahu :(" diyerek bitcoinlerin üzerine yatmayacağının hiçbir garantisi yok. Böyle şeyler de geçmişte olmuş. Bir de "tether" denilen zaman ayarlı bir bomba var. patladığı anda sanal para piyasası çöker. Benim tahminim kullanıcılar bu gibi denetimsizlik ve aksaklıklar yüzünden sanal para teknolojisinden soğuyacak. Zaten merkez bankaları kendi sanal paralarını çıkarmak için hazırlıklarına başladı bile. Bana göre bir daha 10000 leri görmesi zor ve hala buna yatırım yapmayı doğru bulmuyorum. ytd.

Not:Mining konusunda da piyasa 3-5 havuzun elinde. asıl kazanan onlar.

Son düzenleme:

Kripto paralar ile ilgili Emre Alkin'e ait bir video. İlgilenen arkadaşlar videoyu inceleyebilirler. Taraftar veya fanatik birisi değilim. Her konu hakkında bilgi edinmek ve her türlü bilgiye bakılması gerektiğini düşündüğüm için paylaştım.

Geri