Sandisk yazma koruma hatası

Kodla Büyü

utf8

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar gecenin bir yarısı oluş elimde bir flash disk var. Denemediğim yöntem kalmadı, formatlamıyor. Disk yazmaya karşı korumalı diyor.
Formları yerli yabancı bütün siteleri gezdim. Sandisk için yapıaln bişey yok diğer markalar da problem yok fakat sandisk malesef...

Alırken sandisk gibi dandik bişey almayın derim.

İnternette dolaşırken kesin çözüm videosu bile çekmişler gece gece baya bi güldüm.
https://www.youtube.com/watch?v=IyTfuhj-oG8

denemediğim kalmadı. Ruslar bu konuda iyi chip controller reset edecek bir program arıyoru. fakat geliştirilen bir araç bulamadım.

Hocam ben bir konu açmıştım. Flash bellegin hayata dönüşü açıklamalı diye . Ayrıntılı bir şekilde anlattım. Eger flash bellginizin chip programı internete verildiyse kesin çözüm .

bilişim21' Alıntı:
Hocam ben bir konu açmıştım. Flash bellegin hayata dönüşü açıklamalı diye . Ayrıntılı bir şekilde anlattım. Eger flash bellginizin chip programı internete verildiyse kesin çözüm .
mesele orada zaten çip programı yok. Resimdekine uygun program bulamadım

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    7.1 KB · Görüntüleme: 1,064
bi ara benimde elime geçmişti böyle bir sandisk maalesef ozaman chip programını bulamadım sandiskin hemen hemen bütün markaların var sandiskin yoktu sanırım hala yok sandisk firması hiç ilgilenmiyor bari kurtarma programı gibi bir program ver pis firma

Hocam aynı şey benim de başıma gelmişti. Allah'tan garantisi halen bitmemişti, garantiye gönderdim bana yenisini yolladılar.

hocam liberkey yükle onun sitesinden fat32formater programını yükle onunla formatla düzelecektir

dokmeefrail' Alıntı:
hocam liberkey yükle onun sitesinden fat32formater programını yükle onunla formatla düzelecektir
Sayın hocam hatrınız kalmasın diye liberkey kurulumu yaptım ama malesef. Yazma korumasını geçemiyor.

Ekli dosyalar

• fat32.jpg
    fat32.jpg
    46.6 KB · Görüntüleme: 872
Benimde 32 gb sandisk marka flash belleğim bekliyor.içindeki bilgileri ne silebiliyorum ne de veri ekleyebiliyorum.
çözüm takipp

16 GB Lexar da aynısı oldu.Garanti belgesi olsa elimde yollayacağım.1 aylık flash disk çekmecede atıl durumda.Üstatlar da halledemedi.

64 gb küçük sandiskte aynı hata var. Hilevelde aynı hatayı geneus adlı programla cipini öğrenip olayı çözdüm. Sandikte yapamadım. Önerisi olan var mı?

slm , sandisk cruzer blade 16 Gb flash bellekte bu hatayı almaya başladım, chip programını bulma imkanı var mıdır ?

Daha 3 gün önce benim 16 GB belleğin başına gelen de bu. 2 sene geçmiş üstünden konu açılalı, acaba hala bir çözüm yolu yok mudur?

sandisklerde donanımsal bir arıza. garanti belgelerin varsa sandisk'in sayfasından arıza bildiriminde bulunun. size yapmanız gerekenleri söylüyorlar ve yenisi ile değiştiriyorlar.
benim 32gb flasdikimi değiştirdiler. hiçbir yazılımla düzeltilmiyor.

Hacam ben birkaç diski aşağıdaki yöntemle kurtardım

Eğer USB/HDD bir sebepten ötürü bozulmuş (Örn: Elektrik kesintisi, Flashlarken
işlemin bozulması) ve bir sebepten ötürü tekrar flashlamanız/yazmanız gerekiyorsa
fakat yerel disk yöneticisinden diski silip, biçimlendirirken hata mesajı alıyorsanız

İlk olarak Cmd yönetici olarak açın.
diskpart yazın,
list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
select disk 1 (kaç numaralı disk i seçmek istiyorsanız onu yazın. (Benim ki 3 tü mesela))
clean
create partition primary
select partition 1
(burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin az önce ki
sayı ile karıştırmayın)
active
format fs=fat32
(Eğer NTFS’ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak
yazacaksınız)
assign
exit

Geçmiş olsun..