Sanırım bilişim öğretmeni değil köleyim...

Kodla Büyü
Bir sınıf öğretmeni arkadaşım yeni başladığı okulda okul müdürüyle,dönem başında okulu temizleyip sınıfları düzenledikten sonra okulun kapısını kilitlerken anahtarı kırmıştı.Okul müdürü çilingirin parasını arkadaşımdan almıştı. Nedense aklıma o anı geldi 8)

Yani hocam kusura bakmayında sanırım siz alıştırmışınız müdürünüzü "ÇOK ÇALIŞKANSINIZ" dediğine göre

küllen yalan hocam Yönetmelikde açık ve net yazmış" BT rehberliği görevleri haricinde keisnlikle idari görevde dahil hiç bir görev verilemez"Ben adayken formatör olunca tutmadım.Müdürünüz açıp bir okusun dahada anlamyorsa il EBİTEFO ya sorsun

o ne yaaa... Hocam haklarını iyice oku yazılı olarak göster. Stajyersin diye saçmalayabilen bi müdüre denk gelmişsin sanırım

Stajyersen zaten nobet gorevi olmaz diye biliyorum (tabi gercekten ihtiyac yoksa) ben stajyerken 2004 te meslek lisesinde nobet gorevim yoktu... mudurunuz kotu niyetli ise bu durumu cok kullaniyorlar Allaha sukur su ana kadar oyle biriyle karsilasmadim

bote22' Alıntı:
ölede hocam okullarda çalışma saatim 8:00-17:00 olmalıymış. başka okulda formatör olan arkadaşta 2li öğretim olan bi okulda 09:00-15:00 çalışıyor. O nöbette tutumuyor bu tarz saçma işlerede bakmıyor. söylediğimde de stajyer değil diyor. başka okulu görevlendirme istesem bu saatten sonra olumu bilmiyorum. ben 15:30da çıkıyorum onlar bana iylik yapıyormuş bende onlara yapacakmışım.

Hocam sana tek bir tavsiyem var. Br kişisel gelişim uzmanına git. Beden Dili, Hayır demeyi bir an önce öğren. Ben gittim çok işime yaradı. Sonra okulda sana takılan tavrı bir daha düşün ve ona göre davran. Yoksa işin zor.

Hocam nereden uyduruyor sizin idare bilmiyorum ama sizin çalışma saatiniz 08:00 -17:00 değil.Bu stajerliklede değişmez.Bt rehber öğretmeniyseniz tekli ve ikili öğretim farketmez ortaokul yada lise ders bitim saatidir.Örneğin benimki her gün 13:10 da bitiyor.
Yani bu apaçık belli olan bir şey.Bazı Okul Müdürleri nedense aday öğretmenlerin tecrübesizliğinden faydalanıyor ve kendi zamanından kalan uygulamaları hala uygulamaya çalışıyor.

yuhh diyorum başka bişey demiyorum ama suçu kesinlikle sizde buluyorum bunlar mışla muşla olacak işler değil bildiğin seni saf bulmuşlar her işi yaptırıyolar ben ilk yılımda müdüre kök söktürdüm bana şunu yapıcaksın bunu yapıcaksın dediklerinde mantığıma ters geliyosa hmm ben bi mevzuata bakıyım diyodum okuyup hocam o öyle değilmiş diye belgeyi önüne koyuyodum aklıma takılan konular varsasa açıp mevzuatı okuyup öğreniyodum yok öyleymiş yok böyleymiş laflarını yemiyodum ilk yılımda stajerim ya birde sen stajersin diyip ezmek isteyende çok oldu şöyle bir anımda var okulda öğretmen olan bir arkadaş sonra mahkeme kararyla okulda müdür oldu bana kütüphanedeki tüm kitapları say hikayemi roman mı sayfa sayısını yaz dedi bende kusura bakmayın yapamam benim görevim değil dedi stajersin dedi klasik neyse yapmadım sonra uygulamalı eğitimde kalcaksın dedi iyi kalırım dedim ama uygulama eğitim planında ne varsa onları yaparım dedim onun planında yok dilekçe yazmayı öğrenme bilmem neyi öğrenme diye şeyler vardı ve müdür yardımcısının bana göstermesi gerekiyodu aldım planı gittim müdür yardımcısının yanına hocam bugun konumuz üst yazı yazmayı öğrenmekmiş buyrun öğretin dedim bir kere anlattı anlamadım hocam bi kere daha anlattı şurasını anlamadım dedim bana bi daha gel git demediler:)))
hatta geçen gün okulda şöyle bir durum oldu taşımalı bir okuldayız yemekhanede kim yemek yer diye bişey çıktı herkes kafasından şu yer bu yer diye bişey söyledi açtım baktım mesela yemekhanede müdür yardımcısı yemek yiyemiyormuş herkes yer diye biliyor müdür nöbetçi öğretmen hizmetli yiyebiliyor sonra bu yemek kaç gün saklanır dendi müdür yardımcısı 72 saat dedi ben daha önce okudum ya mevzuatı hayır bir gün dedim 24 saat tabi beni kimse tınlamadı açtım gösterdim herkese öğrenin diye falannn filan diye hocam kısaca mevzuatta herşey yazıyor size nöbet verilemez okuldada ders saatleri içinde kalmaz zorundasınız okulunuz tam gün ise ders bitince çıkarsınız eğer sabahçı öğleci ise ya sabahçı olcaksınız ya öğleci olcaksınız başka sorunuz varsa cevaplayabilirim

"Ayşen"' Alıntı:
yuhh diyorum başka bişey demiyorum ama suçu kesinlikle sizde buluyorum bunlar mışla muşla olacak işler değil bildiğin seni saf bulmuşlar her işi yaptırıyolar ben ilk yılımda müdüre kök söktürdüm bana şunu yapıcaksın bunu yapıcaksın dediklerinde mantığıma ters geliyosa hmm ben bi mevzuata bakıyım diyodum okuyup hocam o öyle değilmiş diye belgeyi önüne koyuyodum aklıma takılan konular varsasa açıp mevzuatı okuyup öğreniyodum yok öyleymiş yok böyleymiş laflarını yemiyodum ilk yılımda stajerim ya birde sen stajersin diyip ezmek isteyende çok oldu şöyle bir anımda var okulda öğretmen olan bir arkadaş sonra mahkeme kararyla okulda müdür oldu bana kütüphanedeki tüm kitapları say hikayemi roman mı sayfa sayısını yaz dedi bende kusura bakmayın yapamam benim görevim değil dedi stajersin dedi klasik neyse yapmadım sonra uygulamalı eğitimde kalcaksın dedi iyi kalırım dedim ama uygulama eğitim planında ne varsa onları yaparım dedim onun planında yok dilekçe yazmayı öğrenme bilmem neyi öğrenme diye şeyler vardı ve müdür yardımcısının bana göstermesi gerekiyodu aldım planı gittim müdür yardımcısının yanına hocam bugun konumuz üst yazı yazmayı öğrenmekmiş buyrun öğretin dedim bir kere anlattı anlamadım hocam bi kere daha anlattı şurasını anlamadım dedim bana bi daha gel git demediler:)))
hatta geçen gün okulda şöyle bir durum oldu taşımalı bir okuldayız yemekhanede kim yemek yer diye bişey çıktı herkes kafasından şu yer bu yer diye bişey söyledi açtım baktım mesela yemekhanede müdür yardımcısı yemek yiyemiyormuş herkes yer diye biliyor müdür nöbetçi öğretmen hizmetli yiyebiliyor sonra bu yemek kaç gün saklanır dendi müdür yardımcısı 72 saat dedi ben daha önce okudum ya mevzuatı hayır bir gün dedim 24 saat tabi beni kimse tınlamadı açtım gösterdim herkese öğrenin diye falannn filan diye hocam kısaca mevzuatta herşey yazıyor size nöbet verilemez okuldada ders saatleri içinde kalmaz zorundasınız okulunuz tam gün ise ders bitince çıkarsınız eğer sabahçı öğleci ise ya sabahçı olcaksınız ya öğleci olcaksınız başka sorunuz varsa cevaplayabilirim

Sen neymişsin be hocam :alkis:

sayın sahıs hoca demek içimden gelmiyor,,, sana bi öğretmen tavsiyesi ara 147 yi sonra sına karışma,,,

öğretmenler derse girere çıkar,
btr olan hoca nöbet tutmaz 17.00 a kadar beklemez..
formatör olmadığı okulda bilişim öğretmeni istemediği halde kimsenin pc sine tamire vs.. bakmaz,,

senin sınıfa mı koymuşlar de öğrenciye al bunları idareye götür de geri getirme bu kadar basit,,,

stajerlik nedir öğretmen adaylarının öğretmenlik harici her işe koşturulması sonra hocanın gözü açılır,, kimse bişe diyemez

bilisimci_009' Alıntı:
"Ayşen"' Alıntı:

Sen neymişsin be hocam :alkis:

teşekkür ederim hocam biraz sert mi konuştum diye düşündüm ama okullarda maalesef herkes işini başkalarının üstüne yıkıp bacak bacak üstüne atıp keyif çatma derdinde ben de böyle işlere gelemem herkes işini yapsın dosdoğru yapsın mevzuata uygun yapsın kimse üzülmesin öğretmenim kendini ezdirmesin konuyu açan arkadaşta iyi niyetli bir arkadaş ama mevzuatı açıp bakmak o kadarda zor değil

"Ayşen"' Alıntı:
teşekkür ederim hocam biraz sert mi konuştum diye düşündüm ama okullarda maalesef herkes işini başkalarının üstüne yıkıp bacak bacak üstüne atıp keyif çatma derdinde ben de böyle işlere gelemem herkes işini yapsın dosdoğru yapsın mevzuata uygun yapsın kimse üzülmesin öğretmenim kendini ezdirmesin konuyu açan arkadaşta iyi niyetli bir arkadaş ama mevzuatı açıp bakmak o kadarda zor değil

Yok hocam yazdıklarınız sert değil olması gerekenler.Biz BTR ler her nedense başkası için her türlü araştırmayı yaparız ama iş kendimizi geldiğinde nedense açıp bir yönetmeliğe bakalım - araştıralım demeyiz. Bizim ilçede bote22 gibi bir arkadaş çalışsa işimiz iş diğer müdürler de hemen bak şu okulun BTR si şu ileri yapıyor Sen de yap diye başımıza çıkarlar.Bence Sizin yaptığınız en doğrusu.
HERKES GÖREVİNİ BİLECEK...

Geri