Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Sanırım Teknik Servisce Dolandırıldık

Konu, 'Hukuk' kısmında Enterprise tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Bulaşık makinemiz bozulmuştu servis çağırdık yaptılar yine bozuldu birdaha çağırdık gün vermediler tekrar aradım gün için(bu sefer başka bir servisi aramışım Lg Bölge Servisi) adamlar gelmiş 360tl para almış ilk gelenler gerçek servis değil demiş gidiş o gidiş tel.i açıyorlar ama hep oyalıyorlar tel.de diğer servis makineyi yaptı ama bunlar parayıda iade etmiyorlar şimdi nasıl bir süreç izlemeliyim?
    Site: http://lgserviskayit.com/iletisim/
    Telefon:0850 840 01 30

2. yusuf0686

yusuf0686 Aktif Üye

Şikayet var tarzi sitelere yazin
    Bazen oradan sonuc alinabiliyor
    Ben superonline iademi buraya yazarak yaptirdim

3. Enterprise

Oraya yazdım Hocam bunlar baya nitelikli duruyorlar site wordpress altyapı godady lg bizle alakası yok diyor adınızı kullanıyor diyorum bizi bağlamaz diyor iyice bulaşık makinesindende lg dende soğudum bir anlık dalgınlık birsürü uğraş oldu bana polis kaymakam

4. bahar0147

bahar0147 Site Gezgini

Hocam tüketici hakem heyetine şikayet edin

5. bilisim_06

bilisim_06 Aktif Üye

Bütün markalar ve servisler için durum aynıdır. Ayırt etmeniz gereken şey ÖZEL ve YETKİLİ SERVİS farkıdır. Siz özel servis çağırıp yaptırmışsınız sonra arızalanınca yetkili servisi çağırmışsınız

6. Enterprise

Yok Hocam yetkili servis 2 kere geldi 3.de gelicez dedi saat vermedi bende yanlışlıkla burayı aradım durumu anlattım yarın 9da geliyoruz dediler randevu çakışması olmaz dimi dedim yok yok biz aynı yeriz zaten dediler geldiler parça lazım deyip parayı almışlar ben evde yoktum☹️

7. erayzor

erayzor Üye

Güzelim ülkem dolandırıcılarla dolmuş. Nereye baksam bir üçkağıtçılık, dolandırıcılık. Namuslu, hak hukukla iş yapanların nesli tükenmiş bu ülkede. Ceddimiz bu halimizi görse neler derdi acaba.

8. Enterprise

Kesinlikle paramızı nasıl korusak kaptırmasak kaygısıyla dolu sürekli kafamız

9. kendir_li

kendir_li Seçkin Üye Seçkin Üye

Benzeri bir olay haberlerede çıkmıştı. Adamlar parça lazım deyip 500 liraya yakın alıp gitmişlerdi. Bu tür durumlarda para ödemeden önce ürünün çalışır hale gelmesi şart kaldı ki 350 lira gibi bir parayı servis fişi fatura almadan kesinlikle vermemek lazım. Yapacağınız şey adamlar size geri dönmüyorsa bir kac gün sonra baska adrese, baska bir telefondan, başka bir arıza için çağırıp polise suç üstü yaptırmak. Haberlerde ki olayda o şekilde yakalanmıştı adamlar.
    Bulaşık makinası icin böyle yüksek tamir ucreti odememek lazım. 650 700 lira gibi fiyatlara 3 yıl garantili ürünler alınabiliyor. 150 lirada ver, çıkar garantiyi 7 yıla. Bozuldumu hiç uğraşma bile.

10. erkna

erkna Seçkin Üye Seçkin Üye

Memlekette dolandırıcıdan daha bol birşey kalmadı... Allah sonumuzu hayır eylesin...

11. theogus45

theogus45 Aktif Üye

Kaymakam veya valilik bünyesindeki hakem heyetine şikayet edin yada savcılığa dilekçe yazabilirsiniz

12. Enterprise

Hocam adam fatura da kesiyor elimde servis fişi vs.si var aynı makine 1 ay önce de bozuldu yine 359tl ödedik meblağ aynı olunca anlayamamış eşim☹️Bir de çocuk hasta uykusuzluk vs herşey zemin hazırladı makine 1500tl yarısını ödemiş olduk bidaha☹️

13. mevzuat

mevzuat Seçkin Üye Seçkin Üye

geçmiş olsun. en azından sonrasında alacak kişiler için fikir olsun, lg-samsung-simens gibi markaların beyaz eşyaları çok kalitesizdir. Servisleri kötü ve parçaları pahalıdır.

televizyomu philpsden sharptan
    telefonu sony den xiaomiden
    çamaşır makinesini, fırını arçelikten
    buzdolabı, derin dondurucuyu profilodan
    yazıcıyı hp den epsondan
    hoparlörü logitechten
    süpürgeyi dysondan elektroluxten
    saçkurutma makinesini powertec den
    traş makinesini moserden
    kücük mutfak ev aletlerini tefal,braun veya philpsden

...... tavsiye derim.

Yüklüyor...