Sanırım yine bir torba yasada daha olacağız :)

Kodla Büyü

tati

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.mynet.com/haber/politika/huk ... i-861668-1

“MİLLİ EĞİTİM KENDİ İÇİNDE EK DERS VERECEĞİ FORMÜL ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR”
Bozdağ, öğrenci yurtlarının artırılması, okullaşma, öğretmen atamaları itibariyle Türkiye’de eğitimden herkesin eşit imkanlarda yararlanması konusunda ciddi adımlar attıklarını kaydederek, “Bütün bu iyileştirmeler de öğrencilerimizin daha iyi yetişmesine, ara destek ihtiyaçlarının azalmasına büyük katkı sağlamıştır. Bundan sonraki süreçte de eğitimin kalitesini artırma ve öğrencilerimize destek olacak başka mekanizmaları milli eğitim içerisinde de ihdas etme konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ayrı bir çalışma yürütmektedir. İlave, ek dersleri kendi iç mekanizmasında verecek formüller üzerinde de çalışıldığını biliyorum. Bittiğinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Kanun tasarısı olarak Meclise geldiği zaman içerisinde neler var neler yok görülecek ve o zaman eleştirilerin yapılması daha sağlıklı olacaktır” dedi.

Bence de okul kendisi versin diyecekler doktorlar gibi :) ama farklı göstecekler halka muhteşemmiş gibi gösterip sonra gösterecekler bize :)

öğretmenlere 8-17 mesaisi tekrar gündeme geldi. bence okul bittikten sonra 5 e kadar zorunlu mesai yaptırıp bu süre içinde de ek ders ücretiyle kurs verdirecekler. eskiden de buna benzer halk eğitimle ortaklaşa yetiştirme kursu açılıyordu fakat zorunlu değildi. şimdi zorunlu olacak ve okullar bunun planlamasını kendileri yapacaklar diye düşünüyorum.

köy okullarında servisle gidilip gelindiği için öğretmenler 8-16 okulda zaten dersi bitsede gidemiyo.
iyi tasarlanırsa faydalı olabilir.

Bu dersaneleri kapatmak için uygulamaya koymak istedikleri bir proje.
Öğretmenlere bu işi yıkarak dersaneleri kapatmak istiyorlar.

Özel derslerle vergisiz merdiven altı olacağını düşünmüyorlar.

Geri