Şanlıurfa: EĞİTİMBİR-SEN'den toplu istifa edeceğiz

Kodla Büyü

Savunan Adam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Değerli arkadaşlar. Sözü fazla uzatmadan şunu kısaca söyleyeyim. 4 öğretmen arkadaşımla birlikte (sadece Allah rızası için)milletvekilleri için bir gecede %100 zammı jet hızıyla onaylayan, şike davası için 6 aylık bir yasayı jet hızıyla değiştiren, bununla birlikte mili eğitim camiasının temel taşı olan öğretmenlere yapılan zulme bir nebze olsun karşı çıkmak için, ayrıca mevcut hükümetin yanlışlarını kesinlikle onaylamadığımızı belirtmek amacıyla üyesi olduğumuz EĞİTİMBİR-SEN'den istifa edeceğiz. Şuan için 5 öğretmen arkadaşız. Toplu halde istifa edeceğiz. Eğer bize katılmak isteyen öğretmen arkadaşlarımız olursa bu konu üzerinden gününü ayarlar ve istifalarımızı il şubesine sunarız.

Hz. Ömer(ra):"Ey Mü'min kardeşlerim. Benim bir yanlışımı görürseniz, ne yaparsınız?"
Sahabe:"Seni kılıcımızla düzeltiriz."
Hz. Ömer(ra):"Hamdolsun, yanlış yaptığımda beni kılıcıyla düzeltecek kardeşlerim var."

Not: İstifa etme düşüncemizde Eğitimbir-sen'e bağlı olan Şekerbank'tan sürekli olarak cep telefonlarımıza gelen "Uygun Faiz" içerikli mesajlar da etkili olmuştur.

ben adanada görev yapıyorum. ben eğitimsen den istifa ettim. kararınızı destekliyorum. branşdaşlarımızın hepsi istifa etmeli sendikalı olanlar. hocam en etkili tepki bu. sendikanın adı önemli değil.
şu anda biz bu durumdaysak en büyük sorumluları sendikalar.

Tebrik ediyorum hocam ancak istifa ederken bunun sebeplerinide belirtin eğitim bir sen yöneticilerine. Sizi vazgeçirmeyede çalışabilirler ancak belki onlarında bakışında sanmıyorum ama bir değişiklik olabilir.

beskaza' Alıntı:
Tebrik ediyorum hocam ancak istifa ederken bunun sebeplerinide belirtin eğitim bir sen yöneticilerine. Sizi vazgeçirmeyede çalışabilirler ancak belki onlarında bakışında sanmıyorum ama bir değişiklik olabilir.

Teşekkür ederim hocam. İstifa gerekçemizi ayrıntılı ve ortak bir şekilde belirteceğiz. Merak etmeyin, Allah'ın izniyle bizi vazgeçirtemezler. Konuyu buraya açtım ki Şanlıurfa'da görev yapan arkadaşlarla toplu halde istifa edelim. "Bie elin nesi var, iki elin sesi var" hesabı.

kararınızı :alkis: :alkis: :alkis:
yakışır hocalarım...biz o işi çoktan hallettik...şöyle güçlü bir tokat zamanı gelmedimi

memo41' Alıntı:
kararınızı :alkis: :alkis: :alkis:
yakışır hocalarım...biz o işi çoktan hallettik...şöyle güçlü bir tokat zamanı gelmedimi

Yukarda bir hocamızın dediği gibi zamanı geldi de geçiyor hocam...

eğitim bir senli olupta hiçbir iş yapmadıklarını düşünenlerdenim... Yakındır istifa...

eyolcu' Alıntı:
eğitim bir senli olupta hiçbir iş yapmadıklarını düşünenlerdenim... Yakındır istifa...

Hocam, hiç beklemeyin derim, arkadaşların dediği gibi, güçlü bir tokatın zamanı geldi de geçiyor.

altf4_01' Alıntı:
biz de urfadayız.hangi gün istifa edelim hocam.eşim ve ben sendikalıyız.bizde katılırız size

hocam bu haftaiçi büyük ihtimalle bir öğleden sonrası olacak. Günü size özelden veya buradan mesajla bildiririz hocam.

ben sivastayım, okulumdaki bir kaç arkadasla birlikte istifa etmeyi düşünüyoruz, hocam toplu istifa olacaksa zaman bildirirseniz sevinirim. yoksa bu hafta içinde ben de bu işi halletmeyi düşünüyorum

berra_u' Alıntı:
ben sivastayım, okulumdaki bir kaç arkadasla birlikte istifa etmeyi düşünüyoruz, hocam toplu istifa olacaksa zaman bildirirseniz sevinirim. yoksa bu hafta içinde ben de bu işi halletmeyi düşünüyorum

Sivas'a selamlar hocam. biz de bu haftaiçi yapmayı düşünüyoruz. Günü kesinleşince mesaj atarım hocam inşaallah.

Savunan Adam' Alıntı:
Merhaba Değerli arkadaşlar. Sözü fazla uzatmadan şunu kısaca söyleyeyim. 4 öğretmen arkadaşımla birlikte (sadece Allah rızası için)milletvekilleri için bir gecede %100 zammı jet hızıyla onaylayan, şike davası için 6 aylık bir yasayı jet hızıyla değiştiren, bununla birlikte mili eğitim camiasının temel taşı olan öğretmenlere yapılan zulme bir nebze olsun karşı çıkmak için, ayrıca mevcut hükümetin yanlışlarını kesinlikle onaylamadığımızı belirtmek amacıyla üyesi olduğumuz EĞİTİMBİR-SEN'den istifa edeceğiz. Şuan için 5 öğretmen arkadaşız. Toplu halde istifa edeceğiz. Eğer bize katılmak isteyen öğretmen arkadaşlarımız olursa bu konu üzerinden gününü ayarlar ve istifalarımızı il şubesine sunarız.

Hz. Ömer(ra):"Ey Mü'min kardeşlerim. Benim bir yanlışımı görürseniz, ne yaparsınız?"
Hz. Ömer(ra):"Hamdolsun, yanlış yaptığımda beni kılıcıyla düzeltecek kardeşlerim var."

Not: İstifa etme düşüncemizde Eğitimbir-sen'e bağlı olan Şekerbank'tan sürekli olarak cep telefonlarımıza gelen "Uygun Faiz" içerikli mesajlar da etkili olmuştur.

Nuri Hocam sizin gibi objektif düşünen, zulme, haksızlıklara kayıtsız kalmayan arkadaşları gördükçe umutlanıyorum.
Birgün tekrar görüşmek dileğiyle ;)))

türk eğitim-sen başkanı ismail koncuk öğretmenlerin hakkını sürekli savunan birisi. kpss kopya olayınında üzerine çok düşmüştü

Estağfirullah hocam, güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim ama biz günahkar ve aciz bir müslüman olarak sadece Allah rızası için ve "Zulme karşı susan dilsiz şeytandır" hadisine muhatap olmamak umuduyla bir nebze olsun küçük de olsa yapılan zulme karşı tepkimizi ortaya koymak istiyoruz. Alah razı olsun hocam...

daha duruyor musunuz? Ben hiç sendikaya üye olmadım ama üye olmayı ve İstifamı basmayı çok isterdim

sendika yöneticileri hükümet ne derse onun dışına çıkamazlar
hükümet memurlardan veya öğretmenlerden şu hak alınacak derse sıkıyorsa okey demesinler siz kendi adınıza sendikaya üye olurken imzaladığınız şeyleri okuyun siizn adınıza karar verebilir sizin adınıza anlaşma yapabilir sizin adınıza hak verir alır vs gibi yorumlar çıkıyor işte bu yüzden sendikacılık demek sömürücülük demektir helebirde sendikacılar hükümet adamıysa keten helvasından da olursunuz ona göre öbür türlü bireysel olunca sendika olmayınca her türlü mahkemeden herşeyi dönderebilirsiniz ama sendika adınıza karar aldı mı imzanızla zaten baştan kbul ettiiniz denir hiç bir hak talep edemezsiniz.

Ben Türk-eğitimsenden istifa ettim 3 gün önce.
Amaçları hakkımızı savunmak değil bence.

Savunan Adam' Alıntı:

EĞTİTİM BİR SEN LE NE ALAKASI VAR KARDEŞİM. BİR SİTEDEKİ AÇIKLAMALARI BİR OKU....

bugüne kadar hiçbir sendikaya üye olmadım..ne kadar doğru bir karar verdiğimi son yıllarda yaşananlar gösteriyor..

serkanozen1' Alıntı:
Savunan Adam' Alıntı:

EĞTİTİM BİR SEN LE NE ALAKASI VAR KARDEŞİM. BİR SİTEDEKİ AÇIKLAMALARI BİR OKU....

Hocam sitedeki açıklamaları da okudum, ekrandaki açıklamaları da dinledim. Herşey güneş gibi ortada. kim yanlış yaparsa yapsın samimi bir şekilde karşı çıkmak gerekir. yoksa sözüm ona göz boyamak, kamuoyu karşısında yapmacık sözlerle güya hükümetin yanlışlarına karşı çıkma oyunu oynamak kendimizi kandırmaktır.

Sendika aidatlarını devletin ödediği bir düzende sendika memur haklarını nasıl savunacak???
Gücünü hükümetten değil de emekçiden alan bir sendika var olmadıkça en iyisi alayından uzak durmak.

technolog' Alıntı:
Ben Türk-eğitimsenden istifa ettim 3 gün önce.
Amaçları hakkımızı savunmak değil bence.
Hocam tebrik ediyorum kararınızdan dolayı...
Bende iki hafta önce Türk Eğitim sen den istifa ettim. Bence Eğitim Bir sen den farkı yok. Göstermelik 3-5 kişiyle yapılan dilekçe eyleminden başka bişey yapmadılar.
İstifa etmeden önce sendika genel sekreteri Musa beyle görüştüm. Adamların tuzu kuru. Öğretmenleri düşünen yok.Bana internet sitelerine verdikleri reklamlardan bahsediyo eylem diye...
Ayrıca sembolik bir dilekçe yazıp faxladımm sendikaya...

Memur için bir yasayı aylardır meclis gündemine getiremeyen vekiller kendi maaşları söz konusu olunca bir gecede hallettiler. Bu davranış bu millete karşı resmen bir küfürdür, bir hakarettir. Tabi anlayabilirsek.

21 Aralıkta bu yüzden grevdeydik. Grev'li Toplu Sözleşme, Güvenceli İstihdam, İnsanca Yaşayacak Temel Ücret, Ek Ödemelerin Emekliliğe Yansıtılması" taleplerimizi dile getirdik.

21 Aralıkta diğer sendikalar da destek verseydi belki bugün daha farklı olurdu, ama yukarıdakilerin istediği tablo zaten bu, böl parçala. Artık birlikte hareket atme zamanı, böyle bölünmeyle parçalanmayla gelinen noktada görüldüğü gibi sadece vekiller faydalanıyor.

cuma günü toplu istifa edin ( mübarek gün )
2011 yılının son günü ayın 30 u ses getirir
yeni yıla HARRAN-SEN olarak girersiniz.. :D :D :D

Ben istifa etmiyecem bir dahaki sefere il başkanı olup 5 bin kaymelik maaş , altımda araba ve cep telefonu ile gezecem :)

Geri