Şanlıurfa: EĞİTİMBİR-SEN'den toplu istifa edeceğiz

Kodla Büyü
ben ebs den istifa ettim ve sendikasız kalıp yine hükümete destek vereceğime tarafsız olmalarından dolayı birlik olarak çatısı altında toplanabileceğimiz bir sendika olduğunu düşündüğüm eğitim söz sen e geçmek için dilekçemi verdim.

esesim26' Alıntı:
Herkesin tepkisi Eğitim Bir sen e... Onların tepkisizliğinin nedeni ortada... fakat Türk Eğitim sen in tepkisizliğinin nedenini anlamak mümkün değil... Geçmiş senelerde Ankara da büyük eylemler yapan sendikalr bu kadar önemli bir konuda dostla alış verişte görsün hesabı parmakla sayılacak adamnla eylem yaptık diyor... Pes valla...

öncelikle türk ğeitim sen e haksızlık yapıyorsunuz.
ek ödeme için
a) 300 bine yakın dilekçe toplnadı ve başbakanlığa gönderildi.
b) hemen hemen her ilde her çarşamba eylem yapılıyor
http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=14055
c) genel başkan ismail koncuk bizzat bakana bu işin peşini brakmaycaklarını gerkirse çok büyük eylemde yapcaklarını söyledi.

özür grubu için yapılanlarıda biliyorsunuz

ayrıca bilişimcilerin derslerinin önümüzdeki yıla gelmesi için ciddi çalışmlar yapılacak
2009 dan beridir devamlı bakanlığı bu konuda rahatsız eden türk eğitimsee haksızlık etmeyelim.

unutmayalım ki öğretmen camiası yetkiyi türk eğitimsenden almış eğitim bir sene vermiştir.

bu gün vekillerin aldıkları zammı kınayarak ve eğitim çalışanlara ek ödeme vermeyelere karşı tabutlu eylem yapıldı
http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=14068

Türkoğlu' Alıntı:
esesim26' Alıntı:
Herkesin tepkisi Eğitim Bir sen e... Onların tepkisizliğinin nedeni ortada... fakat Türk Eğitim sen in tepkisizliğinin nedenini anlamak mümkün değil... Geçmiş senelerde Ankara da büyük eylemler yapan sendikalr bu kadar önemli bir konuda dostla alış verişte görsün hesabı parmakla sayılacak adamnla eylem yaptık diyor... Pes valla...

ek ödeme için
c) genel başkan ismail koncuk bizzat bakana bu işin peşini brakmaycaklarını gerkirse çok büyük eylemde yapcaklarını söyledi.

ayrıca bilişimcilerin derslerinin önümüzdeki yıla gelmesi için ciddi çalışmlar yapılacak
2009 dan beridir devamlı bakanlığı bu konuda rahatsız eden türk eğitimsee haksızlık etmeyelim.

unutmayalım ki öğretmen camiası yetkiyi türk eğitimsenden almış eğitim bir sene vermiştir.

bu gün vekillerin aldıkları zammı kınayarak ve eğitim çalışanlara ek ödeme vermeyelere karşı tabutlu eylem yapıldı
Sizinle tartışmaya girmek istemem ama gerçekten Türk eğitim senin yapabileceklerinin bu kadar olduğuna inanıyormusunuz?
Ankara da yapılabilecek en az 10000 kişilik bir eylem ne kadar ses getirir tahmin edebiliyormusuz...
Gönderilen dilekçelerin veya her ilde üç beş kişiyle yapılan eylemlerin dikkate alındığını mı düşünüyorsunuz?

Değerli öğretmenim sende katıl eylemin sesi büyüsün, ne yapalım öğretmenler odasında mavra mı atalım, o sendika bu sendika önemli değil benim öğretmenimin hakkını savunan tüm sivil toplum örgütlerini desteklerim, bilişimciler bir araya gelelim ankarada eylem yapalım 200 kişi toplandı. Türk eğitim sen 6 haftadır her çarşamba valilik önlerinde basın açıklaması yapıyor, kesk 21 aralıkta iş bırakma eylemi yaptı. Katılın o eylemlere sendika üyesi olmanıza gerek yok orada 100 kişi yerine 5000 kişi olalım bu insanlar bizim için mücadele ediyor.Eğitim birsen ne yapıyor bakandan izin alıyor mahkemeye veriyor masaya eğitim bir sen oturacak yetkili sendika olarak bakalım ne kadar zam elde edebilecek. Neyse mesleğimle ilgili soruna geleyim eğer biz böyle susmaya devam edersek ortalıkta ne dersimiz kalır, sonunda da biz sıradan bilgisayar tamircisi oluruz.

İyi geceler

egebote' Alıntı:
Değerli öğretmenim sende katıl eylemin sesi büyüsün, ne yapalım öğretmenler odasında mavra mı atalım ben o sendika bu sendika önemli değil benim öğretmenimin hakkını savunan tüm sivil toplum örgütlerini desteklerim, bilişimciler bir araya gelelim dedik 1 ankarada eylem yapalım 200 kişi toplandı. Türk eğitim sen 6 haftadır her çarşamba valilik önlerinde basın açıklaması yapıyor, kesk 21 aralıkta iş bırakma eylemi yaptı. eğer biz böyle susmaya devam edersek ortalıkta ne dersimiz kalır bizde sıradan tamirci oluruz.

İyi geceler
İstifa edene kadar bütün eylemlere katıldım ama katılırkende bu eylemlerin sonuç getirmeyeceğini biliyordum ve bunları dile getirdim...

Tarafsızlığımı bozmadım, bozmaya da niyetim yok. Hangi sendika siyaset dışı bir hak savunması yaparsa desteklerim. Hangi sendika hatalı bir iş yaparsa ayıplarım. Bizim branşımızı hiç bir sendika tam anlamıyla dert edinmedi, ben neden sendikaları dert edineyim ki... Eğitim söz-seni, Sefa hocamı tebrik ve takip ediyorum... Şunu da söyleyeyim, gerçekten siyasi hiç bir görüşü olmadığına emin değilim bu bir, ikincisi Sefa hocam bazen haklı olarak kızgınlıkla bazen de haksız olarak onaylamadığım şekilde iletişim kurdu forumla. Umarım aynı hataları yapmaz.

Hiç bir sendikanın bizim için yapabileceği bir şey yok diye düşünüyorum. 600 binlik bir camiada 12 bin kişiyi kimse takmıyor, takmaz da... En ufak bir sıkıntıda zaten kötü olan da biz oluyoruz. Bizim sorunumuzla ilgilenecek birim bile yok görünürde, muhatabı olmayan, bakanın umrunda olmayan bir sorun nasıl çözülecek merak ediyorum.

Ben seminer döneminde istifa ettim çok da doğru bi karar vermişim artık herkes işine geldiği gibi davranıyor aynı görüşte olmadığı halde menfaat için partiyi sendikayı tutanlar var biyerlere de geliyorlar gönülden bağlı olablar da ......... yiyorlar boşverin yaaa bu hükümetin suyu ısındı tutacakları yükü de tuttular yapacaklarını da yaptılar hepimize GEÇMİŞ OLSUN

Kayseride ilçenin birinde Eğitim Birsen İlçe Temsilcisi Müdürün okulunda öğretmenler sendikadan istifa etmeye karar verir. Ancak bunu müdüre kimin söyleyeceği tartışma konusu olur. Sonra içlerinden biri başka birinin adını vererek bizi istifaya zorluyor der. Son müdür istifaya zorlayan öğretmeni çağırır. Hocam istifa öğretmenleri istifaya zorluyormuşsunuz. Öğretmenin cevabı: Müdürüm onlar istifa etmek istiyor ben onları istifadan vazgeçirmeye çalışıyorum.

Türkoğlu' Alıntı:
esesim26' Alıntı:

ek ödeme için

sendikam yok diyerek yazayım, SONUÇ?

protesto edilecekse sadece hükümete yakın olduğu söylenen eğitim bir sen değil hepsinin protestosu gerekir..Burada yazanların çoğu zaten birsen li olmayan sendikacılar, bir kısmı benim önceki halim gibi aman bir sendika olması gerekirmiş diye üye olanlar... Bana sonuç lazım o bunu yapmış bu bunu yapmış...bana sana ona ne faydası olmuş? Türk eğitimsen tek yetkili iken ne yapmış ki eğitim bir sen ne yapsın? bunların 3 ü 5 i de aynı al birini vur ötekine..Sendikacılık değişmesi lazım sendikacı milyarder olmamalı..Devlet herhangi bir memura 20-30 bin maaş veriyorda benim mi haberim yok?Nereden buluyor bunlar bu kadar parayı?

eya' Alıntı:
Tarafsızlığımı bozmadım, bozmaya da niyetim yok. Hangi sendika siyaset dışı bir hak savunması yaparsa desteklerim. Hangi sendika hatalı bir iş yaparsa ayıplarım. Bizim branşımızı hiç bir sendika tam anlamıyla dert edinmedi, ben neden sendikaları dert edineyim ki... Eğitim söz-seni, Sefa hocamı tebrik ve takip ediyorum... Şunu da söyleyeyim, gerçekten siyasi hiç bir görüşü olmadığına emin değilim bu bir, ikincisi Sefa hocam bazen haklı olarak kızgınlıkla bazen de haksız olarak onaylamadığım şekilde iletişim kurdu forumla. Umarım aynı hataları yapmaz.

Hiç bir sendikanın bizim için yapabileceği bir şey yok diye düşünüyorum. 600 binlik bir camiada 12 bin kişiyi kimse takmıyor, takmaz da... En ufak bir sıkıntıda zaten kötü olan da biz oluyoruz. Bizim sorunumuzla ilgilenecek birim bile yok görünürde, muhatabı olmayan, bakanın umrunda olmayan bir sorun nasıl çözülecek merak ediyorum.
siyasi bir görüşü olduğunu düşünüyorsan veya bildiğin bişey varsa bizede söyle biz de bilelim gerekirse ondan da istifa ederim. sefa hocamın iletişimine gelince kim iyi niyetle bir düşünce atsa ortayua veya bişeyler yapmaya çalışsa hemen karşı çıkan o işi sabote etmeye çalışan arkadaşlarımız olduğunu sen de biliyorsun. bence sefa hocam gerçekten bizim yanımızdaydı ve gerçekten tüm gayretiyle diğer sendikalarla kıyaslanmayacak kadar emek harcadı. hatalarıda olmuş olabilir ama her gülün birde dikeni vardır. hatasız kul olmaz vs... ben kendi çapımda tepkimi böyle veriyorum herkesde kendi çapında bir tepki versin. tepkisiz kalanlara takım tutar gibi parti ve sendika tutanlara çıldırıyorum en çok 8)

haklarımızın savunması için sendikalar var..ve biz genelde birşeylerin etkili olabilmesi için tüm sebdikaların ortak karar almasını istiyoruz...ama bu gerçekleşmiyor....illada birileirnin birşeylermi yapması gerekiyor...sendika yönetimini belirleyen tabandır..ben sendikam beniim haklarımı savunmada yeterli gelmezse yapılması gereken o sendikadan istifa etmektir..hangi sendika olursa olsunnn bu hatır gönül işi değildir...haklarımın savunulmasıdr...ve istifalar verilebilecek en etkili ve en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum....

Kararınız için sizi tebrik ediyorum.
Ama bunu bu forumda değil de daha çok öğretmenin olduğu memurlar forumlarında açsaydınız daha etkili olurdu. Burada bir tek bt öğretmenleri var.

Eğitim Bir Senli arkadaşlara!
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bir konuyu çok merak ediyorum. Açıklarsanız çok sevinirim.

Nasıl böyle bir sendikaya(bana göre sendika falan değil) üye olabiliyorsunuz(Bazı beklentileri olanları değil, temiz kalpli arkadaşları kastediyorum)?
Sendika çalışanların işverenine karşı hak arama amaçlı örgütlenmesidir. Eğitim bir sen İktidarın kurduğu bir sendikadır, nasıl iş vereninize karşı hak arayacaksınız? Hangi eylemleri yaptınız? 45 tl sendika aidatlarını kazandık diyorsunuz, bu ne demek, ol şu parayı bana karşı örgütlen. Bu kazanılmış bir hak değil kaybedilmiş bir özgürlüktür. Ayda 15 tl ye kendimizi satmaktır. İktidarın özellikle USTALIK döneminde TOPLUMUN IŞIĞI OLAN ÖĞRETMENLERİ aşağılama yıldırma politikasını nasıl içinize sindiriyorsunuz. Bu futbol takımı değil ki her zaman yanında olacaksın. Bir müslüman olarak nasıl din bezirganlığı yaparak. yedi sülalesini Karun gibi zengin yapanlara göz yumuyorsunuz.

Dilekçeyi yazıp istifa ettikten 1 sa sonra Türk-eğitimsen başkanı geldi ve hukuki olarak hiçbir sendikanın bizim hakkımızı savunamayacağını davayı şahsi açmamız gerektiğini söyledi. Anayasayı kabul ederek bu sendikal haklarımızın da elimizden alınmasına neden olmuşuz(hoş ben oy kullanamamıştım) yani sendikalar hukuki mücadele yapamaz ama biz sendikalarımızdan istifa ederek sesimiz duyurabiliyoruz. Ben sendika başkanına eğer sendika arkamızda olursa çoğumuzun üye olacağımızıve branş hakkımızı arayacaklarına emin olduğumuzda üye olabileceğimizi söyledim ve de sitelerinde geniş yer vermelerini istedim ancak öyle olabilir dedim ama öyle bir yiğitlik yapacak olan var mı?
Sendikaya karşı değilim aksine hakkımızı aramamızı sağlayan bir kuruluş ama arkamızda olduğunu hissetmeliyiz değil mi?
Okuyan sendika başkanı sorumlusu vb varsa hangisi olursa olsun bizim arkamızda olacağını hissetirecekse ben üye olurum diğer branştaşlarımın da olacağını düşünüyorum

pakgun' Alıntı:
Eğitim Bir Senli arkadaşlara!
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bir konuyu çok merak ediyorum. Açıklarsanız çok sevinirim.

Nasıl böyle bir sendikaya(bana göre sendika falan değil) üye olabiliyorsunuz(Bazı beklentileri olanları değil, temiz kalpli arkadaşları kastediyorum)?
Sendika çalışanların işverenine karşı hak arama amaçlı örgütlenmesidir. Eğitim bir sen İktidarın kurduğu bir sendikadır, nasıl iş vereninize karşı hak arayacaksınız? Hangi eylemleri yaptınız? 45 tl sendika aidatlarını kazandık diyorsunuz, bu ne demek, ol şu parayı bana karşı örgütlen. Bu kazanılmış bir hak değil kaybedilmiş bir özgürlüktür. Ayda 15 tl ye kendimizi satmaktır. İktidarın özellikle USTALIK döneminde TOPLUMUN IŞIĞI OLAN ÖĞRETMENLERİ aşağılama yıldırma politikasını nasıl içinize sindiriyorsunuz. Bu futbol takımı değil ki her zaman yanında olacaksın. Bir müslüman olarak nasıl din bezirganlığı yaparak. yedi sülalesini Karun gibi zengin yapanlara göz yumuyorsunuz.

:alkis:
Benimde bunu aklım almıyor bir türlü... Yapılan haksızlıklara bile bile ortak olmaktır bu...

esesim26' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
esesim26' Alıntı:

ek ödeme için

Sizinle tartışmaya girmek istemem ama gerçekten Türk eğitim senin yapabileceklerinin bu kadar olduğuna inanıyormusunuz?
Ankara da yapılabilecek en az 10000 kişilik bir eylem ne kadar ses getirir tahmin edebiliyormusuz...
Gönderilen dilekçelerin veya her ilde üç beş kişiyle yapılan eylemlerin dikkate alındığını mı düşünüyorsunuz?

eylem elbette etkili olur zaten eylemlerde yapılıyor ama eylem her zaman tam sonuç vermez. son 5 yılda sözleşmeli öğretmnler için türk eğitim sen 9 defa büyük eylem yapmıştır. ama sonuç alınamadı ama seçim olduğu için hükümet 5 yılda çözülmeyen sorunu 5 günde çözdü. ben türk eğitim senin mücadelesini takdirle karşılıyorum sonuçta bu hükümet türk eğitim sene çok baskı yapıyor. her ilde her çarşamba türk eğitim senin eylemi var aceba arınızda buna destek veren oldu mu?
aceba aranızda türk eğitim senin ankardaki eylemlerine katılan var mı? destek vermediğiniz bir sendikayı eleştirmek ne kadar doğru

Bugün öğretmenler odasında milletvekillerinin kendilerine yaptıkları zamları tartışırken şunu farkettim arkadaşlar. Nedense belli bir sendikaya mensup olan arkadaşlar sürekli yapılanları savunmaya, nedensiz ve anlamsız haklı göstermeye çalışırken diğer sendikalara üye olan arkadaşlar tüm milletvekillerini ki kendi görüşünde olanları da eleştirebiliyorlar. Biz ne zaman vazgeçeceğiz bağnaz anlayışımızdan bilmiyorum. Oysaki mensup olduğun kuruluş, sendika her neyse eğer hata yapıyorsa sen bu kuruluşun mensubu bile olsan bunu eleştirme erdemliliğini göstermelisin. Bu kişiliksizlik değil olgunluktur bence. Eğer bir yerde hata varsa, yanlış varsa buna sessiz kalmak bunu eleştirmemek en büyük suçtur, günahtır diye düşünüyorum...

üç maymun' Alıntı:
eya' Alıntı:

siyasi bir görüşü olduğunu düşünüyorsan veya bildiğin bişey varsa bizede söyle biz de bilelim gerekirse ondan da istifa ederim. sefa hocamın iletişimine gelince kim iyi niyetle bir düşünce atsa ortayua veya bişeyler yapmaya çalışsa hemen karşı çıkan o işi sabote etmeye çalışan arkadaşlarımız olduğunu sen de biliyorsun. bence sefa hocam gerçekten bizim yanımızdaydı ve gerçekten tüm gayretiyle diğer sendikalarla kıyaslanmayacak kadar emek harcadı. hatalarıda olmuş olabilir ama her gülün birde dikeni vardır. hatasız kul olmaz vs... ben kendi çapımda tepkimi böyle veriyorum herkesde kendi çapında bir tepki versin. tepkisiz kalanlara takım tutar gibi parti ve sendika tutanlara çıldırıyorum en çok 8)

Siyasi bir görüşü olduğunu düşündürecek bir şey görmedim ama aksini de görsem de diğer sendikaların durumundan dolayı şüpheyle yaklaşmak durumunda kalıyorum.

Ben tepkimi, yakınım dahi olsa, menfaat dahi vaad etse, sendika (ilçe temsilcilerinden gelen) üyelik tekliflerini (Eğitim sen hariç hepsinden teklif alıyorum sürekli) reddederek gösteriyorum. Kimse bizim sorunumuzla ilgilenmiyor. Kimsenin umurunda değiliz. Kimse de bir şey yapamıyor. Bakanlık hiç bir sendikayı takmıyor ki...

Sefa hocam çırpındı, hakkı yenmez...

Ben Mayısa doğru düşünüyorum, vazgeçtim il başkanı olup 5 bin gayme meaş :) ders yok öğretmenlik yok altında araba telefon gezip ağalık yapacağıma bağımsız takılırım :)

faruks' Alıntı:
konuyu açan arkadaş acaba istifa ettimi... bizi bilgilendirirse iyi olur...
meraklılar ne kadar fazlaymış
gözümün önünde şöyle bir film canlandı
inşaatın en üst katında birisi intihar için çıkmış, kenara yaklaşmış ve atladı atlayacak...
aşağıda ise bu olayı izleyenler bizler...
hatta bu durumu elinde telefonla kameraya çeken vatandaşlar...
- atamaz atamaz....(genç macera arayan bir genç)
- eee sıkıldım atlıyacaksan atla be adam... (sıkılmış alış verişe çıkmış bir kokoş)
konuşmalar bu şekilde devam eder...
herkes merakla olayı izlemektedir..
polis arabasının sesi duyulur.... (DA Dİİİ DA Dİİİİ)
-açılın açılın....(yönetimin ayak sesleri.. birazdan konu banlanacaktır..)
.....
.....

Cemal TANER' Alıntı:
Ben Mayısa doğru düşünüyorum, vazgeçtim il başkanı olup 5 bin gayme meaş :) ders yok öğretmenlik yok altında araba telefon gezip ağalık yapacağıma bağımsız takılırım :)
mayısta bu işi kaparsan istifa etmiş gibi olursun bir kere daha düşün hocam ha istifa edip sallamış ha yönetici olup kimseyi sallamamışsın aynı kapıya çıkıyor.
:D

faruks' Alıntı:
konuyu açan arkadaş acaba istifa ettimi... bizi bilgilendirirse iyi olur...

merhaba değerli arkadaşlar. Şanlıurfa'daki istifa edecek arkadaşlarla görüşmemiz neticesinde 13 OCAK 2012 CUMA günü toplu istifa etmeye karar verdik. Bilginize...

bence istifa değilde linkteki gibi bir eylem etkili olacaktır. https://twitter.com/#!/TwitDayi/status/152712461080997888/photo/1/large :)

Bu arada ben isminde Türk bulunan sevgili sendikamsımıza üyeydim eşim ise isminde Bir bulunan sendikamıza üye size küçük bir bilgi eşim bundan 1 sene evvel dilekçe verip sendikasından istifa etti, en azından biz öyle sandık ancak sonradan öğrendikki hala bu sendikamıza üye dedik noluyor dedilerki dilekçede ıvır zıvır bilmem ne hata varmış o sebeple işleme konulamamış. Len adam işleme koymuyoruz diye haberdemi vermez diyecektim ama duyma sıkıntısı olanlarla konuşmadığım için birşey demedim.

1- dilekçeyi vermeniz garip ama istifa edebilmeniz anlamına gelmiyor.
2- bizi önemserlermi demeyin bir kişiyi kaybetmemek için bile türlü entrikalar çeviriyorlar.

Ben Eğitim-Bir Sen2 sendikasına üyeyim.
İstifa edip ne yapacağız,sendika ya ayda 10 TL kesiliyor üç ayda 45 geri veriyorlar,ayrıyetten benim düşünce yapıma uygun ve en önemlisi aldıkları aidatları bizim için harcıyorlarşbizim için hayır bile yapıyorlar,nitekim örgütlü olmak güç oluşturuyor,eğitim bir-sen sendikasından memnunum vesselam.

aydin67' Alıntı:
İstifa edip ne yapacağız,sendika ya ayda 10 TL kesiliyor üç ayda 45 geri veriyorlar,ayrıyetten benim düşünce yapıma uygun ve en önemlisi aldıkları aidatları bizim için harcıyorlarşbizim için hayır bile yapıyorlar,nitekim örgütlü olmak güç oluşturuyor,eğitim bir-sen sendikasından memnunum vesselam.

vesselam?????

aydin67' Alıntı:

hacım 3 ayda 1 15 tl yılda 60 TL kardasın gel ben sana her sene 75 TL verim benim sendikaya gel hürsen, bağımsız bağlantısız, hür bir sedika
tek yapman gereken sendikanı sorana sendikam yok hür takılıyorum diyeceksin trink 15 gaymede yılda karda olacan yapılan haksızlıklarada yardım ve yataklık etmicen vicdanende rahatlama garanti

Geri