SAP Eğitimi Nedir? Bilgisi olanlar?

Kodla Büyü

kaanrevan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar SAP eğitim kursu için bir kaç bilgiye ihtiyacım var. Araştırdım bulamadım pek birşey. Bir programdan bahsediliyor. İleri düzey bilgiler isteyen birşey gibi sanki. Bunun kursunu falan verenler oldumu acaba? Bilginiz varmı?

hocam kütüphaneye kitabını almıştım kodlab'tan ama daha bugün geldi bakma fırsatım olmadı inan.

SAP ERP ilginç bir program hocam. Anlayamadım pek. Araştırıyorum ama ne kurulumu var ne bir doküman var. İlginç. Çok ileri düzey bir paket programa benziyor sanki. Ama inan daha kafamda somutlaştıramadım ne olduğunu.

Bizim inşaat mühendisi arkadaş kullanıyordu bina köprü ...vs çizimler haesaplar yapıyor..

sap öğrenmek için, öncelikle sap kullanılmasını gerektirecek bir ortamda çalışmak lazım geldiğini düşünüyorum.
"SAP'e geldik.. buradan sonra yola katırlarla devam edecez."

sap, erp yani kurumsal kaynak yönetimi programıdır. tüm kaynaklarınızın ölçümü kontrol edilmesi planlanması gibi işlerde kullanılır. tabi yazılımın fiyatı çok yüksek olduğu için genelde büyük firmalar kullanır. bu yüzden sap eğitimleri de genelde pahalıdır.

bir de genelde inşaat mühendislerinin kullandığı çizim, hesaplama yapan sap programı var o başka.

IT Sektörünün şu anda en çok para basan uzmanlık dalı, SAP eğitimide ilgili devasa yazılımın modüllerinin kullanımı, bakımı vs...öğretildiği eğitimlerdir...

Bildiğim kadarıy SAP özellikle yabancı firmaların kullanmış olduğu kurumsal kaynak planlama muhasebe finans gibi çeşitli bölümleri yani modülleri olan bir program yada sistem diyebiliriz. SAP çok kapsamlı ve detaylı üstelik maliyeti yüksek olan bir sistem. SAP ayarında aynı görevi gören birçok yönetim sistemi var.
Yine bildiğim kadarıyla SAP eğitimi çok pahalı ve bunu istanbul için konuşuyorum Bilge adam ve medyasoft tarafından verildiğini biliyorum. ancak biraz tuzlu..
kendi içinde her modül için ayrı bir eğitim ve masraf. ayrıca yine bildiğim kadarıyla yabancı dil gerekiyor..yani ingilizce... ki bunu öğretecek yukarıdaki kurslar ingilizce düzeyiniz hakkında bilgi istiyor..vs.
bir ara bu eğitimi almak istedim bilge adam yada medyasoft tan ...fiyatı duyunca vazgeçmiştim..
umarım yardımcı olmuşuzdur....
saygılar..

Bu konuyu bi hortlatalım bakalım..Geçenlerde bir arkadastan duydugumu aktarayım...Calıştıgı şirket SAP eğitimlerini başarıyla tamamlaması halinde maaşına 750 TL zam yapacagını soylemiş..Nasıl bir egıtım bu ya...Bilgisi olan yok mu????

Geri