Satılık 400 GB 3.5", 250 GB 2.5"

Kodla Büyü

eya

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar parça parça disklerimi satıp daha büyük 2 tane almak için elimdeki sabit diskleri satmak istiyorum.

Hepsi sorunsuz, kullandığım, bad sektor olmayan diskler.

400 GB 7200 RPM Sata 16M cache 3.5" Samsung HD403LJ Çok az kullanıldı. Ayda bir takıp yedek alıyorum sadece. 2008 Temmuz üretim. Garanti bitmiş olabilir. 5 yıl olayı buna vuruyor mu bilemeyeceğim. Sıfır gibi duruyor. 90 TL fiyatı.

250 GB 5400 RPM Sata 2.5" Samsung. Asus F3sv laptopumdan çıkarmıştım. Haftalık yedeklemede kullanıyorum. Garanti 5 yıl değilse bitmiştir. 100 TL düşünüyorum. Kutusu ile birlikte isteyen olursa + 25 TL.

500 GB 5400 RPM Sata II 2.5" Western Digiyal WD5000BEVT-35ZAT0. Samsung RV580JS-01TR'de şu an kullanıyorum. Bunu satmaktan vaz geçtim arkadaşlar.

Fiyatları tekrar düzenledim. Tekliflerinize de açığım.

Re: Satılık 400 GB 3.5", 250 GB 2.5" ve belki 500 GB 2.5" HDD

hocam hayırlı satışlar.

satabileceği düşünmüyorum hocam, yani şahsen harici harddisklere, yada dahililere(ki aparatları var hepsi hariciye dönüştürülebilir) benim çok ihtiyacım var, fakat boyutun dışındaki özelliklere (bilmem kaç prm sata mı ata mı kaç cache kaç inç, bunları pekte önemi yok, öncelik boyuttur)diye düşünüyorum...
ve kısacası fiyatlarınız bu boyutlar için oldukça pahalı, ve ikinci el olarakta düşündüğümüzde şahsi fikrim alıcınız çıkmaz..hayırlı satışlar yinede...

500 gblık 2.5inçlik yeni harici harddiskler 150-170e alınıyor. pahalı demişsin hocam bu forumda zor, bulunduğun yerde elden satabilirsin belki

storm' Alıntı:
satabileceği düşünmüyorum hocam, yani şahsen harici harddisklere, yada dahililere(ki aparatları var hepsi hariciye dönüştürülebilir) benim çok ihtiyacım var, fakat boyutun dışındaki özelliklere (bilmem kaç prm sata mı ata mı kaç cache kaç inç, bunları pekte önemi yok, öncelik boyuttur)diye düşünüyorum...
ve kısacası fiyatlarınız bu boyutlar için oldukça pahalı, ve ikinci el olarakta düşündüğümüzde şahsi fikrim alıcınız çıkmaz..hayırlı satışlar yinede...

Hocam teklife açığım. Uyarınızı da dikkate alarak ilk mesajdaki fiyatları biraz daha indiriyorum. Lütfen siz de teklifinizi yapın düşüneyim.

her_dem' Alıntı:
500 gblık 2.5inçlik yeni harici harddiskler 150-170e alınıyor. pahalı demişsin hocam bu forumda zor, bulunduğun yerde elden satabilirsin belki

Hocam sizin dediğiniz fiyatlar 6 ay önceki fiyatlardı. Taiwandaki hdd parçası üreten fabrikaların sel altında kalmasından dolayı fiyatlar 2'ye katlamış durumda şuan. Hepsiburadada 500 GB 2.5" lik harici diskler 200-350 TL arasında. 200 dediğim de kampanyada.

hocam hayırlı satışlar.o ürünleri dediğin fiyattan elden çıkarman mümkün gibi durmuyo.3.5" ler bu vakitten sonra alan olurmu bilmem alsada dediğin fiyata 2.5" leri mevcut.

samsung için kıyaslama yaparsan 640 GB kapasiteli 0 disk 215 TL civarı burada

ayrıca Wester digital in 0 fiyatı da şurada

YuLiaN' Alıntı:
hocam hayırlı satışlar.o ürünleri dediğin fiyattan elden çıkarman mümkün gibi durmuyo.3.5" ler bu vakitten sonra alan olurmu bilmem alsada dediğin fiyata 2.5" leri mevcut.

samsung için kıyaslama yaparsan 640 GB kapasiteli 0 disk 215 TL civarı burada

ayrıca Wester digital in 0 fiyatı da şurada

100 TL'ye 400 GB 2.5" mi mevcut hocam? Ben 400 GB için 100'e düşürdüm fiyatı, tertemiz disk sıfırdan farksız bence çok değil.

500 GB 2.5" WDC'yi satmaktan vazgeçeceğim zaten. Onu satıp 1 almanın şu aşamada pek bir artısı yok maddi açıdan. Diğer ikisini satıp bir tane 1 ya da 2 lik almak istiyorum işin aslı.

Fiyat hakkında yorum yapan herkese teşekkürler. Piyasa allak bullak. Yeni üretim sıfırların fiyatı çok yüksek geliyor. Fakat ürünü daha önceden almış ithalatçı ve satıcılar düşük fiyattan satmaya devam ediyor. Ancak o ürünler bitince iyice yükselecek gibi fiyatlar.

Bu arada tekrar belirteyim tekliflere açığım...

walla hocam 400GB eğer 2,5" olsa idi düşünebilirdim ama 2,5" olanın da kapasitesi düşük (250GB) size hayırlı satışlar

Arkadaşlarında dediği 3.5 inc alacak biri kapasiteye bakar. 400 gb 3.5 inci almak için maalesef düşük bir kapasite. 1-2 tb olsaydı alıcı rahat bulurdunuz.

Bizim bir arkadaş alacaktı yarın sorayım bakalım 3.5 luğu alacak mı hocam. Fiyatı uygun bir disk arıyordu teklifini yarın burdan yazarım.

eya' Alıntı:
250 GB 5400 RPM Sata 2.5" Samsung. Asus F3sv laptopumdan çıkarmıştım. Haftalık yedeklemede kullanıyorum. Garanti 5 yıl değilse bitmiştir. Sıfırı 280 TL. 125 TL düşünüyorum. Kutusu ile birlikte isteyen olursa + 30 TL.

500 GB 5400 RPM Sata II 2.5" Western Digiyal WD5000BEVT-35ZAT0. Samsung RV580JS-01TR'de şu an kullanıyorum. Sıfır fiyatı 300 TL. 200 TL düşünüyorum. Bunu en son satmayı düşünüyorum. Belki satmaya da bilirim. Diğer ikisi öncelikli.

Fiyatları tekrar düzenledim. Tekliflerinize de açığım.

Bunlar için şahsi kanaatim çok yüksek 200 tl ye 500 gb hdd ler var 2.5

Ör:

http://www.hepsiburada.com/Liste/seagat ... yId=100225

Malesef bu cihazlar alındıklarında pahalı ama satarken pek gitmiyor :(

eya' Alıntı:
storm' Alıntı:

Hocam teklife açığım. Uyarınızı da dikkate alarak ilk mesajdaki fiyatları biraz daha indiriyorum. Lütfen siz de teklifinizi yapın düşüneyim.

her_dem' Alıntı:

Hocam sizin dediğiniz fiyatlar 6 ay önceki fiyatlardı. Taiwandaki hdd parçası üreten fabrikaların sel altında kalmasından dolayı fiyatlar 2'ye katlamış durumda şuan. Hepsiburadada 500 GB 2.5" lik harici diskler 200-350 TL arasında. 200 dediğim de kampanyada.
hocam vatanbilgisayarda hemen hemen her haftasonu %25indirim oluyor. şu anda seagate 500 gb fiyatı 235 lira. %25 indirimle 175e geliyo. dediğim fiyat haftasonu alınacak fiyattı. fiyatıda düşürmüşsün, hayırlı alışverişler

her_dem' Alıntı:
eya' Alıntı:
hocam vatanbilgisayarda hemen hemen her haftasonu %25indirim oluyor. şu anda seagate 500 gb fiyatı 235 lira. %25 indirimle 175e geliyo. dediğim fiyat haftasonu alınacak fiyattı. fiyatıda düşürmüşsün, hayırlı alışverişler

Belirttiğiniz fiyatlardan dolayı 500 GB'lık olanı satmaktan vazgeçtim sayılır. Belirtmiştim. Teşekkürler.

Diğerlerinin fiyatlarını düşürdüm. Tekliflere de açığım.

ikisi 100 tl eder.... neticede harddisk .... hassas aygıt....

faruks' Alıntı:
ikisi 100 tl eder.... neticede harddisk .... hassas aygıt....

Hocam biraz fazla düşmediniz mi? Bilgisayar firmaları bile daha yüksek veriyor ki adam o fiyattan alıp satacak.

Hassas aygıt olduğunu söylüyorsunuz, ben de diyorum ki 400 GB olan toplasanız 100 gün ya kullanıldı ya kullanılmadı. Sıfırdan farkı sadece boşta beklemiş olması. Aydan aya yedek almak için takıyorum aparatla.

Eğer ikisini 100 tl'ye siz satıyorsanız ben satıştan vazgeçiyorum ve sizinkileri de alıyorum. 100 TL hazır hocam :idea:

eya hocam, mantığımız aynı..yani alınacaksa büyük boyutlu almak, yani siz elinizdeki satıp daha büyük boyut almak istiyorsunuz, ben de elimdeki parayla daha büyük boyut almak istiyorum( zaten hdd almak isteyenlerin yüzde 90 ı daha büyük boyut almak ister, 100veriyor x alıyor adam düşünüyor bi 100 daha veririm 2x alırım hemde sıfır)
bence satmaktan tamamen vazgeçin, içlerini doldurun ve bir köşeye atın, arşiv olarak saklarsınız lazım olunca da kullanırsınız...
benim şuan bu şekilde:
2tane 500gb
1tane 1,5 tb
1tane 120 gb
1tane 160 gb
1tane 250 gb
2tane de laptop
ve çok sayıda hasarlı hdd
hepsi dolu, çok az yer kaldı, ve hiç sizin gibi düşünmedim işte 2 tane 500 lüğü satayım 1 tane 1 lik alayım, hdd aldınız mı ya alırken en büyüğünü almaya çalışacaksınız,yada satarken elinizdeki küçükse satamayacağınızı bileceksiniz...
neyse başınızı ağrıtmayayım ama satış yapabileceğinizi hala düşünmüyorum,yaparsanıda hayırlı olsun ne diyeyim..
ve fiyat araştırması yaparken en önemli kriterlerden birisi de akakçedir(hdd için), bence hepsiburada değil :) ok kolay gelsin...

storm' Alıntı:
eya hocam, mantığımız aynı..yani alınacaksa büyük boyutlu almak, yani siz elinizdeki satıp daha büyük boyut almak istiyorsunuz, ben de elimdeki parayla daha büyük boyut almak istiyorum( zaten hdd almak isteyenlerin yüzde 90 ı daha büyük boyut almak ister, 100veriyor x alıyor adam düşünüyor bi 100 daha veririm 2x alırım hemde sıfır)
bence satmaktan tamamen vazgeçin, içlerini doldurun ve bir köşeye atın, arşiv olarak saklarsınız lazım olunca da kullanırsınız...
benim şuan bu şekilde:
2tane 500gb
1tane 1,5 tb
1tane 120 gb
1tane 160 gb
1tane 250 gb
2tane de laptop
hepsi dolu, çok az yer kaldı, ve hiç sizin gibi düşünmedim işte 2 tane 500 lüğü satayım 1 tane 1 lik alayım, hdd aldınız mı ya alırken en büyüğünü almaya çalışacaksınız,yada satarken elinizdeki küçükse satamayacağınızı bileceksiniz...
neyse başınızı ağrıtmayayım ama satış yapabileceğinizi hala düşünmüyorum,yaparsanıda hayırlı olsun ne diyeyim..
ve fiyat araştırması yaparken en önemli kriterlerden birisi de akakçedir(hdd için), bence hepsiburada değil :) ok kolay gelsin...

Yorumlarınız için teşekkürler hocam. Haklı olduğunuz noktalar var. Ama her malın da bir alıcısı var. Ürünler temiz olduğu için alıcı çıkabileceğini düşünerek satılığa çıkardım. Fiyat konusunda yanılmışım, uyarılarınızla düzelttim.

Satılırsa yenisini daha çabuk alırım, satılmazsa da illaki içine atacak bilgi bulunur.

gönlüm sizden yana bu konuda :)

ben bir ay önce 2 tb seagate 180 verdim. hocam kusura bakma ama senin o iki harddisk 100 tl eder.

Fiyatların çok uçuk olmuş keşke piyasaya göre bir fiyat biçseydin. İkinci el oluşları ve garantilerinin dolduğunu düşünürsek bu fiyatlar gerçekten yüksek. Niyetin varsa fiyatı biraz düşür ihtiyacı olan alsın. Hem senin işin görülsün hem onun. :)

2 sine bende 100 tl veririm hocam. sen kendince yazdıklarında muhakkak haklısın ama ürünler ister az ister çok kullanılsın, 2. el olması garantilerinin bitmiş olması yetiyor maalesef. açık artırma gibi olacak sanırım. :D

aakcakaza' Alıntı:
2 sine bende 100 tl veririm hocam. sen kendince yazdıklarında muhakkak haklısın ama ürünler ister az ister çok kullanılsın, 2. el olması garantilerinin bitmiş olması yetiyor maalesef. açık artırma gibi olacak sanırım. :D

Herkese yorumları için teşekkürler ama ama 650 GB kapasite 100 TL'ye satılmaz diye düşünüyorum şu an için.

Taş çatlasa 400 GB olanı 75'e versen diğeri de en kötü ihtimal 100'e düşer daha da düşmem heralde. Son fiyatları bu şekilde güncellemiş olalım :idea:

Düzenleme: Piyasa iyice yükselmiş arkadaşlar fiyatlar 100'e 125 yaptım tekrar. ilk mesajda güncel fiyatları görebilirsiniz.

moa' Alıntı:
ben bir ay önce 2 tb seagate 180 verdim. hocam kusura bakma ama senin o iki harddisk 100 tl eder.

Hocam o fiyata ben bulsam ben de kaçırmam :?:

Hd fiyatları gerçekten uçtu arkadaşlar. geçen bi baktım çok şaşırmıştım. (sel ile alakalı olduğunu bilmiyordum)
fiyat konusunda yorum yapmak anlamsız, alacak olan pazarlığını yapar işine gelirse alır yoksa almaz.

wertyu6' Alıntı:
Hd fiyatları gerçekten uçtu arkadaşlar. geçen bi baktım çok şaşırmıştım. (sel ile alakalı olduğunu bilmiyordum)
fiyat konusunda yorum yapmak anlamsız, alacak olan pazarlığını yapar işine gelirse alır yoksa almaz.

Yeni üretim HDD fiyatları daha da yüksek. Şu an stoklardakiler (maliyeti düşükken alınmış olanlar) satıldığı için düşük fiyatlara satılıyor. Hele onlar bitsin, fabrikalar üretime çabuk geçemezse o zaman görün fiyatları.

Merak edenler için http://www.pclabs.com.tr/2011/10/18/dis ... une-cikti/
http://www.wdc.com/tr/company/thailandupdates/

Hayırlısı. 75'e 100'e düştüm. Daha da düşmem zaten fiyatları. Artık pazarlıksız.

En son yazın 2,5" 750gb almıştım şimdi baktım 130 TL'ye almışım ama şu an fiyatlar uçuk.

@eya hocam son fiyatların bence şu anki fiyat çizgisinde makul, inş. alıcı bulursunuz ama ilk aklıma gelen bildiğim kadarıyla web işi yapıyorsunuz, hdd'den verilerinizin kurtarılıp kullanılmayacağından emin misiniz, belki akla gelmemiştir.

the_korsan' Alıntı:
En son yazın 2,5" 750gb almıştım şimdi baktım 130 TL'ye almışım ama şu an fiyatlar uçuk.

@eya hocam son fiyatların bence şu anki fiyat çizgisinde makul, inş. alıcı bulursunuz ama ilk aklıma gelen bildiğim kadarıyla web işi yapıyorsunuz, hdd'den verilerinizin kurtarılıp kullanılmayacağından emin misiniz, belki akla gelmemiştir.

Hocam çok özel bilgilerimi kullanırken bile 256 bit şifreli özel programla koruyor olduğumu varsayarsak yavaş format atmadan da satacağımı hiç sanmıyorum :++:

AxCrypt'i herkese tavsiye ederim. İstediğiniz dosyası 256 bit şifreliyor. İki kere tıkladığınızda açıyor, düzenliyorsunuz, kaydedip kapatınca tekrar şifreliyor ve bu arada windows içine atılan geçici dosyayıda güvenli siliyor :+1: İstediğiniz dosya ve klasörleri güvenli silme özelliği de var.

Bir önceki mesajımda belirttiğim linkleri ve benzerlerini incelediğinizde fiyatların en azından 1 yıl daha artacağını tahmin etmek zor değil.
WDC'nin sitesinden alıntı
Ekim ayının ortasında, Tayland’da su baskını olan iki fabrikamızdaki üretimi, çalışanlarımızı, ekipmanlarımızı ve tesislerimizi korumak amacı ile geçici olarak durdurduk. Buna ilave olarak, parça tedarikçilerimizin de çoğu etkilenmiş olduğundan, hard disk üretimi için gereken materyaller ciddi şekilde kısıtlı durumdadır. Tedarikçilerimiz ile bu etkinin büyüklüğünü değerlendirmek ve kısa-uzun vadede çözüm üretilmesi için iletişim halindeyiz. Tayland halkının ve hükümetinin yaralarını sarmasını gerektiren ve HDD endüstrisine birkaç çeyrek etkisi olacak bu öngörülemeyen durum, oldukça karmaşık ve devamlı değişkenlik gösteren bir sorun olarak görülmektedir.

storm' Alıntı:
benim şuan bu şekilde:
2tane 500gb
1tane 1,5 tb
1tane 120 gb
1tane 160 gb
1tane 250 gb
2tane de laptop

Profil resminiz çok orjinal hocam. Aileniz galiba. :+1:

Fiyatları biraz daha düşürdüm arkadaşlar. 400 GB 3.5" dahili diski 90 TL, 250 GB 2.5" harici diski 125 TL.

400 GB HDD satıldı arkadaşlar.

250 GB 2,5" harici disk için 125 TL'lik teklif geçerlidir. İlgilenen olursa.

Geri