Scratch 20 soruluk 2.Dönem 2.Yazılı Test

Kodla Büyü
hocam sorular çok güzel de 5. sınıflar için biraz ağır gibi geldi bana
yani benimkiler yapamazdı herhalde
gerçi ben 5'lere anlatmadım scratch, 6'lara anlattım.

Hocam ellerine sağlık, çok güzel bir sınav olmuş. 4 ve 5. sorular dışında benim öğrencilerim için uygun olduğunu düşünüyorum.

4. soruyu kağıt üzerinde de yapamıyorlar maalesef. (kontrol ettim, matematik öğretmenleri de yapamadıklarını söylemişti)
5. soru içinde blok başlıklarına özellikle vurgu yapmadığımdan olsa gerek kafalarına tam girmedi, ezberden değilde bir iki denemede buluyorlar hep

Birde 11. soruda sanki a ve b şıkları doğru olarak işaretlenebilir gibi. A şıkkı blok tıklandığında diyor, fakat program başladığında çalışıyor. B şıkkı kod bloğu sürekli çalışmaktadır diyor fakat sürekli çalışan kod bloğu "eğer ise sürekli" olmalı sanırım

genel olarak benim öğrencilerede uyar gibime geliyor haftaya sınav yapacam. ben biraz geç başladığım için şimdilik oyun şeklinde hareket ettirmeyi yaptırdım. işlemsel soruları çıkarttığım zaman bizim öğrencileride test etmiş olurum.:) teşekkürler

repocket' Alıntı:
Hocam ellerine sağlık, çok güzel bir sınav olmuş. 4 ve 5. sorular dışında benim öğrencilerim için uygun olduğunu düşünüyorum.

4. soruyu kağıt üzerinde de yapamıyorlar maalesef. (kontrol ettim, matematik öğretmenleri de yapamadıklarını söylemişti)
5. soru içinde blok başlıklarına özellikle vurgu yapmadığımdan olsa gerek kafalarına tam girmedi, ezberden değilde bir iki denemede buluyorlar hep

Birde 11. soruda sanki a ve b şıkları doğru olarak işaretlenebilir gibi. A şıkkı blok tıklandığında diyor, fakat program başladığında çalışıyor. B şıkkı kod bloğu sürekli çalışmaktadır diyor fakat sürekli çalışan kod bloğu "eğer ise sürekli" olmalı sanırım

Hocam yorumlarınız için teşekkür ederim.
Ben 11. soruda biraz daha çocuklar açısından düşünmüşüm. A şıkkı "Blok tıklandığında çalışmaktadır." Tıklandığında olduğu için doğrudur der diye düşündüm. B şıkkı "Kod bloğu sürekli çalışmaktadır." Sürekli bloğu olmadığı için bu şıkkı Yanlış olarak işaretler diye düşündüm. C şıkkı "Eğer beyaz rengi algılarsa x:5 y:-110 konumuna gider." Bunu "Tıklandığında eğer beyaz rengi algılarsa x:5 y:-110 konumuna gider." olabilirdi hocam. D şıkkı "Tıklandığında eğer beyaz rengi algılarsa istenen konuma gitmesi 1 saniyede gerçekleşir." şeklinde olmalıydı sanırım hocam.

sorular güzelmiş hocam kaliteli sorular olmuş... :+1: eleyici ve gerçekten ölçüm sağlayan sorular

Geri