scratch exe ye çevirme

Kodla Büyü

xxltc

Süper Üye
Süper Üye
scratch exe çevirmek istiyorum ama olmuyor forumda ki ChirpCompiler-setup programı ile denedim iconda seçiyorum ama beyaz ekran geliyor ve oyun çalışmıyor bunun bir yolu yokmu acaba tam olarak çalıştırmayı becerebilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

erdalzappa' Alıntı:
Hocam sitede paylaşılmıştı arama bölümünden bulabilirisiniz.
hocam sitedeki exe yapmıyor hata veriyor dedim yukarıda zaten öyle olmuyor yani sürekli hata veriyor sitedeki program bu sanırım ChirpCompiler-setup
onunla olmuyor beyaz ekranda kalıp hata mesajı veriyor

Hocam başka bjr projeyi exe yapmayı denediniz mi?
Ben chirp compiler'ı kullanarak bir projeyi exe yapmıştım. Ancak projem Scratch'in 1.4 versiyonunda hazırlanmıştı. Scratch 2.0 ile yapılan projelerde sıkıntı vardır belki. Siz hangi versiyonda hazırladınız?

xxltc' Alıntı:
scratch exe çevirmek istiyorum ama olmuyor forumda ki ChirpCompiler-setup programı ile denedim iconda seçiyorum ama beyaz ekran geliyor ve oyun çalışmıyor bunun bir yolu yokmu acaba tam olarak çalıştırmayı becerebilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
İcon seçmeyeceksin hocam o pencereye X ile basıp kapatacaksın. Ben hep chirpcompiler ile exeye çeviriyorum.

arkadaşlar yardımınız için teşekkürler ama version 1.4 ilede denedim 2.0 ilede denedim başka projeyide denedim. icon eklemeyide denedim iconsuz iptal diyerek de denedim hata veriyor sürekli beyaz ekranda kalıyor. ayrıca win7 de deniyorum xp de çalışırmı onu denemedim ama çalışsada projeyi win 7 notebook da sunacaz o yüzden onu denemedim

Hocam kaydedeceğin yeri değiştirsen mesela d sürücüsüne kaydetsen sorun çözülebilir belki.

drejog' Alıntı:
Hocam kaydedeceğin yeri değiştirsen mesela d sürücüsüne kaydetsen sorun çözülebilir belki.
hocam kayıt yerini sormuyor ki program .sb uzantılı dosyayı seç diyor seçiyorum sonra icon seç diyor iptal diyorum dos ekranda bekleyip kendi kayıtlı yerden açıyor. şimdi seçtiğim dosyayı d ye taşıdım denedim olmadı yine bu program ile 1.4 version da win 7 de çalıştırabilen varmı acaba merak ettim gerçekten

xxltc' Alıntı:
drejog' Alıntı:
hocam kayıt yerini sormuyor ki program .sb uzantılı dosyayı seç diyor seçiyorum sonra icon seç diyor iptal diyorum dos ekranda bekleyip kendi kayıtlı yerden açıyor. şimdi seçtiğim dosyayı d ye taşıdım denedim olmadı yine bu program ile 1.4 version da win 7 de çalıştırabilen varmı acaba merak ettim gerçekten
Hocam yaptıklarında bir yanlışlık yok. Ben de aynı şekilde yapıyorum.
win 10 da scratch 1.4

Ekli dosyalar

• ChirpCompiler-setup-stratch dosyalarını exe yapar.rar
    2.6 MB · Görüntüleme: 113
Hocalarım sb2 ya da sb3 uzantılı dosyaları exeye dönüştürmenin bir yolu var mıdır acaba? Öncesinde scratch 1.4 ile yapilan çalışmayı bahsi geçen programla dönüştürmüştüm ama sb2 olmamıştı.

hocam bu videoda apk ya çevirme anlatılmış fakat apk ya çevirmeden önce html e çevriliyor. Html olarak da tarayıcı üzerinden scratch uygulamaları çalıştırılabiliyor.

Geri