Scratch için test sınavı

Kodla Büyü
Scratch için, çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir yazılı sınav yapmak, ölçme ve değerlendirme işlemleri açısından ne kadar doğru bir seçim olur? Bu soruyu düşünmüşsünüzdür sanırım.

doğru hocam ama başka carem yok. sınıflar çok kalabalık ve uygulama sınıavı yapamam.

Bende 2. dönem ağırlıklı olarak stratch anlattım, çoktan seçmeli yapmayı düşünüyorum. Uygulamayı performans olarak vereceğim. Soruları paylaşırsak faydalı olacak.

evet bana da çok lazım eğer Scratch'de hazır sorular veya uygulamaları olanlar varsa paylaşırsa süper olur.

Arkadaslar ben sınavı internet üzerinden test 20 soru ve sadece scratchdan hazırlamayı dusunuyorum. 1. Sınavı Nisanın ilk haftası yapıcam nasipse.

aakcakaza' Alıntı:
Arkadaslar ben sınavı internet üzerinden test 20 soru ve sadece scratchdan hazırlamayı dusunuyorum. 1. Sınavı Nisanın ilk haftası yapıcam nasipse.

hocam yaparsan burdan yayınlar mısın nisanın ilk haftasından önce:)

çoktan seçmeli sorular yerine klasik soruların yer aldığı sınav hazırlanabilir hocam. mesela kodlar verilir karakterin hangi hareketi yapacağı sorulabilir. 4-5 kod karışık verilip karakterin istenilen hareketi yapması için doğru sırayla yazması istenebilir.

zodiac' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:

hocam yaparsan burdan yayınlar mısın nisanın ilk haftasından önce:)

Hocam paylasirim tabiki ama sınavı Nisanın 2. haftası yapacağım, ilk haftası hazırlamam biraz zor gibi.

ben hem scratch hem diğer konulardan hazırladığım yapılandırılmış grid, bulmaca test yazılı karışık sınavımı paylaşıyorum.Bakalım nasıl sonuçlar çıkacak

Ekli dosyalar

• 2.dönem1.sınav.rar
    456.5 KB · Görüntüleme: 4,129
ben yüklediğim sorulardan sınav yaptım çocuklar çok keyif alarak yaptı sınavı ve öğrencilerimin bazılarına zor bazılarına kolay geldi:)

buyrun hocam 6. sınıf 2. dönem 1. sınav ve çalışma kağıdı :)

Ekli dosyalar

• 6.SINIF 2.DÖNEM ÇALIŞMA KAĞIDI VE SINAVI .rar
    453.5 KB · Görüntüleme: 629
Geri