Scratch ile Kart Eşleştirme Oyunu

Kodla Büyü
Başlangıç için biraz zor buldum ama ilerleyen zamanlarda değerlendirilebilir. :+1:

murat_124' Alıntı:
Ben de geçen yıl yapıp forumda paylaşmıştım hocam.

scratch-f295/scratch-te-takdir-tesekkur-sorgulama-ve-eslestirme-oyunu-t153065.html

İnceledim hocam benimkine çok benzer yapıda olmuş. Belki düşündüm sen her başlangıcında kuklaların yerini değiştirmişsindir diye. Değiştirmemişsin. Aslında yapılabilir hocam. Aklımda bir fikir var.

Rastgele resim atamak güzel olurdu aslında. Birden fazla oyun oynamayı keyifli hale getirirdi. Sizinkini inceledik hocam. Seçili olanlar sabit duruyor. Gizle göster kısmını ekleyerek geliştirebilirsiniz.
Daha kısa bir yolu varsa fikrinizi almak isteriz :)
Beyin fırtınası yapmak bizim içinde faydalı olacaktır :idea:

Tekno Yolcu' Alıntı:
murat_124' Alıntı:

scratch-f295/scratch-te-takdir-tesekkur-sorgulama-ve-eslestirme-oyunu-t153065.html

İnceledim hocam benimkine çok benzer yapıda olmuş. Belki düşündüm sen her başlangıcında kuklaların yerini değiştirmişsindir diye. Değiştirmemişsin. Aslında yapılabilir hocam. Aklımda bir fikir var.

Rastgele resim atamak güzel olurdu aslında. Birden fazla oyun oynamayı keyifli hale getirirdi. Sizinkini inceledik hocam. Seçili olanlar sabit duruyor. Gizle göster kısmını ekleyerek geliştirebilirsiniz.

Hocam programı dediğim gibi yaptım sonunda. Yaptım ama hiç de kısa bir yolu yok yani hocam bunu bilesin. Mantık şu:
1- Tüm kartların koordinatlarını bir yere not et.
2- Yer adından bir liste oluştur.
3- 1'den 16'ya kadar tekrarsız rasgele sayılarla listeyi doldur.
4- Her sayıya karşılık olarak her bir karakteri bir koordinata yerleştir.
Hepsi bu kadar...

Ekli dosyalar

• Eşleştirme Oyunu son.rar
    532.5 KB · Görüntüleme: 315
murat_124' Alıntı:
Tekno Yolcu' Alıntı:
murat_124' Alıntı:

Hocam programı dediğim gibi yaptım sonunda. Yaptım ama hiç de kısa bir yolu yok yani hocam bunu bilesin. Mantık şu:
1- Tüm kartların koordinatlarını bir yere not et.
2- Yer adından bir liste oluştur.
3- 1'den 16'ya kadar tekrarsız rasgele sayılarla listeyi doldur.
4- Her sayıya karşılık olarak her bir karakteri bir koordinata yerleştir.
Hepsi bu kadar...

Tek kelime ile süper olmuş :alkis: Bizde scratch 2 versiyonunu hazırlar, paylaşırız hocam. Emeğinize sağlık. Anlatması zor olacak gerçekten :)

Geri