Scratch karakter ve arka planlar

Kodla Büyü

btogretmeni34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Scratch'da kullanmak üzere arkaplan ve karakter havuzu gibi bişey oluştrusak nasıl olur. Porgramın kendisindeki görseller yetersiz.

hocam scratch görsel açıdan öğrencilerin daha çok ilgisini çekiyor, başlangıç için programlamayı sevdirmek için scratch birebir, en yaramaz sınıf bile pür dikkat dinliyor dersi, hemende kapıyorlar.

bilisimci61' Alıntı:
hocam scratch görsel açıdan öğrencilerin daha çok ilgisini çekiyor, başlangıç için programlamayı sevdirmek için scratch birebir, en yaramaz sınıf bile pür dikkat dinliyor dersi, hemende kapıyorlar.
aynen :+1:

Görsel açıdan ilgilerini çekiyor ama ilgilerini canlı tutmak için daha fazla görsele ihtiyacımız var. Sctratch'da kullanılabilecek vektörel çizimleri ve arkaplanları nereden toplu halde bulabiliriz.
8. sınıflarda ilk dersi işledim. Komut kısmını bile bir derste çözdüler. İlgilerinin devam etmesi için daha fazla görsele ihtiyacımız var.

programın kendi karakterleri artık yetmez oldu. öğrenciler hangi adreslerden karakter ve grafik bulabileceklerini soruyor. kullandığınız adresler neler.

scratcht 2.0da magic tool var ama dışardan eklediğim bir resmin arkaplanını temizleyemedim .nasıl oluyor

google da" character sprites" yazınca birçok karakter çıkıyor hocam. aynı şekilde background sprites yazınca da arkaplanlar çıkıyor. Onlardan işe yarayabilecek olanları toplayabiliriz.

Son düzenleme:
Kendileri de karakter ve arkaplan cizebilirler ben böyle yapıyorum. Cokta hoşlarına gidiyor. Kendi karakterini çizmek daha iyi.:). Scratch te bu özellik var. Biraz ugrastirsada çocukların hosuna gidiyor.

Karakter ismi + png yazdırmayı öğretin

Mesela
balık png
Araba png
Ağaç png
Vs

arkadaşlar 5. sınıfa scratch anlatan var mı aranızda bana zorlanıyorlar gibi geliyor. en basit örneklerden başladığım halde yapılmış haline bakmadan kendi yapabilen yok

arkadaşlar 5. sınıfa scratch anlatan var mı aranızda bana zorlanıyorlar gibi geliyor. en basit örneklerden başladığım halde yapılmış haline bakmadan kendi yapabilen yok
Ben de başladım ama iki haftadır dikkatlerini hiç çekmiyor.. Köyden taşımalı geldikleri için çoğunun evinde de internet-bilgisayar imkanı yok. Ben de en basit şekilde anlatıp geçiyorum.. Farklı uygulamalar (code.org vb.) anlatmayı da düşündüm ama işte internet bağlantılarının olmaması da problem.. Her ders öğrendiklerini tekrar etmedikleri için de unutuyorlar..

Geri