Scratch Sınavımı Paylaşıyorum

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
Nisanın 7-8 i gibi sınavı yapacam ben arkadaşlar Scratch ağırlıklı hazırladığım sınav kağıdımı paylaşıyorum. Scratch dışında 1. dönemin sonunda dijital birimler konusunu işlemiştim onunla ilgilide 3 tane soru sordum sınavda. umarım işinize yarar. kolay gelsin... :roll:

Ekli dosyalar

• 2. dönem 1. sınav.rar
    428.2 KB · Görüntüleme: 4,318
Hmm bu da bir seçenek. Ben scratch uygulamalı yapmayı planlıyordum ama bu şekilde de olabilirmiş. Teşekkürler hocam... :+1:

bu da benim paint uygulama yazılı sınavım. inşallah faydalı olur.yeni konu açmamak adına burda paylaştım.

Ekli dosyalar

• 2.dönem 1.yazılı.rar
    10.5 KB · Görüntüleme: 642
aslında programlama dediğin uygulamalı olur ama bu da bi seçenek kullanılabilir yani tekrardan teşekkürler hocam

aakcakaza' Alıntı:
peki arkadaslar scratch ile ilgili hiç not tutturdunuz mu?

hocam size gönderdiğim çalışma kağıtları benim notlarım oluyor, çocuklara ekstra deftere not tutturmadım. size gönderdiklerimin dışında bir tanede başlangıç ekran arayüzünü tanıtıcı bir çalışma kağıdım var scratch ekranındaki bölümleri tanıttığım. yazdırmakla olmaz diye düşünüyorum çünkü her şey şekille ifade edilmiş.

EğitimTR' Alıntı:
aslında programlama dediğin uygulamalı olur ama bu da bi seçenek kullanılabilir yani tekrardan teşekkürler hocam

evet bende buna katılıyorum hocam, dönemin başında iki sınavıda uygulamalı yapacam dye karar almıştım ama daha sonradan burada bir arkadaş komut okutma diye bir şeyden bahsetmişti hoşuma gitti . bende ilk sınavı kağıt üzerinde yapayım dedim, uygulama sınavı çok sıkıntılı oluyor hocam diğer türlü. öğrenci kaydedemiyor kaydetmeden kapatıyor çalışmayı birinci dönem aynı öğrenciyi 2-3 kez sınava aldığımı biliyorum. yoksa bende uygulama taraftarıyım. ikinci sınavım kesinlikle uygulama olacak tabi.

bilisimci61' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:
peki arkadaslar scratch ile ilgili hiç not tutturdunuz mu?

hocam size gönderdiğim çalışma kağıtları benim notlarım oluyor, çocuklara ekstra deftere not tutturmadım. size gönderdiklerimin dışında bir tanede başlangıç ekran arayüzünü tanıtıcı bir çalışma kağıdım var scratch ekranındaki bölümleri tanıttığım. yazdırmakla olmaz diye düşünüyorum çünkü her şey şekille ifade edilmiş.

evet haklısın aslında hocam. Çocukların elinde not olmayınca problem olacak gibime geliyor.

Geri