sdk init failed 14 hatası Eba canlı ders

Kodla Büyü
Üst üste canlı ders açılmasından olabiliyormuş, uygulama bir kere çalıştırılmalıymış veya eba canlı ders uygulaması kurulurken antivirüs programının bazı dosyaların kurulmasına izin vermemesinden kaynaklanıyormuş hocam, antivirüs programı kapatılıp eba canlı ders kaldırılıp c deki kurulum klasörü silinip yeniden kurulmalıymış.

Üst üste canlı ders açılmasından olabiliyormuş, uygulama bir kere çalıştırılmalıymış veya eba canlı ders uygulaması kurulurken antivirüs programının bazı dosyaların kurulmasına izin vermemesinden kaynaklanıyormuş hocam, antivirüs programı kapatılıp eba canlı ders kaldırılıp c deki kurulum klasörü silinip yeniden kurulmalıymış.

Hocam bir sürü deneme yaptırdık öğretmenlerimize o şekilde de olmuyor maalesef

bugün tüm türkiye'ye açılan canlı ders uygulaması çöktü arkadaşlar ne öğretmenler giriş yapabildi ne öğrenciler. 3-5 öğrenci ders bitimine doğru zor zar öğretmenler girebildi. sistem kaldırmadı. tanımlanan ders saatleri ileri alındı kendi kendine saatler değişti. canlı ders tanımlamaları da giriş yapmaya izin vermiyor. alt yapı tam desteklenmeden sistemi tüm türkiye'ye açmışlar öğrencileri öğretmenleri soğutmadan bu işler çözülse iyi olacak. 2 haftadır 8.sınıflarla hiç problem yaşanmadan canlı dersler yapılmıştı oysa...

Programı yeniden kurdum oldu diyen var, bilgisayarı yeniden başlattım oldu diyen var, hiç olmadı diyen var. Bir arkadaşın ders 9:30-10:30 arasıydı 10:10 da kendi kendine kapanmış bir daha da açılmamış ders bitti diye. Zamanla düzene girer herhalde.

Bu hatayı tarayıcıyı kapatıp sonra görev yöneticisinden eba canlı ders uygulamasının görevini sonlandırıp yeniden tarayıcıdan ebaya girerek aşabiliyorsunuz

birden fazla derse katıl/başlat tıklanmasından kaynaklanıyor. görev yöneticisi işlemler bölümünde eba canlı ders.exe yazanların hepsini görevi sonlandır deyin. sonra bir defa derse katıl/başlat deyin bekleyin.

#bu hatayı gidermek için şu işlemleri yapalım
. öncellikler program denetim masasından> ekle- kaldırdan ebacanlıders. exe uninstall edelim.
. ikinci adım olarak sistemde yüklü olan antivirüs programlarını devre dışı bırakın
. c yerel disk üzerinden disk temizleme işlemini gerçekleştirelim (Güncelleme geçmişi dahil olacak şekilde )
. tercihe bağlı fakat ben firefox kullanıyorum chromedan pek verim alamıyorum.
. bunları yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatın.
. eba canlı ders programını kurulumunu yeniden yapın.
Büyük ihtimalle sorun çözülmüş olacaktır. Ben bu şekilde sorunların büyük bir kısmını çözdüm umarım size faydalı olur.
kolay gelsin tüm arkadaşlara...

Ekleme:
Bu işlemden sonra farklı bir hata verirse vazgeçmeyin.
.Güvenlik duvarını kapatınız.
.Görev yöneticisinden tüm ebacanliders.exe sonlandırınız
.tekrar canlı derse giriş yapmayı deneyiniz.

Son düzenleme:
Geri