Seçmeli Ders Programı

Kodla Büyü

mokumus67

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Seçmeli dersler için Excel dosyası

Ekli dosyalar

• Seçmeli Ders Programı.rar
    199.7 KB · Görüntüleme: 488
mokumus67' Alıntı:
Seçmeli dersler için Excel dosyası

hocam bir sorum olacak, her sınıf seviyesinde her dersten tek grup olacak şekilde siz hazırlamışsınız, aynı dersten birden fazla grup olduğunda nasıl yapılacak, ders kodu mu eklenecek?

Aynı kodu vereceksiniz. Örneğin Müzik sınıfı için 5,6,7,8 lerden karma bir sınıf oluştuğunu var sayalım. Müzik-5, Müzik-6, Müzik-7, Müzik-8 için aynı kod vereceksiniz.

Hocam eğer Müzik-5'ten 3 sınıf açılacaksa her sınıf için farklı kod vermelisiniz.

Örnek

Ekli dosyalar

• 97.jpg
    97.jpg
    20.6 KB · Görüntüleme: 716
sizin verdiğiniz örnekte dersin kodu aynı hocam pazartesi iki tane müzik sınıfı var diyelim o zaman nasıl anlayacak öğrenci, mesela bizde aynı gün 5. sınıf seviyesinden 3 tane matematik grubu var, bendeki sistemde ben matematik 51 matematik 52 matematik 53 şeklinde kodluyorum, ve hangi öğrencinin hangi gruba atanacağını tek tek ben giriyorum, sizde öğrencilerin grubuna dağıtımını kendi mi yapıyor, kendi yapıyorsa süper bunu merak ettim aslında.

Ders adları aynı olabilir. Kodlar farklı olacak. (Eğer aynı sınıfta farklı sınıf seviyesi oluşturmayacaksanız.)Hocam ders programını yaptıktan sonra atama yapın sonra derse göre liste al diyin. Çıkan listeleri öğrencilerin görebilecekleri yere asın. Şube listelerini de sınıflarına asarsınız.

1- Ders ve öğretmen seçimi daha hızlı hale getirildi. Sadece 1 kere öğretmenler sayfasına öğretmen adlarını ve kodlarını girmelisiniz.
2- Toplu Liste sayfası eklendi.

Ekli dosyalar

• Seçmeli Ders Programı.rar
    248 KB · Görüntüleme: 126
Geri