Seagate 2.5 inç HDD raw problemi

Kodla Büyü

mmcs

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarımın harddiski raw oldu. Disk kutusu ile başka bilgisayarda verilerimi kurtarmak için bilinen tüm data recovery programlarıyla denedim ama bir türlü sonuç elde edemedim. Bilgisayara taktigimda f, h, ı sürücüleri olarak görünmekte. F bölümü bazen NTFS olarak görünüyor ama chkdsk yapıldığında raw oldugundan yapılamıyor. Diğerlerine parametre hatalı bazende Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi şeklinde hata veriyor. Önerebileceğiniz bir yöntem varsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20200721_032536.jpg
    IMG_20200721_032536.jpg
    176.8 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20200721_032225_1.jpg
    IMG_20200721_032225_1.jpg
    175 KB · Görüntüleme: 29
harddiski laptop'tan sökün.
bir pc'ye ikinci disk olarak bağlayın.
get data back; Data Recovery Software; Recuva ile ile DEEP SCAN seçerek gece bırakın tarasın.
genelde alır fiziksel arıza yoksa.

oldu ki geri alamadınız diski biçimlendirin ntfs yada fat32.
bir de öyle deneyin.

gene olmazsa bir ssd alıp o diskle vedalaşın...

selamlar.

Rufus ile biçimlendirmeyi deneyin. Geçen bir arkadaş rawlı flashı bu şekilde kurtardığını söylemişti.

hocam virtural box ile pardus üzerinden dosyalara erişmeyi deneyin. diğer arkadaşların yorumlarına da katılıyorum

Yönetici olarak komut satırından sürücü harfine göre chkdsk h: /x şeklinde onarmayı deneyiniz. Olmazsa formatlayıp R-Studio ile tarayıp kurtarmaya çalışabilirsiniz.

bende "DiskInternals Partition Recovery 4.2 Final" programı işe yaramıştı öneririm. tabi başka pcye bozuk harddiski takmıştım.

Bir apple bilgisayara usb disk şeklinde takıp bakın. benim de başıma böyle bir şey gelmişti. Mac'ler raw formatını görüyor. Oradan başka bir diske kopya alırsınız.

Geri