Seçim sonrası evrak teslimi?

Kodla Büyü

savas3457

Seçkin Üye
Seçkin Üye
çuvaldan çıkan büyük zarf dışarıda kalacak. onun içine neler gireceği zarfın üzerinde yazılı:tutanak defteri,sandık sonuç tutanağı,mühür,tercih mührü

cehcah' Alıntı:
savas3457' Alıntı:
çuvaldan çıkan büyük zarf dışarıda kalacak. onun içine neler gireceği zarfın üzerinde yazılı:tutanak defteri,sandık sonuç tutanağı,mühür,tercih mührü

diğerleri çuvala atılacak o zaman, o liste dediğiniz gibi var, kalanlar çuvala ve mühürleyip kapatacağız, uzun süredir görev almamıştım o yüzden sordum, sağolun.
evet diğer kalan ne varsa çuvalın içine girecek ağzı mühürlenecek.Yalnız seçim sonuç tutanağındaki sayıların toplamının birbirini tutması gerekiyor yoksa problem yaşarsınız

Arkadaşlar vidyoyu izleyin. Dışarıda kalan sadece sandık kurulu mührüdür. Onu da başkan elden teslim edecek. Benim anladığım bu. Zarf çuvalın dışında gidecekse O zaman çuvalı neden mühürleriz ki.

Arkadaşlar sandık kurul başkanıyım torbayı teslim aldım, içindekileri arkadaşla kontrol ettik ama o videoda göründüğü bi bir zarf çıkmadı ikimizin çuvalından da...

Ayrıca teslim tutanağına da baktım öyle bir zarf yok, bana mı yanlış geldi nasıl oldu

30 martta başkandım tekrar söylüyorum olması gerekeni yorumumu değil bazı arkadaşlar yorum yapıyor.Çuvalın içinden çıkan kahverengi zarfın içine üzerinde yazanları koyuyoruz diğer kalanları çuvala dolduruyoruz.Hem zarfı hemde çuvalı görevliye teslim ediyoruz.Zarf dışarda kalıyor yani cuvala sokmuyoruz

Arkadaşlar bize böyle bir liste verildi hepsi teker teker yazıyor.Geçenki seçimde herşey karışıktı bunda karşılaşılan sorunlardan ders alınmış güzelde olmuş.

Ekli dosyalar

• Photo-9.08.2014-17-18-50.jpg
    Photo-9.08.2014-17-18-50.jpg
    437.2 KB · Görüntüleme: 1,151
Ben de 30 martta başkandım, savaş arkadaşımın dediği gibi zarftan çıkanlar elden veriliyo, mühür de elden veriliyo, diğerleri çuvala giriyo.

Çuvala girerken de hem oy pusulalarının hem de çuvalın ipi mum eritilip mumun üzeri mühürleniyor.

Zarfın içinde seçim sonuçlarının yazılı olduğu tutanaklar bulunuyo, bu tutanakların sonuçları hemen sisteme düşülüyo, bunları çuvalın içine koyarsanız bi daha açmaya uğraşırsınız sıranız geçer.

Bu arada başkanla birlikte memur olarak görevlendirilen arkadaşların sonuçları teslim etmeye gitmesine gerek yok dedi görevli, başkan tek başına teslim edebilirmiş

kdoksan' Alıntı:
Arkadaşlar bize böyle bir liste verildi hepsi teker teker yazıyor.Geçenki seçimde herşey karışıktı bunda karşılaşılan sorunlardan ders alınmış güzelde olmuş.
herkez şurayı okusaydı anlaşılmadık birşey kalmazdı

Geri