Seçmeli Bilişim

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar seçmeli bilişim dersinde neler anlatıyorsunuz sınıfım o kadar karma ki yarısı not ortalaması en dipte olan öğrenciler yarısı en yüksekte olan öğrenciler şaştım kaldım. 7. sınıflarım da 8. sınıflarım da öyle şuan en zorlandığım dersler seçmeli derslerim. Sizler neler anlatıyorsunuz ?

Eğitim sisteminin genel sorununa parmak basmışssınız zaten hocam. dahisi de okuma yazma bilmeyeni de aynı sınıfta. Sadece seçmeli değil tüm derslerde böyle zaten bu durum. Hocam neler anlatıyorsunuz demek için biraz geç olmuş ama. Ben kodlama anlatım derim her halukarda. code.org tan anlatmıştım geçen sene. başlarda öğrencilere yardım ettim. daha sonra kendi hızında öğrenmeye başladılar. kendi hızında derken dahiler 4. bölümü bile soru sormadan bitirdi nerdeyse. Bölüneceksin hocam başka kaçarın yok. ama yavaş öğrenenlerde en azından aynı sürede 2. bölümü bitirir. sizin için en zor olan ise okuma yazma bilmeyen derecesinde olanlar olacak. Onlara da 1. bölümü bitirdikten sonra zeka oyunu filan oynatın ne deyim.

Hocam ben bir özel okulda öğretmenlik yapıyorum 7 ve 8.sınıflarda seçmeli bilişim mevcut ben dersimde yıllık plana uygun olarak excel anlatımı yaptım bunun bitiminden Çoklu ortam uygulamalarını konusunda da Adobe Photoshop gösteriyorum.Çocuklar photshop kullanmayı çok sevdiler.İkinci ddönem muhtemelen kodlama üzerinden web sitesi yapımını göstereceğim. Tavsiye ederim.

Sertokus Hocam önce algoritma sonra code.org anlattım lab yok tahta yok excele geçtim şuan çözümsüz hissediyorum kendimi seçmeli ders gelecek stresi yaşıyorum phyton işleyelim diyende var algoritma neydi hocam diyende var biyerde bi yanlışlıkmı yapıyorum kaygısına kapıldım photoshop da istiyorlar elimde laptoptan anlatıcam eee sonra labsız photoshop nasıl olur pofffff

7. ve hele de ergenliğin dolu dolu yaşayan 8. sınıflar uğraşmak çok zor. Teknoloji tasarım derslerini bana vermişler ve o sınıflara girmek zulüm.. Her hafta yapacağımız işler için bile malzeme getirmeye üşeniyorlar.. Gürültü desen cabası.. Hocam bilişim sınıfınız yoksa işiniz çok zor..

Dersin adı bilişim teknolojileri ve yazılım. Yazılım anlatılacak. Bunu code.org ile de anlatabilirsiniz, scratch ile de. Seçenek dünya kadar.

Sınıfların seviyesi neden sorun? Hangi okulun hangi sınıfında seçme öğrenci var ki? Bütün okullar aynı. Bütün öğretmenler şikayet etmeli o vakit.

7. ve hele de ergenliğin dolu dolu yaşayan 8. sınıflar uğraşmak çok zor. Teknoloji tasarım derslerini bana vermişler ve o sınıflara girmek zulüm.. Her hafta yapacağımız işler için bile malzeme getirmeye üşeniyorlar.. Gürültü desen cabası.. Hocam bilişim sınıfınız yoksa işiniz çok zor..
Bu sene teknoloji tasarim mufredati degismis. Bilgisayar pogramlari ile 3 boyutlu evler tasarimlar mufredata dahil edilmis. Sizde sketchup ile ev modelleri yaptırabilirsiniz. Dersteki logo amblem calismalari icin photoshop kullanabilirsiniz.cocuklarin çok ilgisii de ceker. Lab yoksada siz akilli tahtada yapabilir cocuklari odevlendirirsiniz.

Bu sene teknoloji tasarim mufredati degismis. Bilgisayar pogramlari ile 3 boyutlu evler tasarimlar mufredata dahil edilmis. Sizde sketchup ile ev modelleri yaptırabilirsiniz. Dersteki logo amblem calismalari icin photoshop kullanabilirsiniz.cocuklarin çok ilgisii de ceker. Lab yoksada siz akilli tahtada yapabilir cocuklari odevlendirirsiniz.
Hocam inanın her hafta çok değişik şeyler yaptırıyorum.. Ama çok ilgisizler.. Bir A4 kağıdını temin edip getirmekten bile acizler.. İstese sınıf dolabında da var ama dersi önemsemiyorlar diyecem de Türkçe Matematik gibi temel derslerde de sıkıntılılar..

Geri