seçmeli ders kredisi sorunsalı (ortaokul)

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
6 ve 7.sınıflarda seçmeli dersleri seçtiğimiz halde öğretmenler diğer ders notlarını girerken uyarı alıyorlar...
başına gelen varmı? Çözüm önerisi...

Ekli dosyalar

• yeşil öğrenci.jpg
    yeşil öğrenci.jpg
    56.2 KB · Görüntüleme: 1,233
Re: seçmeli ders kredisi sorunsalı ortaokul

her öğrenci için 3 tane ders belirlediğinizden emin olun.

ilgili öğrenciler için dersleri kontrol edin bir tanesi eksik kalmış olabilir

3 dersten fazla da işaretlenmiş olabiliyor. Kontrol etmek lazım. Sistem izin vermemesi gerekiyor 3 dersten fazlasına ama olmuş bir kere. :)

hepsini sildik, 3'er tane işaretledim.....

Seçmeli derslerin saatleri tam olmazsa diğer derslerden de not giriş yapılamıyor. İyi kontrol etmek lazım.

Bizdede aynı problem var hızlı ders notu girişinden not giremiyoruz.özellikle imam hatipten nakil gelen öğrenciler pasif oluyor not girişi olmuyor.

ayrıca yeni e-okul sayfası internet explorerda hızlı ders notu girişi için listele yaptığımızda aşağı öğrencı lıstesını göstermiyor. Chrome da sorun yok düzgün çalışıyor. Çözümü bilen arkadaş varmı acaba yoksa sadece bendemı oluyor(uyumluluk ayarlarından denedim olmuyor)

selamic12' Alıntı:
ayrıca yeni e-okul sayfası internet explorerda hızlı ders notu girişi için listele yaptığımızda aşağı öğrencı lıstesını göstermiyor. Chrome da sorun yok düzgün çalışıyor. Çözümü bilen arkadaş varmı acaba yoksa sadece bendemı oluyor(uyumluluk ayarlarından denedim olmuyor)

listeler explorerda gelmiyor :)

öğrencilerin tcsiile öğrenci seçmeli ders temizleme ekranından seçmelileri kontrol edilip siline bilir böylece kendi okulunuzda ki seçmeliler eklenebilir.

biltek2007' Alıntı:
selamic12' Alıntı:

listeler explorerda gelmiyor :)
aynı sıkıntıdan muzdaribiz hocam.

not girerken seçmeli ders adı altında girilmiyor değil mi? Sınıf sınıf girmek zorundayız

e okul artık chorme da daha düzgün çalışıyor, listelerde sorunsuz açılıyor arkdaşlar listeler explorer da görünmüyor. seçmeli dersle ilgili konuda ise öğrenciye 3 ders seçmişsinizdir ama seçtiğiniz ders saatlerine dikkat edin 3 dersten birini 4 saat seçtiyseniz sıkıntı oluyor.

Gri olan öğrencilerin TC Kimlik numaralarını bi yere kopyalayın. Öğrencilerin hepsinin seçmeli derslerini temizle bölümünden kontrol edin . Ya 2 yada 4 ders seçilmiş gözükecektir. Sonra bu öğrencilere 3 ders yani toplamda 6 olacak şekilde yeniden seçmeli dağıtımı yapın.

Sorun çözülecektir

arkadaşalr bizim 8.sınıflarda sadece sıkıntı oldu. seçmeli medya okuryazarlığı seçtik öğretncilere daha sonra diğer hiç bir öğretmen 8.sınıflara not girememeye başladı. nasıl düzelte biliriz lütfen acil yardım edin.

Geri