Şeklin taşınmasını ve değiştirilmesini önleme (office word)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar
Microsoft Office Word te sınav yapacağım.
Örneğin sol tarafa soru soracağım ve sağ tarafta aynısını yapmalarını isteyeceğim.
Bunun için şekilleri kullanayım diyorum. Ama sol taraftaki benim şekli yerinden oynatamamaları lazım yoksa sınavda tüm dengeler yerinden oynar :)
Aynı zamanda yine sağ tarafta benim verdiğim şekli yerinden oynatamaması lazım ama düzenleme yapabilmesi lazım. (kımıldatamaz ama rengini değiştirebilir gibi)

Yardımcı olur musunuz bu konuda.

Belki açıklama ekleyerek yapabilirsin. Açıklama bölümüne resim de ekleyebiliyorsun.

Açıklama eklemek için:

1. Açıklama yazmak istediğiniz metni veya öğeyi seçin veya metnin sonunu tıklatın.
  2. Gözden Geçir sekmesinde Yeni Açıklama'yı tıklatın.
  3. Açıklama balonuna açıklama yazın.

Ekli dosyalar

• Bel1.rar
    1.8 MB · Görüntüleme: 38
Hocam ben uygulama sınavlarında yapılacak uygulamaların çıktısını alıp veriyorum. Çocuk kağıda bakarak uygulama yapar. Sizin dediğiniz durumda ekran küçüleceği için çocuğun kafası karışabilir. Çıktı alıp vermeniz ona bakarak yapması daha iyi olur bence.

Bende 2010 da yaparken kağıdı pdf olarak kaydedip onu veriyordum çocuklara. Pdf ye bakıp yapıyorlardı.

Malesef hocalarım yöntemlerin hiç biri benim için çok kullanışlı değil diyebilirim. Benim amacım en başta zaten öğrenciyi kısıtlamak. Örneğin word sınavlarında öğrenciler yazıları resimleri çok fazla kaydırıyor ve tekrar geri alamayabiliyor. Keşke exceldeki hücre kilitleme özelliği olsaydı. Hocalarım kendim bişeyler yapmaya çalıştım. Bunu grup oluşturarak yaptım. En azından kayacaksa grup kayıyor diyebilirim. Sınavda zorluk çekmeden yapabildim. Ama istediğim bu değildi. Yaptığım sınavı paylaşayım yine de.

Ekli dosyalar

• Sınav.rar
    183 KB · Görüntüleme: 19
Geri