Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Selçuk Bayraktar'ın Mesajlaşma Uygulaması Paylaşımı

Konu, 'Sivil Toplum Kuruluşları Faaliyetleri' kısmında mihmandar1 tarafından paylaşıldı.


 1. balance

  balance Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  116
  Beğeni:
  20
  Yazınızın bu kısmına yürekten katılıyorum hocam. Dediğiniz medya ortamlarından ben de paylaşım yapamıyorum. Aynı durumdayız yani. inşallah onlarında yerlileri çıkar ve faydalı yönde kullanmaya başlarız.
   
  tolgahan0010 bunu beğendi.
 2. manyakkedi

  manyakkedi Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2008
  Mesajlar:
  409
  Beğeni:
  155
  Yazının büyük bir kısmı bilinçli olunması gerektiği üzerineyken ne ara gemisini kurtaran kaptan olduk acaba. Üstelik geminin kurtulduğu da yok yazdıklarımda. Facebook'ta "Tüm bilgilerime erişiyormuşsun kabul etmiyorum", vay efendim "Whatapp bilgilerimi gönderecekmişsin kabul etmiyorum" diye mesaj atan adamın makarasını da yaparım. Yerli ve milli kavramına gelince en son ithal ettiğimiz ürünler yurt içinde paketlendi diye üzerine "Yerli Malı" yazıldığında koptum. Bu demek olmuyor ki istemiyorum, uğraşmıyorum, ama söylemlere karnım tok icraata bakarım. Bu alanda zarardan döneceğimiz an tam olarak şu an. Her okula bilişim laboratuvarı, robotik atölyesi haftada 4'er saat proje odaklı ve ekip çalışması ağırlıklı bilişim dersi, mesleki teknik AL ilgili bölümlerinin parlatılması ve üniversite ilgili bölümlerine geçişte kolaylık, ekiple proje yapma yeterliliklerinin kazandırılması, problem çözme becerilerini geliştiren müfredat... Böyle işler haydi yerli ve milli işler yapalım diye çıkmıyor maalesef. Sen altyapıyı hazırlayıp o ortamı oluşturduğunda engellemeye çalışsan da engelleyemezsin dünya çapında işler çıkmasını. Tabi bunları yapmak zor ama başkalarını "Yerli ve Milli"ye saygı göstermemekle suçlamak daha kolay.
   
 3. mdio

  mdio Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Kasım 2009
  Mesajlar:
  475
  Beğeni:
  62
  Yabancıya güvenelim demiyorum zaten hocam. İnsanlar yabancıdan yerliye geçerim güvende olurum düşüncesinde bu doğru olmayabilire diyoum sadece. Elon Musk'a güvenecek değilim, zaten ona ben Alien Mask dyorum
   
 4. tarumoloji

  tarumoloji Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  333
  Beğeni:
  120
  Şurada Bip diyenlere çok gülüyorum... Aynı ülkede yaşadığımıza da çok şaşırıyorum... :D
   
  neontester bunu beğendi.
 5. balance

  balance Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  116
  Beğeni:
  20
  Vatanı ve milletini sevmek ve kendi insanına güvenmeye ne zamandır gülünür oldu hocam. Siz şunu hâlâ anlamadınız sanırım bu değerler bizim gözümüzde kendi kişisel verilerimizden kıymetlidir. Mesele gizlilik meselesi değil sadece. Aynı ülkedeyiz ben buna şaşırmıyorum. Bu değerleri ne ara unuttuk, unutturulduk ona şaşırıyorum. Bir de sizin ülkede yaşayanlar neye gülmeyip alkış tutuyor merak ediyorum.
   
  client bunu beğendi.
 6. msingil

  msingil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Aralık 2011
  Mesajlar:
  351
  Beğeni:
  74
  Bugün müdürümüz bütün kurumların BİP'e geçme kararı aldıklarını MEB kurumlarının da bunu kullanacağını söyledi. Bizden BİP indirmemizi isteyeceklermiş.

  İtirazlar yükseldi sadece okul grubu için kullanırsınız dedi.
   
 7. tuncay_tuncez

  tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2007
  Mesajlar:
  674
  Beğeni:
  90
  rasyonellikle duygusallığı karıştırmamak gerek,oyleki bizim ulusal iletişim ağımızda tamamen yerli uzaktan eğitim platformumuz var mı yok mu?yok!oldu bittiyle zoomun gucagına itildik bide gruplarda telefon paylaştık halbuki web siteleri de dahil ozel hayatın gizliliği ilkesince! duzenlenirken(fotograf-iletişim no-ozgecmiş) biz fellik fellik cep numarası dagıttık,bu iletişim agıda ozel hayatı ihlal ediyor ki bence milli yanı da yok onun için kuru kuruya milli dayatması yapmayalım çözüm üretelim hepinize milli gunler dilerim
   
  kazuo bunu beğendi.
 8. 06Davut

  06Davut Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2012
  Mesajlar:
  1.150
  Beğeni:
  60
  Twetter kuylanıyorum . Facebook u çok önce sildim instegram ı da sevemedim bi sildim sonra. watsap ve Telegram vardı watsapta böyle olunca onuda sileceğim. Telegram güzel. Yerli diye türkcell in bip i saçma geliyor. Malum o daha kötü herşeye izin istemesi.
  Nacizane fikrim bilgisayar programcısı mühendisi yokmu ülkemizde yaptırsalar satın alsalar kullansak
   
  tarumoloji bunu beğendi.
 9. 06Davut

  06Davut Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2012
  Mesajlar:
  1.150
  Beğeni:
  60
  A101 de coco cola üzerinde yerli malı yazısını görünce bende çok güldümdü içi değil dışı yerli galiba zaten dışı için alıyoruz
   
  tarumoloji bunu beğendi.
 10. client

  client Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Eylül 2020
  Mesajlar:
  38
  Beğeni:
  37
  biz sana gülemiyoruz, gülünecek değil ağlanacak halin var gibi yazdıklarınızdan anlaşılan o
   
 11. balance

  balance Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  116
  Beğeni:
  20
  Rasyonellikten uzak bir duysallık değil hocam bizimkisi. Hatta Rasyonaliteye daha yakın diyebilirim. Şöyleki
  Elimizde iki yerli mesajlaşma uygulaması var Bip ve Dedi. Ben Bip in reklam müdürü değilim ama bip bir adım önde hem kullanıcı sayısı fazla. Şimdi Eğer biz bu yazılımları desteklersek daha daha gelişip açıklarını kapatacak hatta başka yerli muadillerine örnek olacaktır. Mesela Bip sosyal bölümünü kapattı bu bir gelişmedir. Rasyonalite budur bence. Yok kullanmayıp AR-GE sine bizim yerli şirketlerin sermayesi kadar para ayıran şirketlerle başa baş yarışmasını beklersek bu Newton'un eylemsizlik prensiplerine aykırı olur ya da bunları beğenmeyip kullanmayıp çözüm arayışına girip vakit kaybetmek (en azından benim için bu böyle ben öyle bir yazılım yapamam). En büyük duygusallık olur. Yaptırsalar kullansak diye düşünenler yapılınca acaba onda eksik bulmayacaklar mı merak ediyorum. Gönül kimi severse güzel odur diye bir söz var. Sevelim yerli malını üstüne kim ne yazarsa yazsın o kadarcık yanlış bizi yıldırmasın. İyi slogan oldu da yine duygusallığa kaçtım.
   
  redeemthepast ve client bunu beğendi.
 12. canerarslan

  canerarslan Üye

  Kayıt:
  2 Temmuz 2018
  Mesajlar:
  23
  Beğeni:
  3
  Arkadaşlar bu konu bilişim teknolojileri ile ilgili yani bizim branşımızla ilgili. O yüzden bu konuda bir olgunluk takınmanız lazım. “Whatsapp benim bilgilerimi alacakmış. Whatsapp’ı silip Bip kullanacağım” diyen bir beden eğitimi, bir sosyal bilgiler öğretmeninden farkınız olsun. İnsanlara “TC kimlik numaramızı vs. alacaklar” diye korku salmayı bırakın. İsteseler senin TC kimlik numaranı Migros sanal market uygulamasıyla bile alırlar. Whatsapp konuşmalarımıza 3. şahısların ulaşmasını engellediği şüphesiz bir gerçek ancak bip ve telegram bunu taahhüt etmez. Buna karşılık verilerimizi bütün programlar kullanır. En başta da GOOGLE. Hadi o zaman GOOGLE’ı silelim. Silemiyorsanız bu whatsapp konusuna da soğukkanlı ve olgun bir şekilde yaklaşın.
   
  ogumceli, tarumoloji ve kazuo bunu beğendi.
 13. balance

  balance Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  116
  Beğeni:
  20
  Sıra Google a da gelecek inşallah ama bir yerden başlamak lazım. Biz bu yola çıkarsak önce küçük lokmaları yutarsak önümüze yeni fırsatlar çıkar. Böyle değil "Ya hep geçin ya durun durduğunuz yerde dersek" Hiçbir zaman bu zinciri kıramayız. İnsanlara öğrenilmiş çaresizlik aşılamayalım. Ümitvar olalım. Bu küçük gibi görünen adımlar gün gelir sel gibi ne Google bırakır ne başka birşey.
   
  ziyaunal, redeemthepast ve client bunu beğendi.
 14. redeemthepast

  redeemthepast Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2013
  Mesajlar:
  541
  Beğeni:
  24
  Böyle bir uygulamayı sırf okul idaresi istiyor diye kullanıyorum. Olayların bu yönde gelişmesi kullanmamanın da bşr bahanesi olur diye bekliyorum. Ayrıca whatsapp zorunluluk da değil. Kullanmazsak ölmeyiz. Ne gerek var? Okul haberleşmesi için alternatife yöneliriz olur biter.
   
  Ulubatlı_Hasan, canerarslan ve balance bunu beğendi.
 15. yuci81

  yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.167
  Beğeni:
  259
  Yerli malı yazmaz hocam "yerli üretim" yazar. Yani Türkiye'de üretildiğini yazar. Bkz. https://www.google.com/search?q=yer...3667607&biw=1536&bih=722#imgrc=vILliAvxaJ47ZM

  Ama a101 yerli malı yazdıysa, o onların beceriksizliği. Ama yukarıda linkini paylaştığım logoyu kullanmak zorundalar.
   
 16. ctrl+alt+delete

  ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.085
  Beğeni:
  77
  insanların yerli yazılıma güvenmemesi vatandaşın suçu değil devleti yönetenlerin suçu.wp ta kendi aramızda iktidarı eleştiren konuşmalar yapıyor ti ye alan fotoğraflar paylaşıyoruz ama bunu yerli ve milli olduğunu iddia eden yazılımlarla yapmam.güvenemem
   
  canerarslan bunu beğendi.
 17. ziyaunal

  ziyaunal Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2010
  Mesajlar:
  780
  Beğeni:
  16
  A firması bir araba yapıyor. Türkiyedeki arabalara emniyet kemeri koymuyor, AB ülkelerine emniyet kemeri koyuyor. Sonra diyor ki senin güvenliğin çok önemli değil bu arabayı istiyorsan emniyet kemeri olmadan kullan yoksa benim arabamı süremezsin. Mesele benim için verilerin toplanması değil pervasız ve hesapsızca bu verileri kullanmak için senden açık rıza istemesi ve kabul etmezsen kullanma demesi. Bu dayatma, çifte standart ve alırsan al almazsan umrumda değil şeklindeki "doymuş esnaf" yaklaşımıdır. Ne facebook ne instagram hesabı olmayan birisi olarak hayatımda eksikliğini hissetmediğim bu uygulamalara whatsappı da ekliyorum. Beğenirsin beğenmezsin eksikleri vardır illaki ama ben BİP kullanmaya başladım. Gülen arkadaşlara da mutluluklar dilerim.
   
  client, yuci81, elrond ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 18. redeemthepast

  redeemthepast Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2013
  Mesajlar:
  541
  Beğeni:
  24
  Aynen öyle
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal