Seminerde covid 19 pozitif olan okulların listesi

Kodla Büyü
3 günde 2 toplantı, bugün ilçe zümre yarın il zümre. Şu 5 gün 5 aylık kaçtığım her şeyle sarmaş dolaş yaşıyorum sanki. Seminer yerine Okullar açılsaydı erkenden, öğrenciler de gelseydi, ne yaşanacaksa yaşansaydı ama seminerler uzaktan olsaydı, çok mu zordu. Atomu parçalayıp parçalayıp birleştirdik.
Aynısını ben de çok kez dedim arkadaşlara.. Keşke okullar Ağustos 15 gibi açılsaydı da en azından 15 Ekim ya da ay sonuna kadar hijyen kuralları çerçevesinde yoğun bir eğitim verilseydi de uzaktan eğitime geçilseydi... Bu gidişle okullar 21 Eylül'de de açılmayacak gibi..

idari izin ne zamanı kapsiyor?ilgili yazı var öı elinizde?18/09/2020 tarihine kadar idari izinli oldugum soylendi idare tarafından ama yazı goremedim de...

Eşimin okulu listede yok. Sağlık Bakanının açıkladığı gibi gün gün artık okul listesi yayınlanır. Daha vahimi; filyasyon çalışması yok. TV'lerde bangır bangır eve gitmeler, sürüntü almalar falan biz öğretmenlerde yok; insanüstüyüz sanırım.

Eşimin okulunda 3 gün önce corona testi vermesine rağmen bunu kimseciklere söylemeden 3 gün boyunca okulda gezen bir eğitimci(!) ve bunlardan habersiz toplum içinde, risk grubundaki ailesinin içinde gezen biz eğitimciler ve benim gibi bu temas halinden habersiz karşısına 60-70 öğretmeni alıp dolaylı yoldan corona temaslı olup koca salonda eğitim verenler var. Okullar açılınca bizi ne bekliyor sorusunun cevabı bizimle verilecek. Anladığım bu...

Öğretmene"... yattınız da yattınız!!!" diyenler birkaç haftaya kadar en vahim tabloyu görüp rahatlarlar inşallah. Çünkü ezildiğimizi görmeden bu toplum iflah olmayacak.

Sanıyorum, sırf toplum baskısı üzerine öğretmenler okullara çağrılıyor. Allah biliyor ya Bana öyle geliyor. Evden çıkmadan para kazanıyorlar diyen kalabalık bir toplum kitlesi var. Bu baskılara boyun eğiliyor diye düşünüyorum.

Ama hiç bir meslek grubunda yüzlerce belki de binlerce insan aynı bina da akşama kadar yaşamak zorunda değildir herhalde.

Zannediyorum ki öğretmenlerden de büyük bir vaka haberi gelmesini isteyen bir toplum var. Diğer çalışanlar yakalanıyor öğretmenler neden yakalanmasın ki diye düşünen sadist bir toplum baskısına karşı bir şey yapılamıyor gibi geliyor bana.

Değilse okullar açılmadan bile vakalar artmışken okullar açılınca neler olacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Açılacaksa açılsın da görelim. Öğrenciler vakaya yakalanınca belki veliler okullar kapansın derler.

Devletimiz okulları açmak istiyorsa başım gözüm üstüne. Ama eğer toplum baskısı üzerine açmayı düşünüyorsa diyecek sözüm yok.

Allah şahidim ki okula gitmek için can atan birisiyim. Evde gerçekten çok sıkıldım. Çalışmayı hiç bu kadar özlememiştim. Ama bu koşullarda okula gitmeye zorlamak bizlere de haksızlık etmek olur düşüncesindeyim.

Eh ne diyelim. Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha bugün bir veli geldi okula ve bu sene devam zorunluluğu olacak mı diye soruyordu.

Bilmiyoruz ve neden soruyorsunuz dedik.

Ben çocuğumu okula göndermeyeceğim dedi. Bilinçli velilerin olduğunu görmek bizi o an mutlu etti açıkçası.

Ama çocuklarını evde kontrol etmeyi başaramayan o kadar veli var ki onlar da bir an önce okula göndermek niyetindeler.

Çocuklarının eğitimini, sağlıklarından daha çok düşünen medeni olduğunu zanneden velilere ise verecek cevabım yok. Sanırım onlar, çocukları hastanede yatarken bile uzaktan bağlanalım da eğitimden geri kalmayalım diye düşünürler.

Dün okula gelen vatandaşın biriyle birbirimize giriyorduk. Adam okul içerisinde maskesini çıkardı. Maskesini okulda çıkarmaması yönünde uyardığımda ters ters okuldan çıktığını söyledi. Bahçeye çıktı ve maskesiz şekilde birlikte geldiği kişiyi bekledi. Oda gelince yine okul içerisinde sigaralarını yakıp arabalarına atlayıp defolup gittiler.

Okullar sırf toplum baskısından açıldı. Ama toplumun anlamadığı okullar toplum sağlığından ziyade ekonomi çökmesin diye kapatılmıştı.

Ölü bir değilki ağlayasın deli bir değilki bağlayasın , bazı velilere devlete öğretmene kurumlara saygı eğitimi verilmeli

Dün okula gelen vatandaşın biriyle birbirimize giriyorduk. Adam okul içerisinde maskesini çıkardı. Maskesini okulda çıkarmaması yönünde uyardığımda ters ters okuldan çıktığını söyledi. Bahçeye çıktı ve maskesiz şekilde birlikte geldiği kişiyi bekledi. Oda gelince yine okul içerisinde sigaralarını yakıp arabalarına atlayıp defolup gittiler.

Okullar sırf toplum baskısından açıldı. Ama toplumun anlamadığı okullar toplum sağlığından ziyade ekonomi çökmesin diye kapatılmıştı.

Geri