seminerler ve zoom

Kodla Büyü

Braweheart01

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
öğretmenler seminerleri online yapacaklar. Online seminerlerde kullanılacak zoom programı 40 dakikalık deneme sürümüyle mi yapılacak yoksa okullara zoom lisansı verilecek mi?

Teamlink 300 kullanıcı ve süre sınırsız.Okuldan daha bir haber yok.Lisans olmasa bile kvkkna göre hareket edilmesi lazım.

40 dakikalık deneme sürümüyle çok güzel olur bence bunun için lisans almak bence gereksiz

Okulunuz size çözüm bulur. Sitres yapmayın. Milli eğitimden birşey gelmeyipde idareniz size danışırlarsa çözüm üretilir..

Bizim Okul Müdürü zoom kullanmayı düşünüyor. Bugün meb hattında denememizi yaptık çok rahat şekilde çalışıyor gerisini idare halledecek.

bugun zoom ıle deneme yapptık sıkıntı olmadı
oylamaların chat alanı uzerınden yapılması ıyı olacak dıye dusunduk

Okulunuz size çözüm bulur. Sitres yapmayın. Milli eğitimden birşey gelmeyipde idareniz size danışırlarsa çözüm üretilir..

hocam ıdarecınız sanırım bilişimci sizin adınıza cok sevındım. Bilişimcinin çağrılmadığı (en azında benim için) bir ortam daha görmedim. Sitresi biz yapmayız onlar yapar bizi çağırır . Adamlar bir tablo oluşturur onu düzeltmen 1 saatını alır senın yapman 10dk ama yınede düzelt derler.

okul ıle uye oldugunuzda sanırım sure uzun oluyor ıdare ıcın kayıt yaptık kapanmadı 40 dk da

Biz toplantıyı YÜZ YÜZE yapacağız. Neyse ki 10 kişi bile değiliz!

Angarya işleri WhatsApp ile iteleyen müdürümüz, örneğin sorumluluk sınavı iptal edilince bekleyelim dys'den yazı gelsin diyor, resmi hesaptan tweet atıldığı halde...

Yalakalık ve işgüzarlık yapmadan, öğretmenlerin iş verimini düşürmeden idarecilik yapmak gerçekten büyük zanaat.

Biz toplantıyı YÜZ YÜZE yapacağız. Neyse ki 10 kişi bile değiliz!

Angarya işleri WhatsApp ile iteleyen müdürümüz, örneğin sorumluluk sınavı iptal edilince bekleyelim dys'den yazı gelsin diyor, resmi hesaptan tweet atıldığı halde...

Yalakalık ve işgüzarlık yapmadan, öğretmenlerin iş verimini düşürmeden idarecilik yapmak gerçekten büyük zanaat.
ama bakanlığın kararı hocam nasıl yüz yüze yapar.

Eba üzerinden şu anda kullanmak mümkün değil...

Eğer iki kişi iseniz neredeyse sınırsız oluyor ama kişi sayısı 3 olunca 40 dk sonra uyarı veriyor...

40 dk sınırlı 100 kullanıcıya kadar ücretsiz olarak kullanılabilir diye biliyorum yanılıyor olabilirim 100 kişi üzerinde olan toplantılar için il BT formatörüne lisanslı zoom tanımlandı il BT leri sizler için toplantı oluşturacak...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ise 81 il müdürüyle yaptığı online toplantıda bu konuda masaya yatırıldı. MEB’in öğrencilere Zoom benzeri programlar üzerinden ders anlatılmasına yasak getirirken, uzaktan eğitimin sadece EBA üzerinden yapılacağı yönünde talimat gönderdiği öğrenildi.

Aç işte eba canlı da öğretmenler için bi bölüm, hala ne bekliyor bakanlık, anlamak mümkün değil

Zoomdan deneme yaptık, sorunsuz çalışıyor o yüzden başka arayislara girmeyeceğim. Benim merak ettigim baska bir konu var. Bu online toplantiya ait bir tutanak olusturacak miyiz okul idaresi olarak? Katilan katilmayanlari belirleyecek miyiz? Bir de ogretmenlerin seminer programi dogrultusunda kendi aralarinda zumre toplantisi yapmasi gerekiyor. Uzaktan yapacaklari toplantilara ait tutanak isteyecek miyiz ögretmenlerden? Bilgisi olan var mi acaba?

Zoomdan deneme yaptık, sorunsuz çalışıyor o yüzden başka arayislara girmeyeceğim. Benim merak ettigim baska bir konu var. Bu online toplantiya ait bir tutanak olusturacak miyiz okul idaresi olarak? Katilan katilmayanlari belirleyecek miyiz? Bir de ogretmenlerin seminer programi dogrultusunda kendi aralarinda zumre toplantisi yapmasi gerekiyor. Uzaktan yapacaklari toplantilara ait tutanak isteyecek miyiz ögretmenlerden? Bilgisi olan var mi acaba?
Öğretmenler kurulu toplantısına katılanları not edin. Katılmayanlara mazeretlerini sorun ama çok da şey etmeyin. Eylül'de tutanaklarınızı herkese imzalatın.
Zümrelerden toplantı tutanaklarını isteyin tabi. E-posta ile tutanaklarını yollasınlar, eylül ayında da yazılı, imzalı olarak istersiniz.

Arkadaşlar bir şey soracam. Zoom da bir toplantı oluşturduk ve toplantı saatini de belirledik. Eğer o saatte toplantıyı yapmasak bir saaat sonra yapabiliyor muyuz?

Geri