SEO İpuçları Yazı Serim

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Son zamanların en popüler işi diyebiliriz. İnternette arama motorlarında ilk sıralara yükselmek için ve hedef kitleye daha çabuk ulaşmak için kullanılan yöntemler diyebiliriz SEO için. (Search Engine Optimization)

Aşağıda değineceğim küçük hususlara dikkat edersek web sitemiz üst sıralara kendiliğinden taşınacaktır.

İyi içerik: Yazınızın içeriği okuyan kişileri çekmeli, anahtar kelimeyi sürekli tekrar etmek yerine eş anlamlılarını kullanmalı ya da benzer kelimeleri yazımızda kullanmalıyız.....

http://www.volkankey.com/seo-ipuclari-1/
http://www.volkankey.com/seo-ipuclari-2/
http://www.volkankey.com/seo-ipuclari-3/

büyük firmaların yada köklü sitelerin olduğu alanlarda çok zor, ilk sıralara çıkmak, ilk sayfaya girmek
keza google reklamları vs.
seo işi güzel iş, ama ekip işi profesyonel işi
hele bazı alanlarda
yazılarınızı okumadım ama mutlaka çok faydalıdır
birçok sitede birbirine benzer anlatımlar var.
ben yaptığım sitelerde kullandığım standart işlemlerim var bazı anahtar kelimelerde işi yarıyor

Hocam benim yazdigim yazilar bazi basliklari 1. Sirada
Ekstra hicbir şey yapmadim sadece seo kurallarina uymak yetiyor en başta da özgün olması

volkankey' Alıntı:
Ekstra hicbir şey yapmadim sadece seo kurallarina uymak yetiyor en başta da özgün olması

aynen hocam google kopyala- yapıştır içeriği tekrar sayıp, ki zaten tekrar indexlemiyor.
uygun etiketler ve siteyi güncel tutmak oldukça etkili
bu arada siteniz oldukça güzel ve faydalı
elinize sağlık

Re: Ynt: SEO İpuçları Yazı Serim

eemree' Alıntı:
volkankey' Alıntı:

aynen hocam google kopyala- yapıştır içeriği tekrar sayıp, ki zaten tekrar indexlemiyor.
uygun etiketler ve siteyi güncel tutmak oldukça etkili
bu arada siteniz oldukça güzel ve faydalı
elinize sağlık
Teşekkür ederim

Volkan Hocam 3 makalenizi de okudum. Çok yararlı bilgiler.

Ancak Sosyal ağların seo üzerine etkisinden bahsetmemişsiniz.

habibocak' Alıntı:
Volkan Hocam 3 makalenizi de okudum. Çok yararlı bilgiler.

Ancak Sosyal ağların seo üzerine etkisinden bahsetmemişsiniz.
Her daim yapıcı eleştirileriniz icin teşekkür ederim hocam
Hemen bi kontrol edeyim unutmuş olabilirim

konuyla ilgili olarak;

Matt Cutts resmi twitter hesabından Panda 4.0 güncellemesinin yapıldığını duyurdu.

Google Panda 4.0 Ne getirecek:
Hep aynı şeylerden bahsediliyor: Kalitesiz ve çalıntı içeriğe sahip sitelerin Google arama sıralarında üst sıralara çıkmasını engelleme üzerine kuruluymuş. Yani bu algoritma Kaliteli içeriğe sahip sitelerin ziyaretçi trafiğini arttırmak amacıyla piyasaya sürülmüş. Tam detayları Matt Cutts resmi twitter hesabından yaptığı açıklama : https://twitter.com/mattcutts/status/468891756982185985

Google Panda 4.0 SEO için tavsiyeler şunlar olarak sıralanmış yabancı bloglarda:
- Artık sosyal Medayaya her zamankinden daha fazla ağırlık verin. İçeriğiniz sosyal medayada paylaşılabilir formatta olsun. Like ve Paylaş butonlarını eksik etmeyin. Google Paylaşılabilir içeriğin daha kateli içerik olduğunu düşünmeye artık daha fazla önem vermeye başlamış. Gerçek hayattada böyledir. insanlar, başka insanlarında duymasını istediği önemli şeyleri paylaşır. Paylaşılmayan içerik Kaliteli içerik degildir.
- Siteniz için kaliteli ve özgün içerik üretin tabii paylaşılabilir içerikte.
- Her gün güncel bir içerik mutlaka ekleyin. Sık güncellenen siteler daha üste çıkacak.
- Gereksiz kodlardan arındırılmış ve iyi yapılandırılmış bir tasarım
- Mobil tasarımı ihmal etmeyin.
- Ziyaretçinizin Web sitenizde gezinti yapmasını kolaylaştıracak navigasyonal tasarıma ağırlık verin
- Sizinle aynı içeriğe sahip olmayan yerlerden sakın link almayın
- Sayfa Meta'larına özen gösterin. Her sayfanın Meta etiketi biribiri ile aynı olmasın.
- Sayfanızın içeriğinde olmayan şeyleri SAKIN meta etiketinize eklemeyin.
- Sayfanızı reklamlar ile boğmayın.
- black-hat SEO tactics i.e. low quality links, content farms, etc. yapmayın
- İçeriğinizi iyi belirleyip o konuya benzer yeni içerikler üretin.

Kısa bir özeti olmuş hocam benim yazıların
Bu arada sosyal medyayı da ekledim hocam gözümden kaçmış :)

Merhaba Hocam
Yazılarınıza baktım ama burada verdiğiniz şu bilgi yanlış;
Hile Yapmayın: Arkaplan rengi ile aynı renkte linkler hazırlamayın, paravan siteler kurup birbirine link vermeyin, sayfanızı başka sitelere yönlendirmeyin. Google abiniz buna çok kızabilir ve sıralamanızı düşürebilir.
Tam tersi panda nın son güncellemesinde bu durum öne çıktı. Paravan siteler kurup sitenize destek verilmesi gerekiyor. Ama burada kurulan sitelerin özgün içeriğie sahip siteler olması gerekiyor. Bunun yanında bu siteler hazır blog' tan değil de kendin yeni domanin ile kuracaksan da farklı hosting ten alman daha doğru oluyor..

İyi çalışmalar dilerim..

pasha16' Alıntı:
Merhaba Hocam
Yazılarınıza baktım ama burada verdiğiniz şu bilgi yanlış;
Hile Yapmayın: Arkaplan rengi ile aynı renkte linkler hazırlamayın, paravan siteler kurup birbirine link vermeyin, sayfanızı başka sitelere yönlendirmeyin. Google abiniz buna çok kızabilir ve sıralamanızı düşürebilir.
Tam tersi panda nın son güncellemesinde bu durum öne çıktı. Paravan siteler kurup sitenize destek verilmesi gerekiyor. Ama burada kurulan sitelerin özgün içeriğie sahip siteler olması gerekiyor. Bunun yanında bu siteler hazır blog' tan değil de kendin yeni domanin ile kuracaksan da farklı hosting ten alman daha doğru oluyor..

İyi çalışmalar dilerim..
Bilgi icin teşekkürler hocam
Biraz arastirayim Sağol

Geri