Sertifika yüklerken rundll32 yüklemeyi durdurdu.

Kodla Büyü

ermansr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Vista yüklü laptoba meb sertifikası yüklerken windows rundll32 yüklemeyi durdurdu vs. gibi bir uyarı alıyorum.
Virüs müdür?
Aygıt yöneticisi güncellemesi midir?
Format mı gerekir?
Başlangıç ayarları mıdır?
Başına gelmiş olan nasıl çözdü acaba?

Probleminizin kaynağı bence bilgisayarda hâlâ Vista yüklü olması olabilir. Vista yüklü olan bir bilgisayara Windows 7'de yüklenebileceğini düşünüyorum, bence en kısa zamanda Vista'yı bırakmalısınız, zira kendisi zaten başlı başına bir problem.
Sertifikanın vista ile uyumsuz olması nedeniyle, yükleme sırasında ilgili hataya götürüyor olabilir.

Elbette vistaya da yükleniyordur ama sıkıntı vistanın kendisi olabilir. Eğer formatlamayı düşünürseniz tercihiniz windows 7 olsun.
Çözüm noktasında vista ile ilgili olarak doğrudan bir çözüm sunamayacağım, çünkü en son 10 yıl önce vista yüklü bir bilgisayar kullanmıştım.
Yine de denemek isterseniz denetim masası/kullanıcı hesapları kısmından Yönetici olarak ayarlayacağınız bir kullanıcı oluşturup, o kullanıcı ile oturum açtıktan sonra sertifikayı yüklemeye çalışın. Olmazsa, firefox kurabilirseniz bilgisayara firefox kurup, onun içinden sertifikayı yüklemeye çalışın ve meb hattında firefox kullanın. Nasıl yükleneceğine dair sertifika.meb.gov.tr adresinde kılavuz var.

Firefox yüklemeyi ben de düşünmüştüm ama yanımda setup yoktu deneyemedim. İnternete girmediği için de indirememiştim. Bunu deneyince sonucunu yazarım.

Firefox yüklememe izin vermiyor. Mozilla vistadan desteğini çekti uyarısı alıyorum.
Combofix ile taramama izin vermiyor.
Yeni yönetici kullanıcı açtım yine yüklemedi.
Güvenli kipte açtım bir virüs ğrogramı yüklü idi tarama yaptım.
Güvenli kipte yüklemeye çalıştım.
Olmuyor.
Çaresi yok mu?

Yine de denemek isterseniz denetim masası/kullanıcı hesapları kısmından Yönetici olarak ayarlayacağınız bir kullanıcı oluşturup, o kullanıcı ile oturum açtıktan sonra sertifikayı yüklemeye çalışın.
Yeni bir kullanıcı hesabı oluşturdum. Yönetici olarak. Sonra bu hesabı seçip sil dedim. Ama benim sonradan açtığım değil eski kullanıcı hesabını sildi.:(

Geri